Strona 3 z 8 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 79

Wątek: Supermen - E32 750iL

  1. #21
    Zaawansowany Użytkownik Awatar qba
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    692
    BMW
    E32 750iL, E46 330Ci
    Skąd
    Warszawa

    Supermen - E32 750iL

    Supermen pakiet startowy to w zasadzie to co napisałeś:

    - świece
    - palce + kopułki
    - uszczelki kolektorów (niestety)
    - przy okazji wymiany uszczelek można zdjąć dekle i sprawdzić czy nie są odkręcone śruby mocowania magistrali olejowych - gdzieś przeczytałem ze lubią sie odkręcać ale u mnie było Ok
    - odma
    - kable uwazam ze powinno sie wymienić jesli po powyższych czynnościach praca silnika nie jest równa. W innym przypadku chyba nie ma sensu.
    - płyny, paski to wiadomo, standard jak w każdym aucie

    Ja cewek nie wymieniałem (w poprzednim poscie zle napisałem)

    5W50 to dobry wybór. Moja jeździ na Mobilu 5W50 od wielu lat i zle jej nie robi. Silnik w środku jest czyściutki, zużycie oleju mam mniejsze niż w poprzedniej E34 M50B20

    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Ostatnio edytowane przez qba ; 05-10-2016 o 03:43

  2. #22
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa

    Post

    odmy są ważne, bo te starego typu ciągną olej w dolot, odma jest zupełnie inna niż w M73

    uszczelki kolektorów obowiązkowo, chociaż u mnie stare były ok, a miały ze 20+ lat. Wymieniłem jak już rozbierałem wszystko.

    dorzuć uszczelki pokryw, te śruby trzeba dokręcić co Kuba napisał

    zrób od razu zawory ogrzewania, bo nie chcesz nagle latem się piec lub zimą zamarznąć

    naciąg łańcucha pompy oleju plus czyszczenie smoka

    zlej olej wspomagania, bo może ktoś kiedyś nalał niewłaściwy, zalej nowym, jaki CHF masz napisane na korku, wymień filtr, który jest w zbiorniku wyrównawczym

    to, że pompy pompują, nie znaczy, że są dobre, u mnie auto jeździło, a z nowymi pompami to rakieta ;)

    filtr plus olej w skrzyni oraz dyfrze

    pomyśl o sondach lambda, jeżeli mają już niezły przebieg to z nowymi jest znacząca poprawa oraz duży spadek zapotrzebowania na paliwo, zatem to się szybko zwraca

    przepustnice trzeba rozebrać do rosołu, wyczyścić, nasmarować przekładnie, bo lubią się powiesić

    pewny jesteś, że gruszki NIVO są sprawne, tył jest komfortowy, miękki, czy może twardawy?

    itd. itd. się będzie robić na bieżąco

    jaki auto ma przebieg I czy jesteś tego pewny?
    Ostatnio edytowane przez ttrol ; 05-10-2016 o 09:36
    pozdrawiam Bartek

  3. #23
    Doświadczony Użytkownik Awatar Supermen
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    2,105
    BMW
    e38 750iL
    Skąd
    Chojnice

    Post

    Dziękuję za te wszystkie podpowiedzi. Po kolei będę sprawdzać wszystko.

    Przebieg licznikowy 347 tys. Nic nie wskazuje na to, żeby było inaczej.


    Dzisiaj wymieniłem kopułki i palce. Nie do końca jestem zadowolony z pracy silnika. Na zimno jak odpalił wydawało się, że jest dobrze. Ale jak się trochę rozgrzał równość się pogorszyła. Na kompie już błędów nie było.

    Zlałem STARY olej. Celowo napisałem stary z dużej bo jego wiek chyba można datować węglem C14... Syf okropny.

    Chce zalać teraz jakiś tani olej na płukankę. Nie wiem czy 10W40 się nada? Docelowo wleję tak jak wspomniałem 5W50 ale szkoda mi go wlewać, żeby tylko silnik na nim przepłukać.
    Prowadzenie BMW serii 7 nie sprowadza się do jazdy do celu
    lecz jest celem samym w sobie.

    https://www.facebook.com/Chojnickie-Muzeum-Motoryzacji-i-Techniki-1624705857838311/



  4. #24
    Doświadczony Użytkownik Awatar Supermen
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    2,105
    BMW
    e38 750iL
    Skąd
    Chojnice
    Dzisiaj umyłem staruszkę. Chyba dawno nie miała takiej przyjemności.

    Tak wyglądała przed:



    A tak po:




    Przejażdżka dobrze mu zrobiła bo kopci już mniej

    Znalazłem przy okazji co powodowało problemy z elektryką. Źle dokręcony plus na aku. Teraz z prądu zostało sprawdzić czemu OBC raz się włącza raz nie i czemu nie ma głosu w radiu. Powoli ale do przodu.

    Na deser serce:

    Prowadzenie BMW serii 7 nie sprowadza się do jazdy do celu
    lecz jest celem samym w sobie.

    https://www.facebook.com/Chojnickie-Muzeum-Motoryzacji-i-Techniki-1624705857838311/



  5. #25
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,235
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Nie mogę się doczekać jak ten lakier będzie wylizany i ogarniesz porządną foty w słońcu.

  6. #26
    Zaawansowany Użytkownik Awatar qba
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    692
    BMW
    E32 750iL, E46 330Ci
    Skąd
    Warszawa
    Jest bardzo dobrze, a będzie idealnie!

    Trzeba pielęgnować i nie sprzedawać. Wczoraj byłem swoją na badaniu technicznym to diagności prawie padli na kolana ;) Warto mieć te auta dla takich reakcji ludzi ;)

  7. #27
    Vip Vip Awatar avecezarave
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    1,614
    BMW
    E32 740iL `93
    Skąd
    Mińsk Mazowiecki
    Blog
    27
    Wszystko ładnie pięknie a kiedy zobaczymy środek?
    Auto jest z 1990 roku więc czy korek wlewu oleju na silniku nie powinien być przy zbiorniczku wyrównawczym?
    [IMG]http://img408.imageshack.us/img408/1048/dsc0188v.jpg[/IMG 7er

  8. #28
    Doświadczony Użytkownik Awatar Supermen
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    2,105
    BMW
    e38 750iL
    Skąd
    Chojnice
    Cytat Zamieszczone przez tuczi77 Zobacz posta
    Nie mogę się doczekać jak ten lakier będzie wylizany i ogarniesz porządną foty w słońcu.
    No ale przyznasz, że chyba już jest różnica

    Cytat Zamieszczone przez qba Zobacz posta
    Jest bardzo dobrze, a będzie idealnie!

    Trzeba pielęgnować i nie sprzedawać. Wczoraj byłem swoją na badaniu technicznym to diagności prawie padli na kolana ;) Warto mieć te auta dla takich reakcji ludzi ;)
    Musi być idealnie Mam Twoją na wzór do czego trzeba dążyć. O sprzedaży nie ma mowy. Nie po to była kupiona a szukałem bardzo długo. Ale wczoraj na myjni jak moja Supermenowa robiła zdjęcie przed myciem podjechał jeden koleś podjarany, jak dziecko na kolanach u Gwiazdora i pyta:
    -"na sprzedaż".
    Moja "nie".
    - "a to jest 5 litrów czy tylko klapa?"
    - tak to 750.
    - "to ile to musi palić"!?
    Cały dzień mieliśmy z tego pompę Po kiego pyta czy na sprzedaż jak spalanie przerasta jego wyobrażenia haha

    Cytat Zamieszczone przez avecezarave Zobacz posta
    Wszystko ładnie pięknie a kiedy zobaczymy środek?
    Auto jest z 1990 roku więc czy korek wlewu oleju na silniku nie powinien być przy zbiorniczku wyrównawczym?
    Niech jest trochę tajemniczo. Pokarzę wszystko od razu to nikt już nie będzie zaglądać do tematu, bo wszystko było już pokazane hehe

    Ta pokrywa o której mówisz była do 04.1990 a moja jest z 16.10.1990. Qba też już ma tak korek wlewu.
    Prowadzenie BMW serii 7 nie sprowadza się do jazdy do celu
    lecz jest celem samym w sobie.

    https://www.facebook.com/Chojnickie-Muzeum-Motoryzacji-i-Techniki-1624705857838311/



  9. #29
    Zaawansowany Użytkownik Awatar mario80
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    441
    BMW
    e32 750
    Skąd
    Wawa
    Superman gratulacje! Bardzo ładne auto. I podoba mi się Twoje podejście do tematu - wymian, napraw itp. Powodzenia w doprowadzaniu 750 do ideału :-)

  10. #30
    Doświadczony Użytkownik Awatar Supermen
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    2,105
    BMW
    e38 750iL
    Skąd
    Chojnice
    Cytat Zamieszczone przez mario80 Zobacz posta
    Superman gratulacje! Bardzo ładne auto. I podoba mi się Twoje podejście do tematu - wymian, napraw itp. Powodzenia w doprowadzaniu 750 do ideału :-)
    Dziękuję Ja nie z tych co zakładają tematy "a jakie koszty utrzymania 750", "a oceńcie tą 750 +lpg dużo rdzy czy do odratowania". Za długo siedzę w BMW i za dużo ich mam, żebym nie wiedział co z czym się je. Faktem jest, że E32 muszę jeszcze postudiować bo nie miałem z tym modelem do czynienia tak jak z E38 czy E39. Ale to przyjemna nauka i jak na razie idzie do przodu.
    Jak się bawić to się bawić! Drugie V12 sobie sprawić!
    Prowadzenie BMW serii 7 nie sprowadza się do jazdy do celu
    lecz jest celem samym w sobie.

    https://www.facebook.com/Chojnickie-Muzeum-Motoryzacji-i-Techniki-1624705857838311/



Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •