Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: Wersja EU. a wersja U.S.A.

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    201
    BMW
    e32 730iA V8
    Skąd
    Wałbrzych

    Wersja EU. a wersja U.S.A.

    Witam wymieni mi ktos rożnice w ersjach na rynek Europejski i wersji an rynek USA...wiem ze obrysówki w zderzakach ale co jeszcze....
    Plany: zawias -40/-40 + 18"...

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    198
    BMW
    e36 320i Cabrio
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kolego jeśli chodzi Ci o e32 to wiem tylko tylko że w wersji amerykańskiej skóra, i inne bajery były w standardzie a w Europie standardem była o wiele biedniejsza wersja którą można było lepiej wyposażyć według wymagań i funduszy ;)

  3. #3
    W przypadku e38 brak przednich postojówek w lampach drogowych (włączone obrysówki w kierunkach), brak świateł przeciwmgielnych z tyłu (inny przełacznik), inaczej ukierunkowane światła mijania, wąskie miejsca na tablice rejestracyjne z przodu i z tyłu...

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    201
    BMW
    e32 730iA V8
    Skąd
    Wałbrzych
    Dzięki serdeczne włsnie o to mi chodziło
    Plany: zawias -40/-40 + 18"...

  5. #5
    Było kiedyś na forum o tym. Z tego co pamiętam to ktoś pisal że silniki różnią się jakimiś pierdółkami w osprzęcie.
    Ex BMW: E34 525i '89, E38 740i '95, E38 750 iL '00, Jag X330

  6. #6
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    może być w UE zawsze cisneli na ochronę środowiska w stanach długo to mieli gdzieś
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    259
    była jeszcze wersja dla krajów tropikalnych - moze jakies kalifornie taką właśnie mają.

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,152
    BMW
    BMW 7系列
    Skąd
    ワルシャワ
    Cytat Zamieszczone przez coboss
    może być w UE zawsze cisneli na ochronę środowiska w stanach długo to mieli gdzieś
    A skąd takie info? :shock: W USA restrykcyjne normy emisji były na długo przed tym jak eko-histeria dotarła do Europy (inna sprawa czy to dobrze :razz:). Szczególnie Kalifornia się tu wsławiła - do tego stopnia, że producenci często oferowali osobną opcję "California emissions package".
    Pomiar emisji jest w sumie główną rzeczą sprawdzaną na tamtejszych przeglądach rejestracyjnych (chociaż bada się nieco inne parametry).

    Wracając do amerykańskiej specyfikacji - z niewymienionych dotąd, przychodzą mi jeszcze do głowy odblaskowe 'side markers' w tylnych lampach, tarcze zegarów w mph i mpg, inne oprogramowanie komputera (US gallons, w europejskich egzemplarzach są Imperial gallons), inne przełożenie tylnego mostu z tego co pamiętam (ściślej - w europejskich 740i standardowo było takie jak w amerykańskich 740iS). I pewnie jest jeszcze masa drobnych różnic o których nie wiemy.
    Osobną rzeczą jest oferowane wyposażenie, tutaj było mnóstwo różnic. Generalnie - te same rzeczy w USA często pojawiały się wcześniej/wcześniej były w standardzie.

    Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że poza amerykańską były jeszcze wersje na Japonię, Bliski Wschód, itp. - i te też się różniły? ;)
    '00 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '96 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '91 Mercedes-Benz 560SEC, perlmuttgrau

  9. #9
    7ka
    Gość
    nie wiem czy to norma ale w E38 USA widzialem tylko skrzynie automatyczne starego typu.

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,152
    BMW
    BMW 7系列
    Skąd
    ワルシャワ
    Cytat Zamieszczone przez 7ka
    nie wiem czy to norma ale w E38 USA widzialem tylko skrzynie automatyczne starego typu.
    A - jednak był też Steptronic, chociaż o wiele rzadziej ;). Dokładnie - pojawił się w roku modelowym '99 opcjonalnie dla 740iS i w standardzie dla 750iL.
    '00 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '96 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '91 Mercedes-Benz 560SEC, perlmuttgrau

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •