Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Wątek: M60B30 Głowica

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    34
    BMW
    e32 730i V8
    Skąd
    Pabianice

    Post M60B30 Głowica

    Panowie! Zwracam się do was z problemem, który mnie spotkał. Niestety byłem zmuszony zrobić remont góry mojego motoru, ponieważ uszczelka pod głowicą nie wytrzymała i powiedziała good bye. Do rzeczy. Najpierw zabrałem się za głowicę od strony pasażera. Kiedy wszystko rozebrałem (kolektor, wtryski itp.) i miałem przygotowane pole do działania poszło bardzo gładko. Najpierw pokrywa zaworów, górna pokrywa rozrządu. Wyjąłem sobie wałki, odkręciłem koła zębate, ze ślizgu łańcucha odkręciłem tylko tą śrubę mocującą do głowicy, no i z tyłu odkręciłem tą rurę wodną i kolektor wydechowy z którym nagimnastykowałem się nieźle (zaznaczam, że wszystko robię od góry ponieważ nie dysponuję kanałem na tą chwilę). Po tym wszystkim bez większych problemów cała głowica ładnie zeszła. Przygotowałem ją jak trzeba (umyta, splanowana, nowe uszczelniacze zaworowe, słowem- wyszła jak nowa) i już jest założona i czeka na ustawienie rozrządu. I teraz zabrałem się za drugą głowicę. Schemat działania podobny, ale pojawił się problem. Mam już wszystko poodkręcane, ale głowica za nic nie chce zejść. Mam zdjętą górną obudowę rozrządu i tak jak w poprzedniej odkręciłem śruby od ślizgów które wchodzą do głowicy, odkręciłem także tą małą śrubkę bez łba na torxa, wyjąłem odzdzielacz oleju z tego kanaliku w głowicy i dalej cholerstwo siedzi;/ Nie jestem pewny, ale czy trzeba całkowicie zdemontować ślizgi w tej głowicy? Czy muszę zdjąć dolną obudowę rozrządu?? Proszę o pomoc.

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Kubcikus
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    496
    BMW
    e32 740iA / e38 740iA
    Skąd
    Opole
    Polecam Ci zerknąć na schemat z realoem lub bmwstore, tak bedziesz wszystko widzieć co i jak. Ja z tego korzystałem przy pracach.

Podobne wątki

  1. [silnik] Pompa wody z e38 m60b30 do e32 m60b30
    Przez kyky7er w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 03-01-2017, 14:32
  2. [silnik] E 65 745D głowica
    Przez krauze w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 18-05-2015, 20:50
  3. głowica m30b30
    Przez radzik w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 13-10-2009, 18:13
  4. głowica
    Przez BartekE38 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 29-10-2008, 08:54

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •