Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 33

Wątek: Używane e65/66 w Auto Świecie.

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Tommo
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    328
    BMW
    TTRS 438 KM i 617 Nm Lex RX450h
    Skąd
    Nowe Miasto nad Pilicą

    Post Używane e65/66 w Auto Świecie.

    Trochę straszą i po tej lekturze laik raczej się nie zdecyduje na to auto.
    Moje scany dla tych co nie czytali:



  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Zbichu
    Dołączył
    Sep 2015
    Posty
    566
    BMW
    Tymczasowo Audi
    Skąd
    Estoril
    Uff... dobrze, że zdążyłem sprzedać, bo laik kupował.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Darth
    Dołączył
    May 2016
    Posty
    141
    BMW
    E65
    Skąd
    Łódź
    Troche zawyzyli ceny czesci ja kupilem sporo raniej niz te podane w artykule

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka

    Post

    Mag Pol Bis poleca 10W60 zamiast zalecanego przez BMW 5W30, żeby nie brał oleju. Buhahahaha! Może od razu motor doctora albo 20W60 wlać. Ostatnia prosta do robienia łańcucha rozrządu. To zdradza dlaczego te samochody są taki awaryjne - bierze się za nie mechanior, co całe życie Warturgi i Fiata 125p naprawiał ;).

    Po tym, co przeczytałem, to mój egzemplarz jest w fenomenalnym stanie i jedyne, z czym mam problem, to faktycznie przednie zawieszenie, bo kupiłem 6 elementów zawieszenia w zestawie za 100EUR ;-). No i taki zestaw wytrzymał najpierw 4.000km, a teraz 15.000km i jest znowu do wymiany. Na Lamforderze z pewnością znacznie więcej to wytrzyma.

    Jakby faktycznie patrzeć na ceny w ASO BMW, to by mnie na 1er nie było stać :-).
    Ostatnio edytowane przez HTN ; 16-09-2016 o 18:51

  5. #5
    Vip Vip
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    992
    BMW
    brak
    Skąd
    Kwiatkowice
    A ten olej 10W60 nie uśmierci czasem w szybkim tempie wałków rozrządu albo panewek? Te silniki mają pracować na tzw. lekkobieżnych olejach...

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka
    Z pewnością też. Zanim tak gęsty olej zostanie przepompowany do górnych partii silnika przy niższych temperaturach, to swoje zajmie. Dlatego specyfikacja jest na rzadki olej. Zresztą, jeden z kolegów na forum kiedyś zalał jakiś specyfik a'la motor doctor i później u Sebka robił właśnie wspomniane przez Ciebie wałki.

  7. #7
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,438
    BMW
    520i, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez HTN Zobacz posta
    [...] Zresztą, jeden z kolegów na forum kiedyś zalał jakiś specyfik a'la motor doctor i później u Sebka robił właśnie wspomniane przez Ciebie wałki.
    Nie siej plotek :P to nie jest potwierdzone, prawdopodobne, ale nie potwierdzone. Rok wcześniej mechanik zwracał mi już uwagę na rysy na jednym wałku ;) a LiquiMoly wlane było doraźnie, bo miałem parę wyjazdów do Niemiec i nie chciałem, żeby mi tam problemów narobili za puszczające uszczelniacze ;)

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka
    "Uderz w stół...", hahahaha! Potwierdzić taką plotkę w naszych warunkach graniczy z niemożliwym :).

    Dla zainteresowanych moje koszty od 29.05.2015 do dziś (przyjmuję średni kurs 4,30zł/1EUR):
    - eksploatacja (opony, oleje silnik/skrzynia/most, filtry, klima, klocki, tarcze, czyszczenia, ustawianie osi, łożyska kół, świece + sterownik, zew. separator oleju, tarcze, o-ringi, uszczelniacz, korki zamiast klapek kolektora): 1874,96EUR (8.062,33zł)
    - paliwo za 27.938km: 2847,25EUR (12.243,18zł)

    Można więc przyjąć, że miesięczne koszty eksploatacji na polskie warunki (16,5 miesiąca do dziś), czyli to, co najbardziej wszystkich interesuje, wynoszą mnie 488zł. Reszta to paliwo, ubezpieczenie, przegląd i w moim przypadku podatek.

    Kto mnie bardziej zna z forum, to zbyt szczęśliwego egzemplarza nie kupiłem - popalone świece ze sterownikiem, przednie wahacze do roboty, wycieki z silnika (w tym uszczelniacz wału), zdechłe wyząbkowane opony, dwa łożyska kół do wymiany, wykończone wszystkie 4 tarcze. Dzisiaj mam wszystko doprowadzone do porządku, powymieniane wszystkie oleje, usunięte klapki, zamontowany zewnętrzny separator... Auto ogólnie doprowadzone do porządku. Ważna informacja przy tym jest taka, że wszystko robię sam i nie jestem przy tym żadnych expertem - mam klucze, a wiedzę czerpię z netu, w szczególności z tego forum.
    Ostatnio edytowane przez HTN ; 17-09-2016 o 20:00

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2016
    Posty
    650
    BMW
    E66 750Li, E66 760Li, G31 530xD, G05 45E
    Skąd
    Poznań
    Zawieszenie serio co 20-30kkm się robi? Moje jest oryginał całe robione 6 lat temu i 100kkm temu w ASO BMW, i po 100kkm do wymiany miałem drążki stabilizatora.

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka
    Jak kupisz takie wahacze, jak ja, to tak :). Właśnie tyle są warte artykuły tego typu.

Podobne wątki

  1. Bmw e30,najszybsze auto elektryczne na świecie.
    Przez marek1132 w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 27-04-2022, 09:31
  2. Uwaga na Auto Auto Bialystok BMW e65 730d.
    Przez mysza w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 28-08-2013, 09:51
  3. Najmniejsze auto na świecie
    Przez marek1132 w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 13-06-2010, 19:14

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •