Strona 1 z 16 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 158

Wątek: bmw e65 740d falujące obroty podczas przyspieszania do 1500 obr

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2016
    Posty
    76
    BMW
    e65 740d
    Skąd
    ZRDW

    Post bmw e65 740d falujące obroty podczas przyspieszania do 1500 obr


    Witam
    Po rocznej przerwie od marki BMW znów do niej powróciłem,, Moje auto to Bmw e65 740d (bez dpf) z problemem. Po podpięciu inpy wyskakuja nastepujace błedy :
    Wyszczególnie błędy :
    4203 4203 glow control unit
    4373 4373 Plausibilitaet Luftmassen
    3F35 3F35 boost air hose monitoring im Leerlauf
    4191 4191 air charge pressure controller
    Po dłuzszym czasie wyskakuje tak samo 3F57

    Objawy: Auto od 4tego biegu do 1,5 tys obrotów(dokładnie do 1426 obrotów ) faluje na obrotach, podczas jazdy.. Na zimnym silniku obroty skacza o 200-220 obrotów na cieplym jest niemal że ok lecz obroty zaczynaja falować przy odpuszczeniu gazu i hamowaniu silnikiem,czego nie ma na zimnym motorze... Wczoraj wyczysciłem egr-y bo u mnie są dwa (wymyłem, obskrobałem , obydwa sie otwieraja lecz jest pomiedzy nimi 1-1,5 sek opóznienia) po przejechaniu się po całej opercacji nic sie nie zmieniło... Wymieniłem filtry powietrza paliwowy również to samo... Po skasowaniu błedów i przejechaniu błedy wracają.. Dodam że przy stałej predkości nie ma falowania, nie ma wibracji, szumu że sprzegła itd... Wszystko chodzi ładnie..Program do skrzyni był wgrywany w zeszłym tygodniu lecz też zbytnio to nic niezmieniło..Dodam jeszcze że gdy auto faluje np. przy 60 km/h wrzucamy tempomat,badz trzymamy pedał równo nie dodajac gazu to auto nie faluje gdy tylko muśniemy pedał gazu odrazu zaczyna falować do wyżej wymienionych obrotów .. Dodam również że przy predkosci 90 i powyżej obroty nie falują a zawsze po kasowaniu błędów przez inpę jest bład 3f35..

    I dodam jeszcże bo to jest ciekawe ze jak auto postoi 2-3 dni i dłużej to niefaluje przez około 2 minuty nie ma żadnych objawów ..
    Ostatnio edytowane przez palekkk ; 11-09-2016 o 01:45

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar KleMarine03
    Dołączył
    Sep 2013
    Posty
    203
    BMW
    E65 730 D
    Skąd
    Siedlce
    dlatego ja sprzedałem BMW i koniec kłopotów i wydatków

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2016
    Posty
    76
    BMW
    e65 740d
    Skąd
    ZRDW
    No rozumiem,, Lecz to dalej nie rozwiązuje mojego tematu...

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka

    Post

    Ja bym zrobił następujące rzeczy w kolejności jak poniżej.
    1. Odpiął bym wtyczki przepływomierzy i EGRów i pojechał sprawdzić, czy dalej pulsuje. Jeśli dalej będzie to samo, to problem nie leży raczej po stronie elektronicznego systemu pomiaru/przetwarzania danych o masie powietrza.
    2a. Sprawdzić szczelność przewodów podciśnienia.
    2b. Sprawdzić szczelność rur od przepływomierzy do samego turbo + rury EGR.
    2c. Sprawdzić szczelność kolektora ssącego - nowe uszczelnienie.
    3a. Sprawdzić ISTĄ dane przepływomierza podczas jazdy: porównać target value z actual value.
    3b. Softem przynajmniej ograniczył EGRy do 40mg/storke, a najlepiej całkiem je wyłączyć (na forum pisali, że się da).

    Moim zdaniem to lewe powietrze dostaje się do układu. Trzeba znaleźć nieszczelność.

    Co do problemów BMW, to chyba takie też się i w innych autach zdarzają. Fora każdej marki są pełne znacznie bardziej ciekawych przypadków, niż ten.

    P.S.1. Zmień proszę czcionkę, bo ciężko się czyta.
    P.S.2. INPA to dosyć proste narzędzie. Zachęcam do instalacji ISTY. twin7 zrobił piękną instrukcję jak to używać. Instalacja jest prymitywna, a obsługa prostsza, niż INPY. Tutaj masz link: http://7er.pl/showthread.php/47849-I...-i-użytkowania
    Ostatnio edytowane przez HTN ; 09-09-2016 o 19:12

  5. #5
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    3F35 3F35 boost air hose monitoring im Leerlauf
    Ten błąd może wskazywać na nieszczelną którąś z rur dolotu.

    Sprawdź bardzo dokładnie rury od puszki filtra powietrza do turbo, oraz węże z turbo do IC i IC do dolotu.
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2016
    Posty
    76
    BMW
    e65 740d
    Skąd
    ZRDW
    Cytat Zamieszczone przez HTN Zobacz posta
    Ja bym zrobił następujące rzeczy w kolejności jak poniżej.
    1. Odpiął bym wtyczki przepływomierzy i EGRów i pojechał sprawdzić, czy dalej pulsuje. Jeśli dalej będzie to samo, to problem nie leży raczej po stronie elektronicznego systemu pomiaru/przetwarzania danych o masie powietrza.
    2a. Sprawdzić szczelność przewodów podciśnienia.
    2b. Sprawdzić szczelność rur od przepływomierzy do samego turbo + rury EGR.
    2c. Sprawdzić szczelność kolektora ssącego - nowe uszczelnienie.
    3a. Sprawdzić ISTĄ dane przepływomierza podczas jazdy: porównać target value z actual value.
    3b. Softem przynajmniej ograniczył EGRy do 40mg/storke, a najlepiej całkiem je wyłączyć (na forum pisali, że się da).

    Moim zdaniem to lewe powietrze dostaje się do układu. Trzeba znaleźć nieszczelność.

    Co do problemów BMW, to chyba takie też się i w innych autach zdarzają. Fora każdej marki są pełne znacznie bardziej ciekawych przypadków, niż ten.

    P.S.1. Zmień proszę czcionkę, bo ciężko się czyta.
    P.S.2. INPA to dosyć proste narzędzie. Zachęcam do instalacji ISTY. twin7 zrobił piękną instrukcję jak to używać. Instalacja jest prymitywna, a obsługa prostsza, niż INPY. Tutaj masz link: http://7er.pl/showthread.php/47849-I...-i-użytkowania

    No dzięki za jakieś konkretne podpowiedzi .. Nie każdy chce pomóc ..Co do odłaczeńia wtyczek od przepływek odłączę a od egrów mam odłaczyc rozumiem że węzyki podcisnieniowe które do nich wchodzą tak ?? Bo one u mnie działają na podciśnienia..Co do nieszczelności to jest jakis preparat żeby mi pomógł to sprawdzić ?? Bo nie ukrywając zeby sie dostać do węzy przy Ic to chyba trzeba jedno i drugie nadkole troche rozkręcić i odchylić i sprawdzać bo mówie to jest dziwne że auto faluje przy rozpędzaniu np faluje odpuścimy trochę gaz jedziemy równo to juz nie faluję , dodamy troszkę gazu i odrazu zaczyna i nie są to uślizgi sprzegła bo czuć jak auto przyspiesza przy tym falowaniu .. A gdzieś czytałem że w e65 własnie nie wytrzymują przewody od Ic i lubią sie rozczelniać

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka
    Odepnij wężyki, zakorkuj i odepnij wtyczki od przepływomierzy. Wywali Ci błąd na deskę, ale olej to. Niech komp bierze wartości z sztywnych map, a nie korygowane z czujników.

    Z nieszczelnością tylko wycieki na zewnątrz układu jesteś w stanie sprawdzić mydłem w sprayu. Wycieki do wewnątrz układu - nie znam preparatów do tego typu testów.

    Do intercoolera dostaniesz się rozbierając przednią płytę pod autem (zaraz koło zderzaka). Nie trzeba nadkoli wyciągać. Ktoś musi Ci z wnętrza dodawać gazu, Ty będziesz sprawdzał, czy na uszczelnieniach nic nie świszczy. Później wypnij, wytrzyj ładnie, sprawdź stan gum i poprawność połączenia - tam są szybkozłączki i czasami można je niedokładnie wstrzelić. Uszczelnienie wtedy krzywo leży i popuszcza. Oczywiście przy tym sprawdź stan węży.

    Jeśli jest jakaś niewielka nieszczelność, to może być tak, że ciśnienie w przewodach jest niskie i nie ucieka nieszczelnością. Dodajesz gazu, ciśnienie wzrasta, ale czasami syknie bokiem przez nieszczelność i przez to moc faluje.

    Dzieje Ci się tak przy każdej prędkości i przy każdym nachyleniu drogi?

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2016
    Posty
    76
    BMW
    e65 740d
    Skąd
    ZRDW
    Jeżeli dobrze cię rozumiem z tym nachyleniem drogi to dzieje się to przy prostej drodze drodzę pod górke nie ma to znaczenia..Obroty faluja tylko do 1426 dane szczytane z cyfrowego obrotomierza w ukrytych funkcjach licznika... Skoki obrotów sa o 200-300 obr na zimnym jest gorzej na ciepłym prawie że nie falują lecz zaczynaja falować przy dojezdzaniu do świateł skrzyżowania i sa one na każdym biegu i sa to skoki obrotów o 150-200 obr ..Przy stałej prędkosci nic sie niedzieje ładnie idzie no i tak szczerze powiedziawszy mocy to ma ale wydaje mi się że troche za mało mam jeszcze poprzednie auto mercedesa w220 400cdi i on jest 100kg lżejszy i ma 250 km 560Nm badz 580Nm i chodzi jak błyskawica a bmw aż taka strzała nie jest chociażma 600Nm lub 620Nm ..Mam nadzieję że dobrze odpowiedziałem na twoje pytanie A i z góry dzieki za tak dokładne i fajne opisy

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka
    Zrób tak, jak Ci pisałem - poodpinaj najpierw wtyczki, zobacz jak auto reaguje; później szukaj nieszczelności. Jak to nie przyniesie efektów, to zaczniemy szukać w danych z jazdy. Tutaj cursor, Zbichu, Sebek, twin7 i paru innych chłopaków mają na ten temat naprawdę sporą wiedzę, więc pomożemy na tyle na ile potrafimy.

    Fajnie, jakbyś filmik nagrał, wrzucił na YouTube i później dał link tutaj. Będzie bardziej obrazowo.

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2016
    Posty
    76
    BMW
    e65 740d
    Skąd
    ZRDW
    No to wiec sprawdziłem tym pierwszym sposobem jak mi pisałes odłaczyłem przepływki zaślepiłem egry i niestety dalej faluje na obrotach jutro będe sie zabierać za sprawdzanie tych przewodów tylko że u mnie nigdzie tego mydła w sprayu nie można dostać moze coś innego mi doradzisz ?? Pod spodem wrzucam filmiki jak te oboroty faluja i filmik z inpy na rozgrzanym motorze ..
    Dodam jeszcze ze przy wrzuconym biegu P na postoju przy wkrwceniu auta kolo 1500 obr i trzymaniu pedały równo obroty również faluja.. wczoraj wkręcimy go na jałowym prawie do odcinki i żadnego czarnego dymka nie puszcza a podczas ostrzejszej jazdy dymka czarnego juz puszcza

    INPA ROZGRZANY MOTOR PRACA NA BIEGU JAŁOWYM
    https://www.youtube.com/watch?v=Hp_k_9K9bEk
    https://www.youtube.com/watch?v=IvbgheMo5oI
    N filmiku z jazdy widać jak faluja oboroty właczamy tempomat i odrazu przestają
    Ostatnio edytowane przez palekkk ; 13-09-2016 o 06:49

Podobne wątki

  1. [silnik] Błąd podczas przyspieszania, problem z głośnikami bmw e65 730d pomocy!
    Przez mateuszciesluk w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 24-08-2016, 12:58
  2. [elektryka] Falujące obroty 3.0d e65
    Przez Karlos730d w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 18-01-2016, 20:17
  3. [silnik] falujące obroty e65
    Przez szyna1pl@wp.pl w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 17-08-2015, 22:35
  4. Falujące obroty tylko podczas jazdy
    Przez BOMBEL w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 12-06-2015, 22:21
  5. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 04-08-2011, 00:25

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •