Strona 16 z 16 PierwszyPierwszy ... 6141516
Pokaż wyniki od 151 do 158 z 158

Wątek: bmw e65 740d falujące obroty podczas przyspieszania do 1500 obr

  1. #151
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2016
    Posty
    70
    BMW
    BRAK
    Skąd
    Elbląg
    Jestem po wymiane konwertera regenerowanego, oleju ravenol, tłoczków, adaptera i płyty mechatronika.
    Wszystkie objawy falowania zniknęły :) Auto dostało kopa i w końcu się przyjemnie jeździ. Przy okazji wymieniona guma na wale, która była już strasznie złechana :)

  2. #152
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2016
    Posty
    76
    BMW
    e65 740d
    Skąd
    ZRDW
    Panowie
    Po dłuzeszej przerwie nie odzywałem się bo sporo roboty w ostatnim czasie i mało jezdziłem tym autem,,,
    Podpieliśmy auto pod koma test przepływek wartosci w % no i na postoju gaz opór i przy obciązeniu prawie max tak samo jak i na maxie róznica między przepływkami to 31.9 % .. I teraz kieruje pytanie bo wiem że przepływki sterują turbinami i skoro jest taka róznica a moze byc max 15% to czy objawy moję mogą byc od tego ?? Chyba że to tez działa w dwie strony że turbinka steruję przepływką i z tad te róznice w mierzeniu przepływek
    Czekam na waszą odpowiedz

  3. #153
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka

    Post

    Jak turbo słabo ssie, to i przepływka będzie mierzyła mniejsze wartości. Przepływomierz nie steruje turbosprężarką, a ilością paliwa. Da się je zamienić stronami?

    Co z łopatkami zmiennej geometrii? Wyciągnąłeś turbo, sprawdziłeś? Mi się wydaje, że albo właśnie one albo nastawnik jest zdechnięty (masz elektryczny? Wpięta jest jakaś wtyczka?).

    Jeśli jest elektryczny, to software'owo można zrobić im test i sprawdzić, czy wizualnie pracują w pełnym zakresie.
    Ostatnio edytowane przez HTN ; 10-04-2017 o 19:12

  4. #154
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2016
    Posty
    76
    BMW
    e65 740d
    Skąd
    ZRDW
    Nie nic nie było wyciągane.. Bo na tych wszystkich mechaników to ręce opadaja..Może ktos z was ma takiego kogos kogo może polecić, ale nie naciągacza tylko człowieka co się zna

  5. #155
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka
    Kup narzędzia i weź się sam. Ja mam takie podejście, jak Ty i staram się wszystko, co mogę robić samemu.

  6. #156
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2016
    Posty
    76
    BMW
    e65 740d
    Skąd
    ZRDW
    Znajomek kupił teraz e65 tylko że po lifcie 2006 rok i kupił z uszkodzonym konwerterem i to są te same objawy co u mojej mamy w a6 wiec u mnie tak jak pisałem nie jest to na bank konwerter.. U niego sa trzesiawki wibracje szarpania itd ale nie ma tego co u mnie się dzieje że auto po puszczeniu gazu w trakcie jazdy (hamowanie silnikiem ) buja obrotami.. A tak jak wczesniej pisałem u mnie nie ma wibracji szapań itd u niego też na postoju przy zapietym parkingu i przytrzymaniu padału gazu przy 1500 obrotów nie ma bujania obrotami u mnie sa i taki charakterystyczny dzwięk wystepuje jak obroty spadają .. Zreszta tak jak czytałem bład który wystepuje u mnie czyli 3F35 przeważnie wskazuje na nieszczelność miedzy turbem a IC.. Jak podłączaliśmy jakiś czas temu Dis-a i robiliśmy testy przepływek to przy gazie do oporu była róznica 31.9% .. Gorzej mierzyła strona od kierowcy tylko kolerzka nie miał czasu bo byśmy przepływki stronami zamienili i zobaczyli czy coś się zmieniło.. Fakt jest faktem że autem się jezdzi i nic sie nie zmienia a przy uszkodzonym sprzęgle zmiany następują dośc szybko..Wogóle która to jest rura ta co przeważnie jest na niej nieszczelnośc ?? Ta co w przypadku moim idzie od przepływki taka plastikowa do samej turbiny ??
    Ostatnio edytowane przez palekkk ; 01-06-2017 o 22:46

  7. #157
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2016
    Posty
    76
    BMW
    e65 740d
    Skąd
    ZRDW
    https://youtu.be/9vkRQU0jrK8
    Nagrałem filmik z falowania obrotami na biegu jalowym przy równym trzymaniu gazu w tle słychać chrobotanie jak obroty schodzą na dół
    Ostatnio edytowane przez palekkk ; 27-07-2017 o 09:33

  8. #158
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2016
    Posty
    111
    BMW
    745i
    Skąd
    Bojadła
    Czy przy hamowaniu silnikiem mi falują to muszę się przyjrzeć jeszcze ale wydaje mi się, się że nie
    Pozdrawiam

Podobne wątki

  1. [silnik] Błąd podczas przyspieszania, problem z głośnikami bmw e65 730d pomocy!
    Przez mateuszciesluk w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 24-08-2016, 12:58
  2. [elektryka] Falujące obroty 3.0d e65
    Przez Karlos730d w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 18-01-2016, 20:17
  3. [silnik] falujące obroty e65
    Przez szyna1pl@wp.pl w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 17-08-2015, 22:35
  4. Falujące obroty tylko podczas jazdy
    Przez BOMBEL w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 12-06-2015, 22:21
  5. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 04-08-2011, 00:25

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •