Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 25 z 25

Wątek: Problem z tarczami bmw f10

  1. #21
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka

    Post

    Cytat Zamieszczone przez jaro5 Zobacz posta
    Byłem kierownikiem kiedyś serwisu......i na tarcze raczej nie ma reklamacji.Wystarczy że woda dostanie się do nich lub katowanie...To jest temat rzeka.
    A pracownik i sztab ludzi są za tym,żeby nie uznać reklamacji.
    Z tego, co wiem, to ani woda ani katowanie nie ma tutaj nic do rzeczy. Tarcza ma wytrzymywać. Tak samo, jak kupujesz auto, to przecież nikt Ci nie każe jeździć tylko pod dachem i bardzo delikatnie. Możesz katować auto i jeździć non stop w bardzo mokrych warunkach i nikt Ci reklamacji nie odmówi. Ja bym to zrobił tak: odmawiają reklamacji, to mają wystawić pismo dlaczego i na jakiej podstawie. Następnie zgłoszenie do Urzędu Praw Konsumenta. Ja z Ich pomocy korzystałem już trzy razy (w tym raz na terenie Hiszpanii) i jak do tej pory mają skuteczność 100%.

    Moim zdaniem zwrócić trzeba uwagę na poprawny montaż - pomiar po założeniu jest bardzo istotny, ponieważ sprawdza poprawność. Jak są jakieś odbicia, to trzeba stosować podkładki korekcyjne i z bani. Nie wolno też stosować smarów ani past pod tarcze. Bliżej temat opisywałem na dniach w dziale e65: http://7er.pl/showthread.php/33706-T...lecacie/page28.

    U Ciebie, skoro to montowane było w ASO, to ewidentna wada materiałowa. Nie szukałbym ukrytych wad auta. Jak tłoczki się nie zacierają, to nie mają prawa przegrzewać tarcz.
    Ostatnio edytowane przez HTN ; 11-10-2016 o 18:30

  2. #22
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    60
    BMW
    F01 730D 2009r
    Skąd
    Drawsko Pom
    A docierałeś tarcze?


    Preferowany sposób wstępnego utwardzania (docierania)


    1. Wykonaj na odcinkach dróg, które umożliwiają następujące manewry i mogą być one wykonane bezpiecznie i zgodnie z przepisami ruchu drogowego.


    2. Postępowanie to polega na stopniowym rozgrzaniu tarcz, bez szoku termicznego i służy do dostosowania powierzchni ciernych tarczy i klocków względem siebie.


    3. Należy wykonać 15 operacji hamowania przez hamowanie w około 3 sekundy od 100 km/h do 50 km/h. Następnie przeprowadzić kolejne 15 hamowań około 3 sekundowych od 100 km/h do 25 km/h. Pomiędzy pojedynczymi hamowaniami tarcze powinny zostać schłodzone przez strumień powietrza przez około 3 minuty. Dlatego należy unikać zatrzymywania się podczas wspomnianej wyżej procedury docierania obejmującej 30 manewrów hamowania.


    4. Uwaga ! unikać silnego i nagłego hamowania przez pierwsze 300 km po wymianie tarcz hamulcowych

    https://hamulcesklep.pl/montaz-tarcz
    Ostatnio edytowane przez KrzysiekR ; 10-10-2016 o 20:34

  3. #23
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,434
    BMW
    530e, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez KrzysiekR Zobacz posta
    A docierałeś tarcze?


    Preferowany sposób wstępnego utwardzania (docierania)


    1. Wykonaj na odcinkach dróg, które umożliwiają następujące manewry i mogą być one wykonane bezpiecznie i zgodnie z przepisami ruchu drogowego.


    2. Postępowanie to polega na stopniowym rozgrzaniu tarcz, bez szoku termicznego i służy do dostosowania powierzchni ciernych tarczy i klocków względem siebie.


    3. Należy wykonać 15 operacji hamowania przez hamowanie w około 3 sekundy od 100 km/h do 50 km/h. Następnie przeprowadzić kolejne 15 hamowań około 3 sekundowych od 100 km/h do 25 km/h. Pomiędzy pojedynczymi hamowaniami tarcze powinny zostać schłodzone przez strumień powietrza przez około 3 minuty. Dlatego należy unikać zatrzymywania się podczas wspomnianej wyżej procedury docierania obejmującej 30 manewrów hamowania.


    4. Uwaga ! unikać silnego i nagłego hamowania przez pierwsze 300 km po wymianie tarcz hamulcowych

    https://hamulcesklep.pl/montaz-tarcz
    Brzmi profesjonalnie, ale mam takie wrażenie, że większość aut jeździłaby z pogiętymi tarczami / nieprawidłowo działającym układem hamulcowym, gdyby te zasady musiałyby być zawsze w 100% spełnione po wymianie tarcz i klocków.

  4. #24
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Zgadza się, jak tarcze są dobrej jakości to nie ma co się pitolić, zawsze jest dobrze.

    Mierzę tylko bicie tarczy na piaście I zakładam z pieczołowitością. Ani Zimmermanów, ani OEM nigdy nie pogiąłem.

    Ale jak ktoś jeździ z drugiej strony jak wariat to żadna stal nie wytrzyma.
    pozdrawiam Bartek

  5. #25
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    60
    BMW
    F01 730D 2009r
    Skąd
    Drawsko Pom
    Moim zdaniem powinno się robić docieranie tarcz tych dużych ponad 300mm. Zawsze jest farba na nowych tarczach. Potem robimy hartowanie.
    Ja się zastosowałem do instrukcji i jest wszystko ok.
    Nie wiemy jak ktoś kto odbiera auta po wymianie jak dociera tarcze?
    Czy robi spokojnie 200-300km?
    Wszystko ma wpływ na poprawność dotarcia tarczy.
    Dotarcie to tylko gdzieś około 20-30 min.


    W tym przypadku też może być wadliwa pompa hamulcowa-servo do wymiany
    Ostatnio edytowane przez KrzysiekR ; 14-10-2016 o 20:10

Podobne wątki

  1. Bmw F10 zmian silnika diesel z 2.0 na 3.0?
    Przez tgracing w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 26-08-2015, 18:44
  2. [F01/02] Kupno bmw 750i or 550i f01 or f10
    Przez mike997 w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 30-05-2015, 15:52
  3. Humor, a może rzeczywistość w BMW F10 :)
    Przez moryciaty w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 06-12-2013, 01:56
  4. Problem z tarczami hamulcowymi
    Przez FIVE w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 31-01-2013, 22:08

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •