Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Poka¿ wyniki od 1 do 10 z 12

W±tek: BMW e66 750li ¦ladowe ilo¶ci oleju w p³ynie ch³odz±cym, b³±d p0021

  1. #1
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Aug 2016
    Posty
    14
    BMW
    e66 750li
    Sk±d
    Legnica

    Post BMW e66 750li ¦ladowe ilo¶ci oleju w p³ynie ch³odz±cym, b³±d p0021

    Witam wszystkich

    Mam problem z moim BMW e66 750li, od jakiegos czasu ubywa mi oleju i mam te¿ go troche w zbiorniczku p³ynu ch³odz±cego (praktycznie na lustrze p³ynu i na bocznych sciankach zbiorniczka), dodatkowo ostatnio wy¶wietli³ mi siê b³±d check engine P0021 "A" Camshaft Position - Timing Over-Advanced or SystemPerformance (Bank 2), Mam te¿ wra¿enie, ¿e po odpaleniu po nocy samochód minimalnie drga (obroty na postoju 1100, pozniej 800, 700) gdy w³±cze bieg ju¿ jest wszystko normalnie i nie czuæ nic niepokoj±cego. Czy mia³ kto¶ mo¿e podobne problemy?? Jestem z Legnicy i potrzebowa³bym jakiego¶ dobrego mechanika z okolic, jakby kto¶ zna³.
    Dodam jeszcze, ¿e w aucie niedawno zamontowa³em LPG

    Z góry dzieki za odpowiedzi :)
    Ostatnio edytowane przez Tiaa92 ; 05-08-2016 o 11:11

  2. #2
    Zaawansowany U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Apr 2016
    Posty
    607
    BMW
    750ia, CL600
    Sk±d
    B-B

    Post

    uszczelka pod glowica, albo i w gorszym wypadku peknieta glowica

    przegrzales silnik, moze ten gaz sie przyczynil to tego
    a moze juz takie auto kupiles ale nie zauwazyles

    na pewno gruba robota sie szykuje

    z 5-8tys ogarniecie tego

    ale jak juz zdejmujesz glowice to wypadaloby zrobic inne rzeczy...
    wiec koszty rosna lawinowo
    Ostatnio edytowane przez Franco750 ; 05-08-2016 o 12:57

  3. #3
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Aug 2016
    Posty
    14
    BMW
    e66 750li
    Sk±d
    Legnica
    Witam
    Odswieze trochê temat,a wiec mój mechanik powiedzia³ ¿e wydaje mu siê te¿, ¿e jest to wina uszczelki, ale nie jest pewny w 100% (nie podejmie siê te¿ naprawy) i st±d moje pytanie, czy jest mo¿liwo¶æ potwierdzenia tego za pomoc± jakiego¶ sprzêtu?? Chodzi mi o to czy jakbym pojecha³ np. do ASO BMW to czy mogliby oni potwierdziæ to w 100%, ¿e jest to wina uszczelki, ewentualnie znacie jakie¶ warsztaty które potrafi³y by postawic pewna diagnozê i podj±æ siê takiej naprawy je¿eli siê ona potwierdzi?? Potrzebujê dobrego mechanika najlepiej z okolic Legnicy, ewentualnie okolice (Wroc³aw,Zgorzelec,Boles³awiec itp.)

    Z góry dziêki za odpowiedzi

  4. #4
    Do¶wiadczony U¿ytkownik Awatar prezE32s
    Do³±czy³
    Sep 2008
    Posty
    1,899
    BMW
    By³o 750iA, A8 4.2 D2 FL, Phaeton 3.2 V6, E270CDi W211 Avantgarde, jest: Phaeton 5.0 V10 TDi
    Sk±d
    Chojnów
    W Zgorzelcu masz kolegê BOSS, jest kontakt na forum, ¶wietnie ogarnia E65 :)

  5. #5
    Do¶wiadczony U¿ytkownik Awatar Aldik
    Do³±czy³
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Sk±d
    Katowice
    Olej w ch³odnicy to raczej na stówe g³owica hmm

  6. #6
    Zaawansowany U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Sep 2014
    Posty
    213
    BMW
    E32 750iL High Line
    Sk±d
    Chodzie¿
    Blog
    8
    Bez demontazu g³owicy nie ma fizycznej opcji czy to uszczelka czy te¿ sama g³owica ;)

  7. #7
    Do¶wiadczony U¿ytkownik Awatar Aldik
    Do³±czy³
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Sk±d
    Katowice
    A no no - ja akurat mam na my¶li ¿e to w³a¶nie uszczelka lub jakie¶ pêkniêcie :) Wiadomo ze po rozebraniu tak czy siak trzeba siê jej przyjrzeæ i w sumie w N62 to juz by wypada³o uszczelniacze wymieniæ ;)

  8. #8
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Aug 2016
    Posty
    14
    BMW
    e66 750li
    Sk±d
    Legnica
    dzisiaj bylem jeszcze dodatkowo na tescie spalin w plynie chlodniczym (nie wiem czy to jest miarodajne), ale wyszlo niestety, ze sa spaliny wiec raczej to jednak uszczelka, bo co innego??? dodatkowo dzisiaj odczytalem tez bledy i wyskoczyly mi 29E8, 29E7, 2d13?? moga one byc zwiazane z wydmuchana uszczelka?? No nic nie pozostaje mi nic innego jak szukac dobrego warsztatu

  9. #9
    Do¶wiadczony U¿ytkownik Awatar Aldik
    Do³±czy³
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Sk±d
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez Tiaa92 Zobacz posta
    dzisiaj bylem jeszcze dodatkowo na tescie spalin w plynie chlodniczym (nie wiem czy to jest miarodajne), ale wyszlo niestety, ze sa spaliny wiec raczej to jednak uszczelka, bo co innego??? dodatkowo dzisiaj odczytalem tez bledy i wyskoczyly mi 29E8, 29E7, 2d13?? moga one byc zwiazane z wydmuchana uszczelka?? No nic nie pozostaje mi nic innego jak szukac dobrego warsztatu
    Po za uszczelk± jak wy¿ej pisane by³o to moze byæ uszkodzona sama g³owica, musisz oddaæ do dobrego warsztatu który j± sprawdzi i od razu wszystko powymienie - uszczelniacze. Najgorsze, ¿e musisz zdj±æ obie g³owice bo nie wiadomo która jest padniêta. Chyba ¿e widzisz np gdzie¶ minimalny wyciek oleju !?

  10. #10
    Do¶wiadczony U¿ytkownik Awatar HTN
    Do³±czy³
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Sk±d
    okolice Frankfurtu / Wroc³aw / Kotlina K³odzka

    Post

    Czy to uszczelka, czy pêkniêta g³owica, robota w zasadzie niemal taka sama. Ja raczej stawiam na uszczelkê. Pêkniêta g³owica to rzadko¶æ. Nie s±dzê przy tym, ¿eby LPG mia³o zrobiæ tutaj jak±kolwiek krzywdê. W zasadzie wszystkie nowoczesne instalacje jak dajesz mocno w palnik, prze³±cza od razu na benzynê.

    Cytat Zamieszczone przez Franco750 Zobacz posta
    ... z 5-8tys ogarniecie tego...
    Chyba w BMW w Niemczech na oryginalnych przep³aconych czê¶ciach :). Ja bym szacowa³ z 1500-2000z³ ju¿ z materia³ami, je¶li to uszczelka. Uszczelniacze przy okazji, ale to te¿ nie powinien byæ jaki¶ zabójczy koszt, bo same uszczelniacze drogie nie s±, a ich wymiana na ¶ci±gniêtej g³owicy te¿ nie wymaga wiele czasu.

    Swego czasu, jak mia³em kupiæ Mercedesa S500L z b³êdami rozrz±dowymi (wytarta zêbatka i styrany ³añcuch), we Wróblu we Wroc³awiu wycenili mi tak± robotê na 5.000z³ ³±cznie z czê¶ciami, przy czym robota polega na wyci±gniêciu silnika. Nie s±dzê wiêc, ¿e ¶ci±gniêcie nawet dwóch g³owic w BWM to taki potê¿ny koszt.
    Ostatnio edytowane przez HTN ; 28-08-2016 o 12:44

Podobne w±tki

  1. [E65/66] Witam E66 750Li
    Przez KrzychuR1 w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 06-11-2016, 22:52
  2. Olej w p³ynie ch³odz±cym
    Przez osama binladen w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 08-11-2014, 10:25
  3. [E65/66] E66 750Li
    Przez fujisss w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 26-10-2014, 07:57
  4. czujnik ilo¶ci oleju w silniku
    Przez studentgrzes w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 22-02-2010, 14:43

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
  •