Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 20

Wątek: Czy ktoś wgrywał soft silnika M62B46 z Alpiny do sterownika ME7.2 silnika M62TUB44?

  1. #11
    Zaawansowany Użytkownik Awatar winmediacenter
    Dołączył
    Jul 2013
    Posty
    534
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    Sulejowek

    Post

    Cytat Zamieszczone przez tomgtdek69 Zobacz posta
    X2
    Miałem w e39 (m62B44) Stery skrzyni i motoru od alpiny m62B46. Jest zdecydowana różnica, jednak najbardziej chyba odczuwalna zmiana pracy skrzyni na +, mimo iż automat w alpinie jest inny. Dla samego motoru nie wiem czy chciało by mi się bawić. Stery wymieniałem nie wgrywałem softu (czyli +ews). Galerie auta gdzieś na 3/5er

    to dzięki za porady jak wgram i przetestuje napiszę czy jest sens. Na razie wgrałem soft skrzyni.

  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Zbichu
    Dołączył
    Sep 2015
    Posty
    566
    BMW
    Tymczasowo Audi
    Skąd
    Estoril
    Cytat Zamieszczone przez Zdzira 850I Zobacz posta
    ja znałem jedno E38 4,4 które miało komputery i silnika i skrzyni z alpiny do tego inny wydech i dolot i jeździło w pyte lepiej od serii także diagnoza nie trafiona Zbichu
    OK. Niech kolega winmediacenter wgra soft alpiny do swojego dme i podzieli się empirycznymi wrażeniami, filmami z przyspieszeń, a najlepiej wykresem przed i po. Nie trzeba będzie przytaczać historii typu, że kolega miał.... , kiedyś miałem..., bo to trąci metafizyką eteryczną .
    Jeśli chodzi o zmianę oprogramowania skrzyni, to jest różnica na plus po wgraniu softu od alpiny i myślę, że jeśli ktoś tworzył legendy o tym jak mu to auto jeździło, to było to zasługą tej właśnie zmiany.

  3. #13
    Zaawansowany Użytkownik Awatar winmediacenter
    Dołączył
    Jul 2013
    Posty
    534
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    Sulejowek

    Post

    Cytat Zamieszczone przez Zbichu Zobacz posta
    OK. Niech kolega winmediacenter wgra soft alpiny do swojego dme i podzieli się empirycznymi wrażeniami, filmami z przyspieszeń, a najlepiej wykresem przed i po. Nie trzeba będzie przytaczać historii typu, że kolega miał.... , kiedyś miałem..., bo to trąci metafizyką eteryczną .
    Jeśli chodzi o zmianę oprogramowania skrzyni, to jest różnica na plus po wgraniu softu od alpiny i myślę, że jeśli ktoś tworzył legendy o tym jak mu to auto jeździło, to było to zasługą tej właśnie zmiany.

    prawdę mówiąc nic mnie to nie kosztuje więc warto spróbować i przekonać się na własnej skórze. przyspieszeń do 100 itp. nie zamierzam robić bo to nie w moim stylu. E38 to limuzyna a nie wściekowóz. Natomiast służy mi jako narzędzie do nauki i eksperymentów.

  4. #14
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2015
    Posty
    45
    BMW
    E38 740iL
    Skąd
    OK
    Wybaczcie za odkopanie tematu. Pytanie do autora, trochę czasu upłynęło, wgrywałeś, albo podmieniałeś te sterowniki?

  5. #15
    Zaawansowany Użytkownik Awatar winmediacenter
    Dołączył
    Jul 2013
    Posty
    534
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    Sulejowek
    Wgrywałem soft skrzyni ale na tę chwilę jeżdzę na sofcie od wersji SPORT ponieważ nie byłem zadowolony z pracy skrzyni. Silnik odpuściłem sobie ze względu na to że mija się to zupełnie z celem - nie jest to program pisany pod motor który mam.

  6. #16
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,229
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Coś mi się w głowie kołacze, że Grabol wkładał sterownik od Alpiny, ale najlepiej zapytaj go sam.

  7. #17
    ULA Vip Awatar tequila1909
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    3,382
    BMW
    E39 525iA ex. E32 735i, E32 735iAL, E38 728iA
    Skąd
    Jura KC
    Cytat Zamieszczone przez tuczi77 Zobacz posta
    Coś mi się w głowie kołacze, że Grabol wkładał sterownik od Alpiny, ale najlepiej zapytaj go sam.
    Coś tam miał porobione, Alpina czy IS jakoś tak. A może to te same ;)
    Mr. Perfect 4 x K1 World Champion

  8. #18
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Cytat Zamieszczone przez tequila1909 Zobacz posta
    Coś tam miał porobione, Alpina czy IS jakoś tak. A może to te same ;)
    4.6IS w E53 to silnik alpiny. Bliźniaczy z Alpiną B10 V8 4.6
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  9. #19
    Początkujący Użytkownik Awatar FuTuRee
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    86
    BMW
    e38 m62b44 e65 n62b36 e70 n52b30
    Skąd
    Mała wioska gdzieś w środku
    Tak sobie czytam i chcę podzielić się swoimi odczuciami po wgraniu wsadu ze sterownika skrzyni z Alpiny. Jak dobrze pamiętam kolega winmediacenter przegrywał pamieć przez gniazdo diagnostyczne używając do tego jednego ze znanych nam wszystkim programów. Nie wiem czy to właśnie to miało wpływ na to, że jego skrzynia źle pracowała. Nie porównywałem nigdy odczytanych plików, za to mogę powiedzieć, że u siebie zmieniłem wsad na stole przy użyciu programatora. Zrobiłem to w 2016 roku i do dziś oprócz subiektywnych przyjemnych odczuć nie zauważyłem nic niepokojącego w działaniu układu. Skrzynia zmienia biegi szybciej, szybsza reakcja konwertera, a dodatkowo mam normalny tryb manual. Jak nie dotykam przycisku kick-down to nie ma szans, że sama mi zmieni bieg na wyższy. Podobnie jest przy redukcji. Trzeba naprawdę nisko zejść na obrotach, żeby sama zadecydowała o zmianie biegu na niższy. Dodatkowo zmodyfikowałem sobie swój wsad ze sterownika silnika. Podsumowując ja jestem zadowolony tym bardziej, że nic mnie to nie kosztowało.

  10. #20
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2019
    Posty
    10
    BMW
    99' E38 740i
    Skąd
    Olsztyn
    Odkopię temat, bo mam do wsadzenia właśnie taki sterownik od Alpiny B10 do m62b44tu. Czy może to uszkodzić silnik w jakiś sposób? Mam go od osoby która jeździła z tym kompem i tym silnikiem, ale wiadomo jak jest, dlatego wolę zapytać

Podobne wątki

  1. Opis pinów sterownika silnika m62 3,5
    Przez fhuagis w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 19-02-2016, 00:33
  2. Odpowiedzi: 68
    Ostatni post / autor: 23-04-2014, 23:53
  3. M62TUB44 - temperatura silnika - 87-90°C w korku?
    Przez lukasz740 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 10-11-2009, 00:49
  4. [ elektronika] 735i wymiana sterownika silnika
    Przez cutthr0at w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 28-04-2009, 20:13

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •