Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: Brc p&d

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Zielas
    Dołączył
    Sep 2014
    Posty
    106
    BMW
    E38 730iA
    Skąd
    Bydgoszcz

    Post Brc p&d

    Posiada ktoś taką instalacje gazową ? Mam zamontowaną od 2 tygodni. Spalanie w cyklu mieszanym z przewagą miasta to 15 L. Spalanie gazu ma wynosic 20% wiecej od benzyny wiec tutaj nie jest troche za ubogo ?

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar ded
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    115
    BMW
    528i + LPG
    Skąd
    Ciechanów
    Ale jaki masz problem? Ogólnie brc ma opinie dobrej instalacji ale drogiej w serwisie i mało warsztatów się nią zajmuje. Większość montuje ta instalacje bardzo niechlujnie. Ja stwierdziłem że składak na stagu będzie przyjemniejszy w użytkowaniu i możliwy do samodzielnej obsługi. Spalanie gazu ma być 10-15% wyższe niż Pb. O tym czy jest za ubogo dowiesz się z korekt i adaptacji sterownika Pb.

    Wysłane z 1+2

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Zielas
    Dołączył
    Sep 2014
    Posty
    106
    BMW
    E38 730iA
    Skąd
    Bydgoszcz
    Czy to spalanie jest ok ? Benzyny to ona palila 15 wiec powinna minimum 17 gazu.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar ded
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    115
    BMW
    528i + LPG
    Skąd
    Ciechanów
    Liczysz pewnie tylko spalanie lpg a jakiś tam dystans przyjeżdżasz na Pb. Obejrzyj sobie adaptacje i mapę gazową.

    Wysłane z 1+2

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar ARIE(L)
    Dołączył
    Aug 2015
    Posty
    397
    BMW
    BMW E66 - 750 LI, FORD TRANSIT 2.0 ECOBOOST
    Skąd
    DROBIN

    Post

    Mam instalację BRC i w sumie prawie zawsze bierze ok 18 - 20 litrów. 64 litry gazu przy jeździe w trasie 160-180 km starczy na 350 km. Jak przycisnę po autostradce ze średnią 200- 220 km to na 300 km zawsze starczy. Jeżeli czujesz różnicę pomiędzy jazdą na benzynie i na gazie to mieszanka może być za uboga.

  6. #6
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,229
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Cytat Zamieszczone przez ded Zobacz posta
    Spalanie gazu ma być 10-15% wyższe niż Pb
    A teraz wyjaśnij wszystkim skąd masz takie informacje i z czego to wyższe spalanie wynika? Pytam, bo wiem, że spalanie powinno być wyższe pomiędzy 23 a 25%.

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar ARIE(L)
    Dołączył
    Aug 2015
    Posty
    397
    BMW
    BMW E66 - 750 LI, FORD TRANSIT 2.0 ECOBOOST
    Skąd
    DROBIN
    Cytat Zamieszczone przez tuczi77 Zobacz posta
    A teraz wyjaśnij wszystkim skąd masz takie informacje i z czego to wyższe spalanie wynika? Pytam, bo wiem, że spalanie powinno być wyższe pomiędzy 23 a 25%.
    To co tuczi77 mówi to w moim przypadku by się zgadzało. Średnia spalania na benzynie z ponad 20 tys. km u mnie to 15.2 litra. Gazu 18-20 litrów więc procentowo jest te 23-25 %.

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar ded
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    115
    BMW
    528i + LPG
    Skąd
    Ciechanów
    Na lpg forum autorytety mówią o takim spalaniu i ponoć wynika to z kalorycznosci gazu innej niż Pb. Ja się na tym nie znam ale auto mam wystrojone dobrze i to się mniej więcej pokrywa

    Wysłane z 1+2

  9. #9
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,229
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Widocznie takie autorytety... Różnica rzeczywiście wynika z niższej kaloryczności LPG w stosunku do benzyny, co wiąże się z tym, że trzeba spalić więcej LPG by uzyskać tę samą ilość kJ generowaną przez benzynę. Różnica pomiędzy 23% a 25% polega na zmianie mieszanki lato/zima i zmieniających się w niej proporcjach propanu do butanu: ok. 60% propanu i 40% butanu zimą i ok. 40% propanu i 60% butanu latem. Prawidłowo wystrojona instalacja powinna spalać +/- o tyle więcej LPG.
    Ostatnio edytowane przez tuczi77 ; 29-07-2016 o 13:00

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Zielas
    Dołączył
    Sep 2014
    Posty
    106
    BMW
    E38 730iA
    Skąd
    Bydgoszcz
    Cytat Zamieszczone przez ded Zobacz posta
    Liczysz pewnie tylko spalanie lpg a jakiś tam dystans przyjeżdżasz na Pb. Obejrzyj sobie adaptacje i mapę gazową.

    Wysłane z 1+2

    Właśnie, że była to jedna jazda po odebraniu od gazownika. Czyli cały czas gaz. Co do adaptacji i map gazowych tp kabel zakupiony, oprogramowanie zainstalowane tylko teraz obsługa programu. Zna ktoś obsługe może ?
    Wyjeżdże całą butle i zobacze jakie wtedy spalanie wyjdzie. Co do mocy to właśnie mi sie wydaje, ze jest slabsza. Pozdro.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 10-02-2015, 17:23
  2. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 19-12-2013, 14:27
  3. BRC P&D w E65 735i problem z OBD
    Przez mbbrzoza w dziale LPG / CNG
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 04-07-2010, 17:34

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •