Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Poka¿ wyniki od 1 do 10 z 16

W±tek: 730d 193km ¶lizga i roz³±cza skrzynia 5p24

  1. #1
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Jul 2016
    Posty
    4
    BMW
    E38- 730d
    Sk±d
    Lubelskie

    Post 730d 193km ¶lizga i roz³±cza skrzynia 5p24

    Witam, mam zamiar zakupiæ w najbli¿szym czasie e38 po lifcie z motorem 3.0d 193km w cenie niskiej z powodu zaniedbania auta. A mianowicie najbardziej interesuje mnie skrzynia w tym aucie jest to ZF 5hp24, po wbiciu D i dodaniu gazu ¿eby ruszyæ najpierw wchodz± obroty i dopiero po oko³o 2 mo¿e 3 sekundach auto zaczyna jechaæ, podczas jazdy jest te¿ co¶ takiego jak by skrzynia siê roz³±cza³a i auto jak by nie mia³o mocy (wiem bo je¼dzi³em ju¿ 193km). Czyta³em ¿e to mo¿e byæ kosz forwardu czy jako¶ tak. Co o tym my¶licie ? Interesuje mnie te¿ koszt bo je¶li to kosz forwardu+tarczki cierne 6 sztuk+ olej+filtry+ uszczelki to mo¿e zmieszczê siê w 3 ty¶ mo¿e 3,5ty¶. A muszê wiedzieæ jaki to koszt przed zakupem auta, ¿ebym nie wpakowa³ siê w minê.

  2. #2
    Zaawansowany U¿ytkownik Awatar zielona krówka
    Do³±czy³
    Jan 2016
    Posty
    304
    BMW
    745 E65
    Sk±d
    Poznan
    Zadzwoñ do Sebka wszystkiego siê dowiesz

  3. #3
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Jul 2016
    Posty
    4
    BMW
    E38- 730d
    Sk±d
    Lubelskie
    Mo¿esz podaæ numer ?

  4. #4
    (pre) Neo Katechu Men Vip Awatar hatecraft
    Do³±czy³
    Jun 2009
    Posty
    1,088
    BMW
    735i - E38 FL Aut.
    Sk±d
    Warszawa
    Blog
    7

    Post

    Cytat Zamieszczone przez hunter999 Zobacz posta
    po wbiciu D i dodaniu gazu ¿eby ruszyæ najpierw wchodz± obroty i dopiero po oko³o 2 mo¿e 3 sekundach auto zaczyna jechaæ, podczas jazdy jest te¿ co¶ takiego jak by skrzynia siê roz³±cza³a i auto jak by nie mia³o mocy (wiem bo je¼dzi³em ju¿ 193km).
    Przyczyn mo¿e byæ wiêcej - czasem problemem jest sterowanie, a nie kosz forwardu.
    Ze sterowaniem s± wiêksze problemy i jest tylko kilka warsztatów w Polsce które to umiej± sprawdziæ i naprawiæ.
    A najczê¶ciej podmienia siê samo sterowanie i patrzy czy pomog³o ;-) - bo do tego nie trzeba wyjmowaæ skrzyni...
    Skrzynie automatyczne siê zu¿ywaj±! Przy przebiegu 200 kkm nie oczekujcie bezawaryjnej pracy...

    Kiedy ludzie przestaj± wierzyæ w Boga, to nie jest tak, ¿e w nic nie wierz±, ale wierz± w cokolwiek.
    G. K. Chesterton

  5. #5
    Do¶wiadczony U¿ytkownik Awatar miro
    Do³±czy³
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Sk±d
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    poziom oleju najpierw bym sprawdzi³.

  6. #6
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Jul 2016
    Posty
    4
    BMW
    E38- 730d
    Sk±d
    Lubelskie
    Podczas mocnego ci¶niêcia tego mu³a zauwa¿y³em ¿e skrzynia szarpie przy zmianie biegów i po wbiciu R nic siê nie dzieje przez 2-3 sekundy potem jedzie dopiero, czyta³em ¿e to na 99% konwerter czyli sprzêg³o i tarcze cierne

  7. #7
    (pre) Neo Katechu Men Vip Awatar hatecraft
    Do³±czy³
    Jun 2009
    Posty
    1,088
    BMW
    735i - E38 FL Aut.
    Sk±d
    Warszawa
    Blog
    7
    Ka¿da awaria ma swoje fizyczne - a tu hydrauliczne - wyja¶nienie. W jaki sposób konwerter mia³by opó¼niaæ za³±czanie R? A tarczki - przecie¿ to nie ma wp³ywu na szybko¶æ za³±czania, tylko na przenoszenie si³y przez za³±czone sprzêg³o (si³y czyli momentu obr.)

    Za³±czanie zale¿y g³ównie od narastania ci¶nienia na t³oku sprzêg³a. S± do tego odpowiednie procedury pomiarowe. Bez pomiarów ci¶nieñ nie ma diagnozy tylko domys³y.

    poziom oleju najpierw bym sprawdzi³.
    Bez tego ani rusz.
    Ostatnio edytowane przez hatecraft ; 02-08-2016 o 11:00
    Skrzynie automatyczne siê zu¿ywaj±! Przy przebiegu 200 kkm nie oczekujcie bezawaryjnej pracy...

    Kiedy ludzie przestaj± wierzyæ w Boga, to nie jest tak, ¿e w nic nie wierz±, ale wierz± w cokolwiek.
    G. K. Chesterton

  8. #8
    Do¶wiadczony U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Nov 2012
    Posty
    1,085
    BMW
    e38 2001r M62TUB44 + LPG
    Sk±d
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez hatecraft Zobacz posta
    Ka¿da awaria ma swoje fizyczne - a tu hydrauliczne - wyja¶nienie. W jaki sposób konwerter mia³by opó¼niaæ za³±czanie R? A tarczki - przecie¿ to nie ma wp³ywu na szybko¶æ za³±czania, tylko na przenoszenie si³y przez za³±czone sprzêg³o (si³y czyli momentu obr.)

    Za³±czanie zale¿y g³ównie od narastania ci¶nienia na t³oku sprzêg³a. S± do tego odpowiednie procedury pomiarowe. Bez pomiarów ci¶nieñ nie ma diagnozy tylko domys³y.


    Bez tego ani rusz.
    ...te¿ mam takie wra¿enie.

    Zaczynam mieæ podobny problem jak kolega, który zacz±³ ten w±tek (mo¿e mniej nasilony), choæ od ostatniego mocno kompleksowego remontu skrzyni minê³o 8 lat i 130kkm (poprzednio skrzynia tez przejecha³a 130kkm). Sterownik skrzyni nie jest pêkniêty. My¶la³em ¿e mo¿e za³o¿enie przewymiarowanego t³oka ci¶nienia g³ównego Transgo pomo¿e, ale niestety nie pomog³o. :(

    Problem te¿ mam w tym, ¿e obdzwoni³em kilka warsztatów, w kliku by³em i raczej nikt ¿adnych pomiarów to nie robi (ani zaworów, ani ci¶nieñ). Wszystko idzie na domys³y. Rozbierzemy wymienimy co¶ tam z³o¿ymy ....i zobaczymy (8 lat temu wy³o mi 13,5 ko³a w ten sposób po 3 wyjêciach i w³o¿eniach). Wszêdzie mam wra¿enie ¿e diagnostyka to jakie¶ dno (bo mo¿e trochê siê znam i poczyta³em te¿ trochê (jeden to mnie nawet zapyta³ czy ja przypadkiem nie mam warsztatu co skrzynie naprawia). Jak cz³owiek siê chce dowiedzieæ w warsztatach co konkretnie zrobi± to czasem bior± to jako afront, a czasem robi± siê nawet agresywni. Generalnie poziom przem±drzalstwa siêga 133%... a konkretów nic. Diagnostyka elektroniczna ogranicza siê do podpiêcia pod jaki¶ ogólny tester OBD, skasowaniem adaptacji, a po rozebraniu to ew. propozycja zmierzenia oporu cewek (maj±cych po 8 Ohm) miernikiem za 100-200z³, typu co ma b³±d pomiaru 15-20 Ohm :).


    1. We¼(cie) mi co¶ dorad¼(cie) - gdzie z tym jechaæ i z kim gadaæ w Warszawie i okolicach, kto to potrafi przebadaæ, bo jako¶ mam nie najlepsze do¶wiadczenia po tych telefonach i wizytach i po poprzedniej naprawie i diagnozach?

    2. Czy my¶lisz ¿e problem mo¿e rozwi±zaæ: http://www.sonnax.com/parts/3854-ove...tion-valve-kit ?
    ...tylko kto¶ wie gdzie maj± do tego kit do instalacji?, bo to wierte³ko do instalacji t³oka niestety 500$ kosztuje...
    Ostatnio edytowane przez shebi ; 29-11-2016 o 14:34

  9. #9
    Do¶wiadczony U¿ytkownik
    Do³±czy³
    May 2011
    Posty
    2,605
    BMW
    ....
    Sk±d
    ...
    No masz kolegê hatecraft, widaæ ¿e zna siê na rzeczy.

  10. #10
    Do¶wiadczony U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Nov 2012
    Posty
    1,085
    BMW
    e38 2001r M62TUB44 + LPG
    Sk±d
    Warszawa
    hetecraft - ty masz warsztat / naprawiasz skrzynie? albo kogo¶ polecasz w okolicy, co to rzetelnie przetestuje i ma zestaw i za³o¿y ew. taki t³oczek (ad. 2)?

    PS. zapomnia³em dodaæ ¿e problem g³ównie na zimnym, poziom oleju by³ uzupe³niany przy okazji wymiany t³oka i nie pomog³o

Podobne w±tki

  1. [skrzynia] Problem ze skrzynia 730d
    Przez bawarczyk01 w dziale Seria F01 / F02
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 14-05-2016, 10:11
  2. Skrzynia 5HP24- roz³±cza napêd podczas redukcji
    Przez SPEJSON w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 01-06-2015, 08:55
  3. [skrzynia] Problem ze skrzynia M57 193km
    Przez BRABUS w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 13-09-2014, 09:27

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
  •