Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Poka¿ wyniki od 1 do 10 z 30

W±tek: 750LI okazja?

  1. #1
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Feb 2011
    Posty
    10
    BMW
    e38 740i
    Sk±d
    Kraków

    Post 750LI okazja?

    Witam drogich kolegów, proszê o wasze opinie na temat tego samochodu:

    https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-se...-ID6ygDkl.html

    Wiem ¿e "okazje" w tym segmencie oznaczaj± z regu³y stan ogólnej rozpaczy i jestem ¶wiadom ¿e takie samochody pó¼niej przyjmuj± furmankê pieniêdzy ale ja wychodzê z za³o¿enia ¿e lepiej kupiæ tanio i do³o¿yæ tak ¿eby wysz³a tyle co normalnie z tym ¿e wiem co i jak by³o naprawione. Moja logika pewnie dla wielu z was jest dziwna ale jako¶ pewniej siê czuje jak zajrzê w ka¿dy zakamarek samochodu i wiem ze mechanicznie jest OK. Przesz³o¶æ wypadkowa, lakierowane elementy nie s± dla mnie problemem. Wiadomo ze nie chce auta "sk³adanego z dwóch" ale autko po naprawach blacharsko lakierniczych to dla mnie nie problem. Wracaj±c jednak do egzemplarza z linku, ten czarny mat znikn±³by z samochodu lecz obawiam siê trochê co siê pod nim kryje :/ Sporo je¿d¿ê, g³ównie po mie¶cie jak taki zestaw bêdzie to znosi³? Jakie bêdzie realne spalanie w je¼dzie typowo miejskiej (20-25)? Mówiê o spokojniej je¼dzie. Mia³em swego czasu trzy e38 740i z lpg i przy mojej je¼dzie pali³y 19-20 lpg po Krakowie ciekawi mnie jak jest w tym modelu, nowszy technologicznie silnik i skrzynia biegów. Od piêciu lat zdradzi³em BMW na rzecz mercedesa i je¿d¿ê s-klasa w220 ale ju czas na zmianê i szukam czego¶ innego a czarne 750IL z jasnym wnêtrzem ju¿ od kilku lat za mn± chodzi :) wiem ¿e ten egzemplarz bêdzie wymaga³ inwestycji na start 10tys (rejestracja, lpg, serwis) i zak³adam drugie 10 awaryjnie. Pytanie wiêc moje jest takie czy kto¶ mo¿e ogl±da³ ten samochód i mo¿e siê wypowiedzieæ? Ewentualnie czy kto¶ z okolic móg³by rzuciæ okiem na ten samochód? Dzisiaj bêdê dzwoni³ do go¶cia ale wiem co powie bo to handlarz i ma ponad 200 samochodów na placu wiêc od niego nie dowiem siê zbyt wiele :/ z góry dziêkuje za opinie i proszê nie piszcie mi ¿e za te pieni±dze kupuje siê e38 :) znam ten segment i wiem czym to siê je.
    pozdrawiam.

  2. #2
    Zaawansowany U¿ytkownik Awatar wm10589
    Do³±czy³
    Sep 2016
    Posty
    283
    BMW
    By³o E65 750i jest Dodge Grand Caravan 3.6
    Sk±d
    Miñsk Mazowiecki
    Ja jak rozgl±da³em siê w wakacje za swoj± e65 to ta z tego linku ju¿ wisia³a w og³oszeniach. Wiêc gdyby chodzi³o o sam± blacharkê to my¶lê, ¿e ju¿ dawno by siê sprzada³a. W porównaniu z moj± która ma na szafie 240 ty¶. km ta ma strasznie zmêczon± tapicerkê z przodu. Sprawdza³em kiedy¶ historiê podobnie wymêczonej to w 2011 r. mia³a 360 ty¶. km, tutaj na mniej te¿ bym nie liczy³.
    Ja mam spalanie w mie¶cie max 21 (z regu³y 19), a w trasie minimalne 13 ale przy szybszej je¼dzie 16 tylko ¿e ja mam LPG

  3. #3
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Do³±czy³
    Feb 2008
    Posty
    10,285
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Sk±d
    Sandomierz
    A cena wyj¶ciowa by³a blisko 40k

  4. #4
    Zaawansowany U¿ytkownik Awatar wm10589
    Do³±czy³
    Sep 2016
    Posty
    283
    BMW
    By³o E65 750i jest Dodge Grand Caravan 3.6
    Sk±d
    Miñsk Mazowiecki
    ja pamiêtam jak by³a oko³o 36000

  5. #5
    Zaawansowany U¿ytkownik Awatar ARIE(L)
    Do³±czy³
    Aug 2015
    Posty
    397
    BMW
    BMW E66 - 750 LI, FORD TRANSIT 2.0 ECOBOOST
    Sk±d
    DROBIN

    Post

    We¼ g³êboki wdech policz do 10-ciu i prze¶pij siê z my¶l±, ¿e chcesz to auto kupiæ. Jak rano wstaniesz i bêdziesz tak samo ni± zachwycony to jed¼ i kupuj. ¯e powypadkowa nie jest dla Ciebie problemem to OK. Ale odpowiedz sobie na jedno pytanie. Bêdziesz j± robi³ blacharsko czy zostawisz i bêdziesz tak je¼dzi³ ? Bo jak zamierzasz to robiæ to sorki ale chyba 25 tys musisz na lekko liczyæ. Te 10 tys. o których mówisz to dobry gaz w 60 % poch³onie. A pod foli± to nie wiesz co jest bo mo¿e trzeba bêdzie malowaæ auto bo bêdzie jeszcze gorzej. Tym bardziej, ¿e lewe nadkole chyba te¿ oberwa³o bo tak jakby folia by³a drugi raz klejona na ten element. Prawa lampa te¿ co¶ czujê, ¿e nie bêdzie szczelna a to kolejne 2 tys za u¿ywkê. Naprawdê to sobie przemy¶l. Zak³adam, ¿e masz 30 tys. w kieszeni i 10 tys. na pakiet startowy wiêc poszukaj co¶ co przynajmniej wizualnie bêdzie nie do ruszenia a za 40 tys. na pewno znajdziesz. Bo technicznie to jakiej by¶ z allegro nie kupi³ to w ka¿d± w³o¿ysz od 5 tys. do 25 tys. bez wzglêdu na cenê zakupu. No chyba, ¿e kto¶ siê nie przejmuje stanem wizualnym, tym, ¿e p³ynu ch³odniczego ubywa, skrzynia szarpie, kierownic± telepie, kopci z t³umika i chla olej. To wtedy mo¿emy powiedzieæ, ¿e auto nie wymaga wk³adu finansowego.
    EDIT: Jak dobrze widzê to tam w³a¶ciciel nawet ¿arówki w xenonach stare wk³ada bo ka¿da ma inn± barwê wiêc nie oczekuj, ¿e tam bêdzie cokolwiek zrobionego.
    Ostatnio edytowane przez ARIE(L) ; 16-01-2017 o 08:46

  6. #6
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Feb 2011
    Posty
    10
    BMW
    e38 740i
    Sk±d
    Kraków
    Nie jestem zachwycony tym egzemplarzem i nie spodziewam siê cudów ale z do¶wiadczenia wiem ¿e czasem atakami za 50tys przyjmie wiêcej kasy od tej za 30tys. Ja robiê 70tys km rocznie i raz na rok czy pó³ roku zawsze kto¶ mi wycofa w zderzak albo nie zahamuje. Dlatego jakie¶ ma³e wyniki itp to nie problem. Go¶æ zaczekaæ siê ¿e auto je¼dzi normalnie i po strukturze foli nie widaæ ¿eby pod ni± co¶ siê dzia³o. Nie jestem w gor±cej wodzie kapany dlatego na spokojnie pytam was i ukladam sobie wszystko w g³owie. Rozwa¿am dwie opcje bmw e65/66 lub Mercedesa w221. Bmw jednak jest sporo tañsze w zakupie i dla mnie prostsze i tañsze w serwisie poniewa¿ mam 4 zaprzyja¼nione warsztaty zajmuj±ce siê tylko bmw oraz jest du¿o wiêcej u¿ywanych czê¶ci itp. To samo dla Mercedesa w Krakowie jest duuuuzo ciê¿sze :) sprzedaj±cy wys³a³ mi zdjêcie deski rozdzielczej na której jest b³±d poziomowania samochodu tylko mam problem ¿eby je tu wkleiæ:/
    Ostatnio edytowane przez neon_ksc ; 16-01-2017 o 09:36

  7. #7
    Zaawansowany U¿ytkownik Awatar Velocityraptor
    Do³±czy³
    Mar 2015
    Posty
    315
    BMW
    by³o E38 750i, bêdzie E38 750i
    Sk±d
    OKR
    Jak kolega Ariel pisa³ - je¶li Ci nie przeszkadza stukanie, pukanie, rzê¿enie, kapanie i telepanie ani plamy na suficie to bierz, dor¿nij i sprzedaj za 15000 na czê¶ci za rok.
    Je¶li Ci przeszkadza to lepiej poszukaj innej.

    Ostatnio dla brata szuka³em auta za kilka tysiêcy z³otych na dojazdy do pracy, obejrzelim kilka szrotów w stanie idealnym ale w koñcu uda³o siê znale¼æ 17 letni± Vectrê zadban± jak trzeba (od kogo¶, kto wszystko co trzeba robi³ jak trzeba, ma³o je¼dzi³ i nie nosi³ kluczy w tylniej kieszeni spodni). Có¿, by³a 3000 dro¿sza, ale po co na dzieñ dobry po warsztatach siê szlajaæ.
    -------------------------------------
    Broñ Masowego Wyprzedzania.

  8. #8
    Zaawansowany U¿ytkownik Awatar Pawliko
    Do³±czy³
    Jul 2011
    Posty
    931
    BMW
    Audi A5 Coupe 2.7 TDI S-line
    Sk±d
    Szczecin / Gryfice
    Blog
    4
    Lifcik za 2,5 dyszki, hehehe :)
    Przecie¿ gdyby w tym aucie jedynym problemem by³y do wymiany dwa elementy blacharskie za 5 stówek, to nie by³oby jej po max 2 dniach.
    By³y:
    VW Jetta A2
    Opel Astra G Caravan
    BMW E32 730i[*][*]
    VW Passat B5 Variant
    BMW E38 728iA
    BMW E39 535iA
    Audi A3 8P 2.0T++
    Audi A6 C6 2.7 TDI++ Quattro
    BMW E91 318d+
    VW Phaeton 3.2
    Astra GTC OPC Line
    Mercedes CLK W209 200K lift
    BMW E90 320dA 177KM 08'

  9. #9
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Dec 2016
    Posty
    49
    BMW
    E65
    Sk±d
    Bolanda
    Przepraszam ze siê wtr±cê ale...
    To jest "okazja" zeby kogo¶ zrobiæ w przys³owiowego ch..a
    Folia
    dwa elementy-plus pekniêty klosz lampy
    Wnêtrze od kierowcy brudne i niezadbane
    Przeprosilem juz wyzej ale nie kupuj tego samochodu
    Znajd¼ samochód, z którego bedziesz mia³ frajde je¿d¿enia-czego Tobie ¿yczê !!!
    Nie je¿d¿enia po warsztatach

  10. #10
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Feb 2011
    Posty
    10
    BMW
    e38 740i
    Sk±d
    Kraków
    Te¿ uwa¿am ¿e gdyby jedyna usterka by³ ten b³otnik i drzwi to by ju¿ jej nie bylo :) z tym ¿e liczy³em ¿e mo¿e kto¶ z forum ja ogl±da³. Popatrzcie z drugiej strony na wasze wypowiedzi, ¿aden z was jej nie ogl±da³ a doszli¶my do wniosku ¿e dymi i z³apie olej, skrzynia szarpie, bita z ka¿dej strony itp. To te¿ mo¿e byæ powodem dla którego to auto siê nie sprzedaje bo 95% potencjalnych ludzi pomy¶li tak samo lub napisze jak ja na forum i przeczyta takiedy wypowiedzi. Ja nie zak³adam ¿e to auto bêdzie idealne ale nie wysnowam opini tak poprostu :) liczy³em ¿e mo¿e bêdzie kto¶ z okolic ¿eby podjechaæ i obejrzeæ ten samochód. Gdybym mia³ 100km to pojecha³em bez zastanowienia.

Podobne w±tki

  1. [E65/66] E66 750Li
    Przez fujisss w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 26-10-2014, 06:57
  2. e66 750Li + NÓ¯
    Przez sz4l0ny w dziale NA KA¯DY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 10-06-2010, 18:04
  3. 750li ???
    Przez kolonkos w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-02-2010, 19:50
  4. 750li??
    Przez kolonkos w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 22-02-2010, 14:40
  5. Uszkodzona 750Li
    Przez Ftomay w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 09-02-2009, 07:03

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
  •