Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: [Elektryka] M30b35

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2015
    Posty
    13
    BMW
    e32 m30b35
    Skąd
    Bstok

    Post [Elektryka] M30b35

    Panowie problem pojawił się po zeswapowaniu słupka silnika, cały osprzęt został stary. Problem pojawił się po tygodniu użytkowania auta a mianowicie gdy wcisnę gaz gaśnie radio. Pierwsze co zrobiłem to multimetr do + pod maską i masy auto odpalone światła włączone nawiew sobie dmucha radio gra a ładowanie w granicach 14.5v. Po wciśnięciu przepustnicy wzrastają obroty a radio gaśnie, wystarczy wyjść minimalnie za jałowe które stoją na poziomie 650rpm. Pomyślałem, że może pada mi multimetr bądź gdzieś wiązka kabli coś nie łączy i radio razem ze wzrostem drgań gubi prąd ale nie. Po sprawdzeniu połączeń kontrolka w dłoń i żarówka ani myślała zgasnąć nawet gdy kręciłem silnik do 2krpm. Następnym krokiem było podanie na podłączone radio oddzielnego + z zapasowego akumulatora i to też okazało się porażką, zdezorientowany podłączyłem jakiegoś starego kaseciaka i o dziwo chodzi bez zarzutu. Moje kosmiczne radio podpiąłem u kumpla w aucie i okazało się, że cały czas pracuje bez zarzutu. Gubiąc się trochę w sytuacji doszedłem do wniosku, że może radio ma jakieś zabezpieczenie przepięciowe i dlatego rozłącza. Próbowałem odpalić test09 ale zanim przeczytam napięcie znika i pojawia się godzina ? Kolejnym krokiem będzie wymiana regulatora napięcia który dostanę jutro, altek to 140A Boscha ( tak na marginesie) instalacja elektryczna niby wzbogacona, nie pamiętam kodu ale (boosted power supply) bodajże. DO tego dochodzi zestaw Hi-Fi ze wzmacniaczem z tyłu. Zapomniałbym stawiam na regulator ponieważ dziwne rzeczy dzieją się z akumulatorami, celowo pisze w liczbie mnogiej bo sprawdzałem już 3 aby wyeliminować problem. Mianowicie po dłuższym czasie pracy auta dajmy na to jakieś 100km czuć straszny smród spod kanapy tak jakby odpowietrzenie nie wyrabiało a akumulator jest strasznie gorący. Jednym słowem "POMOCY". Jeżeli jutro ten regulator nie załatwi sprawy to moja wiedza na temat mechaniki pojazdowej zostaje zgnieciona przez rzeczywistość.
    Dziękuję za każdą sugestie z góry. ;)

  2. #2
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2014
    Posty
    78
    BMW
    E32 M30B35 4HP22EH
    Skąd
    Gorzów Wielkopolski
    Blog
    3
    Udało się ogarnąć temat? ;)

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2015
    Posty
    13
    BMW
    e32 m30b35
    Skąd
    Bstok
    Tak, problemem był regulator napięcia. Po jego wymianie problem znikną ale 1 akumulator nadawał sie tylko do smietnika ;)

Podobne wątki

  1. [silnik] Nie odpala m30b35 [elektryka]
    Przez Adam_735 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 09-01-2016, 17:54
  2. [ elektryka] problem z abs bmw e32 m30b35
    Przez jakubmw w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 28-11-2010, 18:40
  3. [ elektryka] M30B35 brak iskry
    Przez dann-y w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 20-01-2010, 12:50
  4. [ elektryka] komp silnika na podmiane M30B35
    Przez center w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 16-12-2008, 23:14

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •