Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: [e32] MONTAŻ ELEKTRYCZNEJ KANAPY z longa do zwykłego .

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2016
    Posty
    448
    BMW
    730i e32
    Skąd
    śląsk
    Blog
    8

    Post [e32] MONTAŻ ELEKTRYCZNEJ KANAPY z longa do zwykłego .

    Sprawa dotyczy mechanicznego montażu w/w kanapy z 750il do 730i
    Posiadam już zamówioną wiązkę elektyrczyna, poradzę sobie z jej ułożeniem itd.
    Potrzebuje wskazowek technicznych-mechanicznych , panowie kto z was montował taką kanapę do auta moze cos podpowiedzięc .
    Od czego zacząć? ,które elementy jaki pierwsze montuje w aucie? czy trzeba cos wspawać cos przerabiać?
    Im więcej wskażówek tym lepiej.

    Kanapa jest z 1990 auta z 1992 ale z tego co sie orientowalem elementy mechaniczne kanapy się nie różnią..

    Za wielokrotną wcześniejszą pomoc na priv w/z z wiązką koledze Yaz - za mega obszerną dokumentację i podpowiedzi , Tuczi - za kanapę w super stanie przekazuje tutaj DUŻE PODZIĘKOWANIE ;-)

  2. #2
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,285
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz

    Post

    Jarek88 montował taką kanapę. Moim zdaniem (jego z resztą tez) jest to kompletnie zbędne w "krótkiej" wersji...

  3. #3
    Vip Vip Awatar epul
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    1,032
    BMW
    e32 740i 93'
    Skąd
    Gliwice
    Blog
    14
    Kanapa fajny bajer sam mam i mnie się podoba. Jak masz kolegę/koleżankę po amputacji nóg przez pociąg to kanapę sobie wysunie i będzie jej/jemu bardzo wygodnie. Sprawdzone.
    Co do samej mechanicznej strony musisz z dawcy wyciąć mocowania kanapy do budy ( 4szt ) I musisz je wspawać u siebie w tych samych miejscach. Wspawasz za nisko to akumulator nie wlezie wspawasz za wysoko to kanapy nie wsuniesz.
    Przy spawaniu musisz uważać aby nie spalić za dużo. konserwacja od spodu auta będzie się dymić i musisz ją uzupełnić. Trzeba też pamiętać o śrubach do tylnego oparcia. Trochę jest kłopotów aby to wszystko spasować. Ogólnie nie ma problemów z tym elektrykę wpinasz w kostki które są już w instalacji. Grzanie możesz dołożyć jak jest w kanapie. Włączniki pasują z foteli tylko musisz wyciąć w tylnej obudowie od zapalniczki otwory i mieć wiązkę z dawcy.

    Jak German to Anna.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2016
    Posty
    448
    BMW
    730i e32
    Skąd
    śląsk
    Blog
    8
    Cytat Zamieszczone przez epul Zobacz posta
    Co do samej mechanicznej strony musisz z dawcy wyciąć mocowania kanapy do budy ( 4szt ) I musisz je wspawać u siebie w tych samych miejscach. Wspawasz za nisko to akumulator nie wlezie wspawasz za wysoko to kanapy nie wsuniesz.
    Przy spawaniu musisz uważać aby nie spalić za dużo.
    Nie mam dojscia do auta dawcy . Spawacza mam niedaleko dobrego co "skleja" auta wiec z tym spawem da rade..


    Moze ktoś rozwinąc temat co dokładnie trzeba wspawać jaki element ,moze jakies foto ktos ma ? Czy mam zespawac razem siedzisko z budą czy ten stelarz który sie przesuwa z budą ?? I sam montaż od czego zaczać tej kanapy co pierwsze montować srodek czy fotele bo bokach? czy zagłówki montuje od razu czy wkładam dopiero po zamontowaniu oparc?

  5. #5
    Vip Vip Awatar epul
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    1,032
    BMW
    e32 740i 93'
    Skąd
    Gliwice
    Blog
    14
    Masz siedziska już u siebie ? Znasz zasadę działania kanapy ? Jak wyjmiesz siedzisko jak je przyspawasz ? Jak je przyspawasz jak od góry jest siedzisko ? Niewykonalne. Tylko mocowania z innego longa lub wykonać jakieś specjalnie pod tą imprezę przez gościa co ma pojęcie jak wysoko i jak głęboko będzie siedzieć kanapa. Wykonałbym ci foty ale nie mam dostępu do auta teraz. Jarek gdzieś miał fotorelację w postach dawno temu lub na blogu dawno temu.

    Jak German to Anna.

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2016
    Posty
    448
    BMW
    730i e32
    Skąd
    śląsk
    Blog
    8
    ktoś moze pomoc z tym mocowaniem gdzie wspawac ja jakiej wysokosci. zalatwilem te mocowania ale podgladu gdzie to wspawac dokladnie to nie mam..

  7. #7
    Vip Vip Awatar epul
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    1,032
    BMW
    e32 740i 93'
    Skąd
    Gliwice
    Blog
    14
    Kolego musisz sobie odkręcić dolną cześć fotelu z tymi prowadnicami od siedziska. ( jakoś tak to było ) Nakładasz te mocowania i wciskasz stelaż w otwory w grodzi z przodu. Wtedy wyjdzie ci gdzie masz wspawać te tylne mocowania. Odznaczasz sobie markerem i jedziesz.

    Jak German to Anna.

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2016
    Posty
    448
    BMW
    730i e32
    Skąd
    śląsk
    Blog
    8
    dobra ,dam znaka z tym spawem w lipcu. jeszcze mialem jedno pytanie dotyczące tych mocowań ale wpierw zrobie fotke i rzuce zapytanie.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 02-06-2016, 16:04
  2. POMOCY Montaż rolety elektrycznej e32
    Przez Miras w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 18-01-2014, 21:56
  3. [navi] Montaż MK? zamiast zwykłego radia. Czas i koszta z tym związane
    Przez seban123 w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 06-07-2011, 23:54

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •