Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24

Wątek: [elektryka] Licznik wariuje czasami i zegar sie sam przestawia

  1. #1
    Początkujący Użytkownik Awatar codename
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    17
    BMW
    e38 728iA & e39 530iA
    Skąd
    Emmerich am Rhein DE /Bytom Pl

    [elektryka] Licznik wariuje czasami i zegar sie sam przestawia

    Zdazylo mi sie kilka razy ze podczas jazdy przestal dzialac licznik/zegary .
    predkosc zostaje w miejscu albo skacze do gory i w dol. tak samo obrotomierz.kierunkowskazy przestaja dzialac wyswietlacz pokazuje tylko to co bylo ostatnio. przycisk check tez nie dziala. po ok 1-2min wszystko wraca do normy

    zdazylo mi sie to moze 4-5 razy od kad mam 7er ( jakies 8mcy)

    co jeszcze zauwazylem ze zegar na panelu sie sam przestawia/zle chodzi . Po kilku dniach jest kilkanascie minut wstecz.

    Ktos ma jakis pomysl ?
    co do licznika obstawialbym jakas zasniedzialą mase ( tylko gdzie ?)

  2. #2
    Początkujący Użytkownik Awatar haras
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    80
    BMW
    BMW 7 E38 M60B30
    Skąd
    Rzeszów
    podpowiem ci bo tez nie wiedzialem a mialem to samo co ty z liczydlwm i zegarkiem mase znajdziesz pod maska (komora silnika) sa takie blachy z jakby zacisnietymi kablami jakies 25cm od lamp kolo nadkoli po lewej i po prawej stronie na klucz juz nie pamietam 12 lub 13 PS:ja to podczyscilem i pomoglo z miesiac juz spokuj napisz jak to zrobisz czy pomoglo bo jak nie to moze ci sie kostka w zegarach wysunela.

  3. #3
    Początkujący Użytkownik Awatar codename
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    17
    BMW
    e38 728iA & e39 530iA
    Skąd
    Emmerich am Rhein DE /Bytom Pl
    ok w najblizszych dniach planuje zabrac sie za niedociagniecia w 7er . to dam znac czy pomoglo :) dzieki za cynk

  4. #4
    Początkujący Użytkownik Awatar codename
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    17
    BMW
    e38 728iA & e39 530iA
    Skąd
    Emmerich am Rhein DE /Bytom Pl
    Cytat Zamieszczone przez haras Zobacz posta
    podpowiem ci bo tez nie wiedzialem a mialem to samo co ty z liczydlwm i zegarkiem mase znajdziesz pod maska (komora silnika) sa takie blachy z jakby zacisnietymi kablami jakies 25cm od lamp kolo nadkoli po lewej i po prawej stronie na klucz juz nie pamietam 12 lub 13 PS:ja to podczyscilem i pomoglo z miesiac juz spokuj napisz jak to zrobisz czy pomoglo bo jak nie to moze ci sie kostka w zegarach wysunela.
    niestety czysczenie mas nie pomoglo. jutro sproboje zegary zdemontowac i z tylu zobaczyc

  5. #5
    Początkujący Użytkownik Awatar lukasz-olej
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    12
    BMW
    BMW E38 730D
    Skąd
    Sokolniki
    Mam dokladnie to samo, Jak w momencie tych wariacji zgaszę auto to już go nie zapalę pojawia się napis code. odłączam aku na 10 sek i wpisuję kod 0000 dopiero wtedy zapali. Zdarzą się to coraz częsciej i strasznie wkurza.

  6. #6
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Coś mi się wydaje że trzeba będzie postawić drugi licznik.
    Wiedza o tym, gdzie znalezc informacje i jak ich uzywac to tajemnica sukcesu.
    Albert Einstein

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    32
    BMW
    n/c
    Skąd
    zgr

    Post

    @odgrzewam

    mam podobne objawy, podczas jazdy wskazówki od temperatury, obrotów, paliwa i prędkosci żyją swoim życiem i nie działaja kierunkowskazy, próc ztego palą się światła na zewnątrz nawet po wyjęciu kluczyka ( dwa światła ze stopów). Mija parę minut bądź chwil i wszystko wraca do normy :) Obstawiam jakieś zwarcie, czy ktoś borykał się z takim problemem i potrafi wskazać przyczynę?

  8. #8
    Początkujący Użytkownik Awatar Adam221
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    55
    BMW
    BMW 740 e38
    Skąd
    Poznań
    witam
    Problem mam podobny szalejące zegary. obroty paliwo prędkość, temperatura, zmieniająca się godzina na wyświetlaczu oraz w momencie "wariowania " zegarów światła stopów świecą się kierunkowskazy nie działają,
    Poza tym mam problem z brakiem kontroli trakcji oraz abs, niby to nie czujnik przy kole według mechanika/elektryka
    Samoistnie włączający się alarm... sam nie wiem czy te wszystkie tematy nie mają coś wspólnego w moim przypadku, może zbieg okoliczności,

    widzę że sam nie jestem w tym temacie czy ktoś sobie z tym poradził?
    pozdrawiam
    ......

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Baja
    Dołączył
    Nov 2013
    Posty
    552
    BMW
    750i
    Skąd
    Warszawa
    Ma 99% jest to czujnik. Miałem u siebie podobne problemy z zegarami (żyły swoim życiem), u mnie jeszcze wyskakiwał błąd skrzyni biegów, po wymianie czujnika wszystko wróciło do normy

    Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2015
    Posty
    12
    BMW
    BMW 7 E38 735i
    Skąd
    Polska
    jaki czujnik?

Podobne wątki

  1. [elektronika] Zegar nie nabija kilosów
    Przez Kacpersky w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 05-03-2013, 20:55
  2. [silnik] Czasami nie odpala
    Przez jonash w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 23-11-2011, 15:05
  3. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 19-07-2009, 20:27
  4. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 20-03-2008, 08:07

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •