Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Wątek: Wymiana miski m60

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    16
    BMW
    e32 740i '92 ex:525tds '94
    Skąd
    Poznań

    Post Wymiana miski m60

    W najbliższym czasie zabieram się za wymianę miski, a właściwie obu, górnej i dolnej. Dolna miska jest w stanie agonalnym, powgniatana, pospawana i zasilikonowana - jest tam taki syf, że olej spuszczę chyba przebijając ją śrubokrętem :D Oczywiście żartuję, ale wszystko wygląda tak słabo i są takie wycieki, że wymieniam obie miski, ponieważ dorwałem inne w bdb stanie. Zaopatrzyłem się w uszczelki elring (mam nadzieję, że będą OK). Przy okazji wymieniam belkę spod silnika i kołyskę, do której idą wahacze, które również wymieniam wszystkie. Auto chyba jezdziło wczesniej na sporej glebie, bo pod spodem wszystko jest porysane i powgniatane, więc czeka mnie trochę roboty. Kupiłem belkę podtrzymującą silnik i się zastanawiam o co konkretnie zaczepić łańcuchy, żeby to jakoś wytrzymało. Mam też pytanie, czego się spodziewać przy zdejmowaniu tych misek, co tam może mnie zaskoczyć? Oczywiście wiem, że muszę zwrócić uwagę na śruby pompy oleju, co jeszcze? Przy okazji pewnie dobrze by było sprawdzić napinacz łańcucha, jak to zrobić? :)

    Pozdrawiam i liczę na małe podpowiedzi.

  2. #2
    yazg.o.t. Vip Awatar yaz
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    2,647
    BMW
    e2431gt
    Skąd
    inąd
    Blog
    14
    TUTAJ masz film z regulacji napięcia łańcucha.
    Silnik chyba trzeba opasać żeby go podnieść.

  3. #3
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Silnik powinien mieć dedykowane oczka do zaczepienia. Tutaj nie bardzo jest za co opasać, cały dolot plastykowy.
    pozdrawiam Bartek

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    16
    BMW
    e32 740i '92 ex:525tds '94
    Skąd
    Poznań
    Dzięki za filmik. No właśnie nie za bardzo jest jak opasać, tym bardziej, że przecież ściągam michę :) Myślałem, żeby jakoś zahaczyć sznurem o koło pasowe - może się coś naruszyć w takim wypadku?

  5. #5
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa

    Post

    Cytat Zamieszczone przez binladen530 Zobacz posta
    Dzięki za filmik. No właśnie nie za bardzo jest jak opasać, tym bardziej, że przecież ściągam michę :) Myślałem, żeby jakoś zahaczyć sznurem o koło pasowe - może się coś naruszyć w takim wypadku?
    Nic się nie stanie. Natomiast widzę jedno ucho przy pokrywce Batt, więc pewnie drugie będzie symetrycznie przy wlewie oleju.
    Ostatnio edytowane przez ttrol ; 10-05-2016 o 12:37
    pozdrawiam Bartek

  6. #6
    yazg.o.t. Vip Awatar yaz
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    2,647
    BMW
    e2431gt
    Skąd
    inąd
    Blog
    14
    M60 z wyjściem pod + aku na lewej pokrywie były w e38.
    I tam może są uszy do podniesienia silnika.
    W e32 nie kojarzę, żeby v8 miało uszy z przodu.
    Przez opasanie silnika, miałem na myśli opasanie wzdłuż silnika, od tyłu do przodu.
    Coś takiego.

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    16
    BMW
    e32 740i '92 ex:525tds '94
    Skąd
    Poznań
    @yaz to co pokazałeś to chyba najlepsze rozwiązanie, ale miejsca pod maską jest tak mało, że nie wiem jak mi się to uda bez demontażu wielu elementów - czego chciałbym uniknąć. Będę chyba próbował z tym kołem pasowym, może jeszcze gdzieś znajdę jakąś dziurkę o którą będzie można się zahaczyć :P

  8. #8
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Swoją drogą zamiast robić cały dzień i rozbierać dużo osprzętu, pomyśl o takim myku jaki mi zrobili właśnie w moim M70. Ponieważ wymieniam przekładnię na zrobioną, co również w tym wypadku polecam Tobie, nie jest to duży koszt ją ogarnąć, mogę Ci dać namiary.

    Wrzucili na podnośnik z zawieszonym silnikiem na dźwigu na fartuchach błotników, zrzucili całą ławę na dół wraz z przekładnią plus masz miski na wierzchu, robota z miskami w momencie, potem całość do kupy. U mnie temat z przekładnią od wjazdu auta do skończenia tego tematu zajął im trzy godziny z niespodzianką jak poniżej, nawet w drogim warsztacie trzy godziny to nie majątek. Tylko muszą mieć sprzęt, czyli rampę z podnośnikiem hydraulicznym na suwnicy.

    Ja robiłem miskę górną właśnie z podniesionym silnikiem samemu i jak wspomnę ten dzień to przeklinam go do dzisiaj, a od góry mam oczko na wierzchu i tutaj mnie nie bolało.

    Przy okazji będziesz miał zrobione jedne z najgorszych rzeczy w naszych autach, przekładnię i górną miskę. Dolną pomijam bo to pikuś.

    Całość szybko, czysto i bezproblemowo, tylko pamiętaj o śrubach ławy nowych, bo to są śruby o zredukowanej średnicy, więc są jednorazowe, ciągną się jak plastelina. Wszystkie 6 urwało się przy próbie odkręcenia, a nie były skorodowane. Podejrzewam przeciągnięcie na montażu fabrycznym. Z drugiej strony to klasa 8.8, M10x130mm i M10x150mm, aż się proszą, żeby się zerwać po 30 latach.

    Teraz doczytałem, że chcesz ławę wymienić, więc temat jak znalazł. Nie chciałbym sam wylądować z urwanymi tymi śrubami, odwiercenie starych i wyjęcie ich z gwintu podłużnicy w warunkach ogólnego wkurwienia samemu w garażu doprowadziłoby mnie do zawału chyba. A tutaj jak Ci wiertarka zejdzie to nie masz gwintu w podłużnicy, a tego to już nie życzę najgorszemu wrogowi.
    Ostatnio edytowane przez ttrol ; 10-05-2016 o 18:18
    pozdrawiam Bartek

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    16
    BMW
    e32 740i '92 ex:525tds '94
    Skąd
    Poznań
    Ech...przystopowałeś mój zapał. Teraz się zastanawiam, czy faktycznie się za to brać. Problem polega na tym, że nie mam już ani grosza. Ostatnią kasę wydałem na części, roboty na razie nie mam, będę mieć dopiero pod koniec miesiąca, ale mam czas i chęci. No cóż, zrobię tak - jak upie*dolę chociaż jedną śrubę od belki to odpuszczam temat. Inna kwestia to ta cholerna przekładnia o której piszesz, faktycznie za nią też bym musiał się wziąć, bo niestety przy m60 to jedyny dostęp do niej jest po zdjęciu całego dołu. W ogóle te przekładnie to pięta ahillesowa starszych beemek, w poprzedniej miałem to samo, jeździłem paroma innym e34 i też dawało się to we znaki. No nic, biorę się za te śruby...


    EDIT: Chciałbym, żeby każda śruba w aucie schodziła mi tak jak te 6 od belki, chyba wszechobecny olej to wszystko ładnie zakonserwował :D To jedziem dali :)
    Ostatnio edytowane przez binladen530 ; 11-05-2016 o 12:58

  10. #10
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    To super :) zatem baw się dalej i daj znać jak prace poszły po fakcie
    pozdrawiam Bartek

Podobne wątki

  1. Demontaż miski olejowej m60 STUKI silnika
    Przez bawarczyk88i w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 10-11-2015, 11:21
  2. wymiana górnej części miski olejowej m60
    Przez Dawid7er w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 30-10-2015, 16:27
  3. 728i Wymiana uszczelki miski olejowej.
    Przez grim w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 19-09-2014, 09:31
  4. M60B30 wymiana miski aluminiowej
    Przez tomi5 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 19-12-2012, 16:30
  5. [silnik] M70 wymiana miski olejowej-spostrzeżenia
    Przez ttrol w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 24-09-2012, 19:43

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •