Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Automat 4HP22 dusi się, ślizga, nie wrzuca biegu, wyje

  1. #1
    Początkujący Użytkownik Awatar Huberek
    Dołączył
    Feb 2016
    Posty
    35
    BMW
    E32 735i
    Skąd
    Kraków

    Unhappy Automat 4HP22 dusi się, ślizga, nie wrzuca biegu, wyje

    Hej,

    nowy dzień = nowy problem z moją "czarną" ;) Tym razem padło na skrzynię biegów.

    Otóż dwa dni temu podczas jazdy w mieście przy niedużej prędkości nagle zaczęło mi coś szarpać autem, najpierw lekko, jakby mu brakło paliwa, potem zaczął się już dusić. Kolejne stadium to brak przyspieszenia po dodaniu gazu - obroty rosną (trochę jak przy ślizgającym się sprzęgle w manualu), ale przy okazji silnik się dusi, a auto telepie - tak jakby nie mógł zarzucić biegu. Zjechałem na pobocze, zgasiłem, odczekałem minutę, odpaliłem - wszystko działa OK. 3 kilometry dalej - powtórka z rozrywki, przy czym nawet nie mogłem zaparkować bo po zmianie na R auto nie reaguje (tzn reaguje, duszeniem i wzrostem obrotów) - i znów zgasiłem, odpaliłem i bez problemu. Dziś sytuacja się powtórzyła, ale interwał między zgaszeniem i ponownym odpaleniem po pojawieniu usterki a ponownym jej wystąpieniem był już znacznie krótszy, ca. 1 kilometr.

    Wisienka na torcie, być może niezwiązana ale może warta wspomnienia - tego samego dnia kiedy pojawił się problem ze skrzynią, zaczęło coś wyraźnie wyć spod maski od razu po odpaleniu - jakby któraś pompa (na pewno nie wspomagania) - może podciśnienie? I tak właśnie po nitce do kłębka pomyślałem że może to jakiś problem z (pod)ciśnieniem - bo skoro po zgaszeniu i odpaleniu się skrzynia uspokaja (choć wycie nadal nie ustaje), to może tędy droga? A może to skrzynia tak wyje?

    Warto dodać, że póki skrzynia działa, to pracuje bardzo zadowalająco - cicho, kulturalnie, nie szarpie, nie przeciąga, wszystkie tryby pracy działają.

  2. #2
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa

    Post

    Wygląda na problem z ciśnieniem oleju w skrzyni. Wymień filtr z olejem i daj znać. To wycie też by wskazywało, że pompa się męczy bez oleju, albo ciągnie na podciśnieniu, zapchany filtr.
    pozdrawiam Bartek

  3. #3
    Początkujący Użytkownik Awatar Huberek
    Dołączył
    Feb 2016
    Posty
    35
    BMW
    E32 735i
    Skąd
    Kraków
    Kurdebele dziś zaczęło strasznie klepać / stukać / szurać jakby wlasnie od skrzyni :( Niesie się pod maską, ale od spodu słychać bardziej... Ja wiem, że ciężko tak zdiagnozować wirtualnie, ale myślicie ze skrzynia do remontu? Kurcze, bo biegi jak wrzuca to wrzuca bardzo ładnie nadal... Tylko halasuje i wyje.

  4. #4
    Początkujący Użytkownik Awatar Huberek
    Dołączył
    Feb 2016
    Posty
    35
    BMW
    E32 735i
    Skąd
    Kraków
    Odchodząc od fusów i szklanej kuli a przechodząc do konkretów - w Krakowie mamy kilka warsztatów specjalizujących się w diagnostyce i naprawie automatów. Czy ktoś z Krakowiaków miał do czynienia z Sentyrzem, AXOD, MATIC na Malborskiej... a może gdzie indziej? W sieci znalazłem o Sentyrzu mnóstwo przeciwstawnych opinii, o AXOD raczej głównie pozytywne, o Malborskiej info że pracują tam byli pracownicy Sentyrza (czyżby ci z czasów jego "świetności"?).

  5. #5
    Początkujący Użytkownik Awatar Huberek
    Dołączył
    Feb 2016
    Posty
    35
    BMW
    E32 735i
    Skąd
    Kraków
    podbijam...

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    nie opłaca się jej regenerować http://allegro.pl/listing/listing.ph...e-aut-1-2-0510

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    Wyważasz otwarte drzwi.

    Pisałem kiedyś że mam części których potrzebujesz, zero odzewu, teraz pytasz się pół Polski kto zrobi skrzynię w Krakowie.

    Da się bardziej na około?

    Powodzenia.
    Czarne e32 w benzynie!


  8. #8
    Początkujący Użytkownik Awatar Huberek
    Dołączył
    Feb 2016
    Posty
    35
    BMW
    E32 735i
    Skąd
    Kraków
    Szczerze nie zauważyłem Twojej odpowiedzi, miałem sporo spraw na głowie i Bunia odeszła chwilowo na drugi plan. Chcę się nią jednak już zająć, więc ruszam z tematem. Odezwę się do Ciebie na privie. Dzięki :)

Podobne wątki

  1. Ślizga się sprzęgło M52b25tu
    Przez rempp w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 05-04-2015, 10:10
  2. Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 16-10-2014, 13:27
  3. [skrzynia] Auto staneło na skrzyżowaniu - nie da się wbić biegu :(
    Przez Kaszana w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 21-11-2013, 21:50
  4. [skrzynia] automat nie wrzuca wyzszego biegu
    Przez klocekpila w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 14-07-2013, 09:57

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •