Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 20

Wątek: Regeneracja płyty sterownika (valve body) skrzyni 5hp24 - Gdzie to robią?

  1. #11
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    1,085
    BMW
    e38 2001r M62TUB44 + LPG
    Skąd
    Warszawa
    Trochę to takie dyskusje co było pierwsze jajko (konwerter)czy kura (płyta sterownika). :-) ... Zużywa się wszystko więc pewnie też jest tak, a raz tak, no chyba że jakiś typowy błąd konstrukcyjny jest (zawór ciśnienia?).

    Ja mam inną teorie, najpierw pada sterownik, a od niego i plików ciśnienia padają kosze, konwerter... 8 lat temu najpierw miałem słaba redukcję 5>4 (chyba ta) czasem stuk, a potem padło łożysko konwertera i sterownik.

  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2014
    Posty
    214
    BMW
    e38 M62B44 98r.
    Skąd
    Wołów
    No wiesz ja opisałem jak wyglądała sytuacja u mnie. Reszty skrzyni nie rozbierałem więc nie wiem w jakim jest stanie i też może coś zaraz się skończyć. Z chrobotającym i szarpiącym konwerterem zrobiłem około 25-27 tyś km. Więc jak ten używany wytrzyma tyle samo lub więcej to będę zadowolony z naprawy. Czas wszystko pokaże.

  3. #13
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    1,085
    BMW
    e38 2001r M62TUB44 + LPG
    Skąd
    Warszawa
    Mnie poraża brak profesjonalizmu w naprawach asb. Porzadnych warsztatów gdzie mają testery elektrozaworów i płyt sterowników jest kilka w całej pl (trafiłem na 2-3), ale jeszcze nie wszystkie mają płyty pod nawet tak popularna skrzynię/awaryjny sterownik jak 5hp24 (******** nie ma).

    Większość skrzyniarzy by naprawiala na zasadzie rozbieżmy wymienimy co połamane i złożymy (trochę jak mechanicy z diagnoza "auto nie pali na zimnym" - wymienimy akumulator, świece i cewki) nie usuwając przyczyn, więc problem często się powtarza.

    Albo jak nic nie połamane w środku to wymień Pan olej i skasuj adaptacje (a potem zajeździj skrzynię jak już błąd wyskoczy i wtedy już będziemy wiedzieć co - wszystko :P i za 12 koła ).

    Pomijam sposób traktowania klienta (w ******** warszawa to afrontem i obelga było zapytanie się jakim testerem chce ta skrzynię testować - "to po coś Pan tu przyjechał") - coś tam o skrzyniach wie ale już o diagnozie samochodu i silnika i jak to wszystko wpływa na siebie to już niezbyt wiele. Taka wiedza praktyczna z prób i błędów bez podstaw teorii. Przykre bo u wielu mechanikow samochodowych jest to samo - niewielu rozumie co robi. Może po prostu Ci co rozumieją siedzą w jakiś ASO i zarabiają porządne pieniądze.

    Poraża mnie po prostu niski stan wiedzy, specjalizacji, narzędzi... Podobnie też u wielu mechanikow (przypomina mi się tu kiedyś rozmowa jak jednemu specowi od głównie/tylko bmw tłumaczyłem że w m62 jest elektrycznie sterowana temperatura na termostacie, a on upierał się ze na pewno nie, nie możliwe, że to czujnik - a robił już trochę takich aut).

    Tak mi się na refleksje zebrało po trudach, niemożności zdiagnozowania problemu ze skrzynia... :-P
    Ostatnio edytowane przez shebi ; 25-04-2016 o 19:43

  4. #14
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2014
    Posty
    214
    BMW
    e38 M62B44 98r.
    Skąd
    Wołów
    Tu masz mega dużo racji. Jesteś z warszawy więc możesz nie wiedzieć ale bardzo polecany w mojej okolicy zakład od ASB jest w Długołęce pod Wrocławiem. Jak wyskoczył mi pierwszy raz błąd zaworu EDS3 byłem w Niemczech. Zadzwoniłem do nich i pytam co to może być i czy mogę skasować błąd i wrócić do Polski tak na kołach czy wołać lawetę itd. Nie wiem czy tam odbiera jakiś właściciel telefon czy mechanik czy ktoś inny ale usłyszałem że to zawór sterowania skrzynią, ale co może być powodem błędu nie wiadomo. Trzeba rozebrać skrzynie i zobaczyć. No ok.

    Jak skasuje błąd i się nie pojawi to mogę przyjechać na kołach do Polski. Ogólnie rozmowa stanęła na tym że stwierdzili że na 99% będzie potrzebny remont kapitalny skrzyni. No to pytam czy to brutto czy netto. A koleś że to netto ale jak nie chce faktury to tylko tyle mogę zapłacić ale gwarancji wtedy niema.

    Pytam co będą wymieniać skoro remont kapitalny.
    No wymienimy uszkodzone elementy.
    No to jest remont czy wymiana uszkodzonych elementów?
    Remont kapitalny nie w każdej skrzyni wygląda tak samo.
    No to jak skrzynia będzie sprawna a zawiesił się tylko zawór to wymienicie jeden i skasujecie 4500zł?
    No nie, wyremontujemy skrzynie.
    No to co dokładnie wchodzi w skład wymienianych elementów w trakcie remontu w każdej skrzyni? Hydrokinetyka wymieniacie? regenerujecie mechatronikę? Kosze sprzęgłowe i tarczki wymieniacie? Testujecie zawory?
    Jeżeli hydrokinetyk będzie uszkodzony to 1100 około do ceny będzie trzeba doliczyć za regenerowany. W mechatronice wymieniają tylko uszczelnienia. Sprężynek i reszty już nie. Kosza sprzęgłowego nie wymieniają. Tarczki tak. Zaworów nie sprawdzają.

    Ogólnie koleś antypatyczny. O wszystko trzeba za język ciągnąć aż od razu odechciewa się remontu u nich. Suma sumarum jakbym chciał mieć wymienione wszystko to co psuje się bezpośrednio w skrzyni + regenerowany hydrokinetyk + pełna regeneracja mechatroniki to z fakturą kwota wyliczona na prawie 9 tys.

    I na koniec go pytam to co w końcu jest w tej cenie 4500zł to odpowiedź brzmiała - proszę najpierw przyjechać to zobaczymy co zepsute i będziemy myśleć co ze skrzynią zrobić.

    I jak tu takiej firmie oddać auto? Po jednej rozmowie mnie zniechęcili. Nie mam czasu na jazdę po Polsce i sprawdzanie innych "polecanych" zakładów. Teraz sam grzebię w wolnych chwilach. Do wszystkiego praktycznie są schematy w internecie i można pokombinować i się czegoś nauczyć.
    Ostatnio edytowane przez Mateusz1109 ; 25-04-2016 o 20:21

  5. #15
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    1,085
    BMW
    e38 2001r M62TUB44 + LPG
    Skąd
    Warszawa
    No niestety model biznesowy chyba wszędzie jest podobny. Tania robocizna za 1200 a potem graty za 4-8k z marza +50% od zakupu (bo i tak jest 30% taniej niż w ASO) i każdy też prowadzi sklep z częściami. Niektórzy to się na tym tak dorobili że aż w inne biznesy poszli (jeden tutejszy warsztat to developerem został, duży "blok" wybudował na kilkadziesiąt mieszkań). Wielu stawia duże nowe warsztaty - ok fajnie, ale wolałbym żeby kupili sobie jakiś porządny tester najpierw, bo dalej nie mają ...

  6. #16
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa

    Post

    Cytat Zamieszczone przez shebi Zobacz posta
    Mnie poraża brak profesjonalizmu w naprawach asb. Porzadnych warsztatów gdzie mają testery elektrozaworów i płyt sterowników jest kilka w całej pl (trafiłem na 2-3), ale jeszcze nie wszystkie mają płyty pod nawet tak popularna skrzynię/awaryjny sterownik jak 5hp24 (******** nie ma).

    Większość skrzyniarzy by naprawiala na zasadzie rozbieżmy wymienimy co połamane i złożymy (trochę jak mechanicy z diagnoza "auto nie pali na zimnym" - wymienimy akumulator, świece i cewki) nie usuwając przyczyn, więc problem często się powtarza.

    Albo jak nic nie połamane w środku to wymień Pan olej i skasuj adaptacje (a potem zajeździj skrzynię jak już błąd wyskoczy i wtedy już będziemy wiedzieć co - wszystko :P i za 12 koła ).

    Pomijam sposób traktowania klienta (w ******** warszawa to afrontem i obelga było zapytanie się jakim testerem chce ta skrzynię testować - "to po coś Pan tu przyjechał") - coś tam o skrzyniach wie ale już o diagnozie samochodu i silnika i jak to wszystko wpływa na siebie to już niezbyt wiele. Taka wiedza praktyczna z prób i błędów bez podstaw teorii. Przykre bo u wielu mechanikow samochodowych jest to samo - niewielu rozumie co robi. Może po prostu Ci co rozumieją siedzą w jakiś ASO i zarabiają porządne pieniądze.

    Poraża mnie po prostu niski stan wiedzy, specjalizacji, narzędzi... Podobnie też u wielu mechanikow (przypomina mi się tu kiedyś rozmowa jak jednemu specowi od głównie/tylko bmw tłumaczyłem że w m62 jest elektrycznie sterowana temperatura na termostacie, a on upierał się ze na pewno nie, nie możliwe, że to czujnik - a robił już trochę takich aut).

    Tak mi się na refleksje zebrało po trudach, niemożności zdiagnozowania problemu ze skrzynia... :-P
    Ale się rozpisałeś :)

    Generalnie jak nie masz wiedzy inżynieryjnej to nic nie zrobisz, a ilu znasz polskich mechaników inżynierów? Oczywiście są tacy również. Nie jest to biznes dochodowy w Polsce, bo Polak najlepiej sam by sobie naprawił młotkiem I sznurkiem, więc ludzie kompetentni się w to nie pchają, można zarabiać znacznie wyższe pieniądze zupełnie spokojnie, bez dyskusji z wszystkowiedzącym klientem.

    Dziwisz się, że nie mają sprzętu do testowania konkretncyh modeli skrzyń. A pomyślałeś, że skrzyń jest już co najmniej kilkadziesiąt rodzajów, a jak znam życie z pomiarówki, jeden taki przyrząd to pewnie 30-50 kPLN. A tutaj klient przyjedzie z taka skrzynią raz w roku I chce mieć całość za 5k ogranięte. Życie niestety. Już pominę takich, co 5k jest za dużo I najlepiej wymienić na skrzynię ze szrotu za 500.

    Ja z ******** mam dobre doświadczenie, w pracy jest dużo znajomych z automatami I jak trzeba coś zrobić w Wawie, to zawsze się wybiera ********. Podejrzewam, że gość nic nie mówi, bo nie chce się dzielić wiedzą I doświadczeniem I wcale mu się nie dziwię. A na kasę naciągają wszyscy bez wyjątku, taki dzisiaj świat, trzeba nosić siły na zamiary.

    Jeżeli chcesz mieć skrzynię zrobioną jak nową to kupujesz regenerowaną od przedstawiciela ZF I masz temat z głowy. Takie skrzynie do 5 biegów nie kosztują więcej niż 10k. Wszystkie inne zabiegi z automatami są ryzykowne, niestety w Polsce kultura napraw skrzyń automatycznych jest niska, bo I użytkowników ciągle procentowo jest mało.

    Ja jeżdżę automatami od 15 lat I nigdy żadnej skrzyni nie musiałem rozbierać, poza wymianą filtra I oleju, tak rzadkie problemy też nie sprzyjają rozwijaniu się bazy serwisowej.
    Miałem lub mam skrzynie GM, ZF I Mercedesa, nigdy najmniejszej usterki poza uszczelkami I okresowymi czynnościami serwisowymi.
    Ostatnio edytowane przez ttrol ; 26-04-2016 o 13:10
    pozdrawiam Bartek

  7. #17
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    233
    BMW
    e38 m62
    Skąd
    choszczno
    Sluchajcie a czy przy wymianie oleju teraz jest sens bym rozkrecil plyte sterujaca i ja wyczescil wewnatrz? Mam w garazu dwie takie plyty ale przedliftowe to jedna kiedys rozkrecilem tam zadnych uszczelek nie ma tylko te kuleczki i pare sprezynek :)
    Jesli ktos rozkrecal i pozniej wszystko mu dzialalo to prosze o jakies rady

  8. #18
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    1,085
    BMW
    e38 2001r M62TUB44 + LPG
    Skąd
    Warszawa
    Próbowałem u plochecia zrobić szczegółowa wycenę (ma tester), ale babka musi szefa zapytać o szczegóły, a teraz nie może mu przeszkadzać przez najbliższe dni bo mają obsuwe, więc dopiero za dwa tygodnie będę miał wycenę... O ile w ogóle wycenia i powiedza co i jak, bo jak usłyszałem to tajemnica firmowa co oni robią i co wymieniają a co nie podczas regeneracji.

    Czuję się jak jakiś marsjanin - gdzie nie zapytam szczegółowo co i za ile to tajemnica :-D (poza ediparts - tu wszystko mi powiedzieli, ale te testera nie mają, więc naprawa na chybił trafił). Wszyscy by naprawiali na zasadzie "będzie Pan zadowolony".

    ....A dociekam bo już 8 lat temu naprawialem ta skrzynię na zasadzie my tu eksperci od 15 lat, "wyjmiemy i zobaczymy", szacunek kosztów 3,5k i 2 tygodnie, a skończyło się na 3 poprawkach i finalnym odbiorze auta po 3 miesiącach z kosztem 9-13,5k... I nie chce już powtórki

    Widzę na rynku trochę się zmieniło od tego czasu gdy w samko usłyszałem od szefa warsztatu że moja 7 letnia limuzyna to jest tak starym autem ze "się nie powinno nią i tak jeździć szybciej niż 100-120km / h", a od rozmarzonego mechanika "że taka fura to pewnie tylko wystarczy zaparkować pod dyskoteka" ale widzę, że pomimo upływu czasu dalej większość skrzyniarzy to jacyś aborygeni... Generalnie dalej króluje plać pan za kota w worku albo wypad lub możemy zrobić to i tamto za tyle i pomoże albo nie pomoże, bo tak na prawdę to nie wiemy i nie mamy jak przetestować....

    Będę jeszcze szukał... :-P

  9. #19
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    1,085
    BMW
    e38 2001r M62TUB44 + LPG
    Skąd
    Warszawa
    O skali marż/naciaganiu na asb może świadczyć, że te same elektrozawory (komplet 8 szt) mogą kosztować:
    - 5k w aso w detalu
    - 4k aso bmw po znizkach na warsztat (nowe)
    - 3-4k u innego Skrzyniarza (nowe, bezpośrednio z ZF)
    - 2k u innego Skrzyniarza (nowe bezpośrednio z ZF)
    - 300zł ściągane z Chin z Alibaby (oryginalne, regenerowane, testowane: w ~85% nowości, tak - za komplet! ...i nie wierzę żeby większe warsztaty sobie też ich nie ściągały)

  10. #20
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    1,085
    BMW
    e38 2001r M62TUB44 + LPG
    Skąd
    Warszawa
    Do ttrol:

    No właśnie tam w testerze to się tylko blachę wymienia pod konkretny sterownik.

    Ale fakt że problemem z jakością usług jest polska mentalność "tanio i dobrze". :-)

Podobne wątki

  1. [skrzynia] Wymiary - oringi wtyczki sterownika 5HP24 (A5S440Z)
    Przez ratovnik w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-01-2015, 13:52
  2. naprawa sterownika dsc- kto, gdzie?
    Przez YBSA w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 17-12-2014, 16:43
  3. [skrzynia] 5hp24 aktualizacja sterownika?
    Przez michal84 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 02-04-2014, 12:17
  4. regeneracja sterownika ABS??
    Przez lukasz_kozlowski w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 28-10-2012, 17:35

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •