Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: E32 4hp22 M30B35 zakup skrzyni automat a tryby Sport, Eko, Manual

  1. #1
    SzeFo
    Gość

    Post E32 4hp22 M30B35 zakup skrzyni automat a tryby Sport, Eko, Manual

    Witam, szukam aby kupić skrzynię automatyczną i mam takie pytania:

    1. Posiadam silnik z E24 dokładniej 218KM 635CSi M30B35 i czy skrzynia z M30B30 E32 188KM podejdzie czy będzie to pracować a może różnica przełożeń biegów czy coś w tym stylu?
    (nie wiem jak to nazwać, pierwszy raz mam problem z automatem)
    2. Posiadam przyciski trybu S,E,M przy lewarku biegów i czy kupując skrzynię muszę pytać również o to czy posiada jakieś wpięcie na wtyczkę tego czy każda ma jak to jest?
    3. Numery skrzyni obowiązują muszę na to patrzeć czy wystarczy aby podeszła mi 4hp22 z m30b35?

    Najbardziej interesują mnie te tryby S,E,M aby się dowiedzieć czy każda skrzynia ma w E32 to wpięcie czy też nie ma, koniecznie szukać muszę skrzyni która posiada te tryby?

  2. #2
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    56
    BMW
    m30b35
    Skąd
    Polska
    Jeżeli kupiłeś auto i skrzynia była ok to zobacz ile pin wychodzi ze skrzyni, będzie 7 lub 8 i kup skrzynię z taką samą liczbą pin. Jeżeli pomylisz to będą problemy i podmiany sterowników itp nic nie dadzą. Każda skrzynia w E32 miała tryby s,e,m

  3. #3
    yazg.o.t. Vip Awatar yaz
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    2,645
    BMW
    e2431gt
    Skąd
    inąd
    Blog
    14
    Cytat Zamieszczone przez Vide Cul Fide Zobacz posta
    ...Każda skrzynia w E32 miała tryby s,e,m
    Nie każda. Pierwsze roczniki nie miały trybów pracy SEM.

  4. #4
    SzeFo
    Gość
    Kupiłem auto z wadliwą skrzynią, choć przy zakupie miał być do wymiany tylko sterownik skrzyni ten co w prawym boczku przy nogach jest, choć liczyłem się z tym że może być to też skrzynia. Mam bodajże 8pin jest to podłączenie tych właśnie trybów SEM tak?

    I jeszcze pytanko jak dałem wyżej powtórzę kupując skrzynię M30 może być od 3L silnika? Czy tylko i wyłącznie 3.5L? Bo wiele osób na necie gdzieś wypisuje że od E28 itp skrzynia M30 4hp22 i pasuje do wszystkich aut z takimi silnikami ale po zdjęciach są one mniejsze jak moja. Nie chcę się wwalić w koszta żeby złego zakupu nie zrobić, a jestem totalnie amatorem w takich automatach. Wiem tyle o ile że 4hp22 to ma być tak a nie inaczej no i umiem na spokojnie używać takiej skrzyni bo nie daję po gazie w podłogę w autach tylko staram się dbać jak najlepiej mogę:)

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar BRABUS
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    864
    BMW
    E32 735iL & Espace4 & K1200RS ;)
    Skąd
    Mwek
    ja mialem w poprzedniej 735 7 pin w skrzyni a miala SEM, wiec to nie to. Na pewno podejdzie z E34 skrzynia, nie wiem jak z E28
    http://7er.pl/signaturepics/sigpic2642_1.gif

  6. #6
    SzeFo
    Gość
    wleciała skrzynia manualna od E32 3.5 dzięki :) //close

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar BRABUS
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    864
    BMW
    E32 735iL & Espace4 & K1200RS ;)
    Skąd
    Mwek
    duzo roboty miales ze swapem? wszystko Ci dziala tempomat itd? EML zostawiles?
    http://7er.pl/signaturepics/sigpic2642_1.gif

  8. #8
    SzeFo
    Gość
    Przekładka wprawdzie normalnie przeszła, tempomatu nie sprawdzałem, zapewne nie działał od początku jak 80% rzeczy w tym aucie, EML nie tykałem, problemem jest właśnie przepustnica bądź krokowy bo obroty zacina, może być powodem EML

Podobne wątki

  1. Zamienie skrzynie manual na automat E32 M60B30
    Przez SkeYT w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 19-10-2013, 21:08
  2. E32 735 Manual VS 740 Automat - co wybrać ?
    Przez kubosh w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 83
    Ostatni post / autor: 23-04-2012, 19:48

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •