Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: PDC - którędy wiązka?

  1. #1
    Początkujący Użytkownik Awatar Osama
    Dołączył
    Jul 2017
    Posty
    96
    BMW
    E38 730i Manual
    Skąd
    Kraków

    Post PDC - którędy wiązka?

    Witam, mam pytanie a zarazem prośbę o dokładne opisanie którędy idzie wiązka od czujników PDC przód, kupiłem cały ori komplet, okazało się ze wiązki od modułu i przycisku już mam co mnie zdziwiło bo byłem przekonany że bede musiał wszystko od zera montować bo w VIN nic nie było że pdc bylo albo ze wiązka jest rozszerzona, więc tylko wpiąłem kostki i wszystko śmiga i gong sygnalizuje działanie PDC, została mi tylko kwestia przeciągnięcia kabli czujników od zderzaka przez kabinę do bagażnika i stąd pytanie którędy to mam zrobić żeby było jak z fabryki, może ktos ma jakieś fotki, fotorelacji nie znalazłem ani żadnych info, przy okazji zapytam którędy wpuścić kable od tylnych czujników żeby nie rozbierać całego bagaja dla znalezienia otworu.
    Z góry dzięki.

  2. #2
    Vip Vip Awatar melas
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    278
    BMW
    CharlestizOB
    Skąd
    WrzeÂśnia
    Oryginał ma kabel z przedniego zderzaka po prawej stronie pod nadkolem jest przymocowany i dolatuje do zbiorniczka od płynu tu się łączy z wiązką od zbiorniczka a wcześniej od abs i nad zbiorniczkiem jest przelotka i wlatuje do kabiny dalej wraz z główną wiązką prawy próg leci aż do tył. Musisz rozebrać nadkole prawy słupek próg przedni tylni kanapę całą półkę tylną i prawy boczek w bagaju. Do tylnych czujników wszystkie plastiki na tylnej belce. No i zderzaki też trzeba pozwalać. Chyba wszystko

  3. #3
    Początkujący Użytkownik Awatar Osama
    Dołączył
    Jul 2017
    Posty
    96
    BMW
    E38 730i Manual
    Skąd
    Kraków
    Dzięki wielkie za pomoc, wszystko podłączone jak z fabryki tylko jest jeden problem, jak jeszcze miałem przednie czujniki zwinięte w kłębek w kabinie a tył podłączony na gotowo to przy włączeniu czujników był cały czas ciągły piszczacy sygnał z przedniego gongu a dioda cały czas świeciła czyli prawidłowo, dziś podłączyłem już wszystko na gotowo i po wrzuceniu wstecznego biegu tylny gong zaczął tykac jak bomba a przedni zasygnalizował błąd bo piszczał ciągle przez jakieś 3sekundy po czym zamilkł i dioda od pdc zaczęła mrugać, czy przez zepsuty tylny gong może nie działać pdc? Gong był niby sprawny i z e39, ale w porównaniu do przedniego to skrzeczy a nie piszczy i co sekundę nawet jak wrzucę inny bieg, przestaje jak wylacze pdc. Cała wiązka była ori, wtyczki wszędzie były ja tylko wpiąłem moduł, gong i przycisk i przeciągnąłem kable. Czujniki wszystkie sprawdzone i każdy działa i pstyka pod palcem.
    Ostatnio edytowane przez Osama ; 21-11-2017 o 21:15

  4. #4
    Vip Vip Awatar melas
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    278
    BMW
    CharlestizOB
    Skąd
    WrzeÂśnia
    Jakaś diagnoza by się zdała

  5. #5
    Początkujący Użytkownik Awatar Osama
    Dołączył
    Jul 2017
    Posty
    96
    BMW
    E38 730i Manual
    Skąd
    Kraków
    PDC zdiagnozowane przez inpe, każdy czujnik pokazuje poprawnie przeszkodę więc wziąłem się za sprawdzenie błędów na początku wywaliło ich sporo skasowalem i pdc działa, sprawdzam prZednie czujniki i gong normalnie sygnalizuje przeszkodę, poszedłem do tylnych przylozylem rękę do pierwszego i pdc zapiszczalo ciągłym sygnałem i zaczęło sie znów cykanie tylnego gongu, podłączyłem znów inpe i sprawdziłem błędy, pokazało jeden skasowalem i pdc znowu działa, więc ponownie idę do tylu i przykładam rękę do kolejnego czujnika i znów to samo, dziwna sprawa bo z tego co wywnioskowalem coś jest z tylnymi czujnikami albo tylnym gongiem bo od początku jego dźwięk mi nie pasował, czy przez niego może wywalać błąd? Co mogę jeszcze sprawdzić?

Podobne wątki

  1. [elektronika] kanapa tył wiązka.
    Przez turek w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 25-02-2013, 16:46
  2. [elektryka] wiązka do silnika M60
    Przez Zator w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 30-05-2012, 20:14
  3. Wiązka kabli
    Przez czykita w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 25-01-2012, 19:27
  4. Którędy kabel od anteny CB ???
    Przez Maniekk w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 44
    Ostatni post / autor: 16-12-2010, 14:45
  5. Wiązka z bagażnika
    Przez phmb w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 28-11-2010, 16:49

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •