Strona 8 z 17 PierwszyPierwszy ... 678910 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 168

Wątek: BMW M760Li xDrive

  1. #71
    Zaawansowany Użytkownik Awatar mario80
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    441
    BMW
    e32 750
    Skąd
    Wawa
    Cytat Zamieszczone przez Zbichu Zobacz posta
    Skrzynie 8hp są już dawno doskonale dopracowane pod względem oprogramowania, więc ta dziennikarska 750i pewnie ma skrzynie w trybie awaryjnym:)
    Jeśli chodzi o prędkość zmiany biegu i czas reakcji 4HP to nie potrafię się przychylić do Twoich odczuć odnośnie jej prędkośći. 6HP 1 generacji jest irytująco wolna. Natomiast 4HP można traktować jako ciekawostkę, obiekt kultu i delektować się każdą chwilą (to była wieczność ) podczas zmiany biegu.
    Oczywiście, skrzynia 4HP nie jest jakaś bardzo szybka, ale spokojnie nie odbiega szybkością działania od zwykłych skrzyń automatycznych niektórych samochodów produkowanych do dzisiaj.
    Ale jeśli podczas mojej jazdy dziennikarską 750 czułem, że samochód w trybie sport pomiędzy 1 a 2 na chwilę jakby się zatrzymywał, to nie jest dobrze. Przy zwykłej jeździe nie było to tak odczuwalne. Ale przy sporcie i gazie w podłodze już bardzo.

  2. #72
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Zbichu Zobacz posta
    Skrzynie 8hp są już dawno doskonale dopracowane pod względem oprogramowania, więc ta dziennikarska 750i pewnie ma skrzynie w trybie awaryjnym:)
    Jeśli chodzi o prędkość zmiany biegu i czas reakcji 4HP to nie potrafię się przychylić do Twoich odczuć odnośnie jej prędkośći. 6HP 1 generacji jest irytująco wolna. Natomiast 4HP można traktować jako ciekawostkę, obiekt kultu i delektować się każdą chwilą (to była wieczność ) podczas zmiany biegu.
    Pisałem o czasie reakcji, nie o sumarycznym czasie zmiany biegu. O tym samym pisał Kuba.

    Czas reakcji w 4HP jest błyskawiczny. Nie wiem jak jest w 6HP lub 8HP, ale skoro chłopaki wyżej jeździli i twierdzą, że coś jest nie tak to chyba tak jest.
    Ostatnio edytowane przez ttrol ; 03-03-2017 o 20:54
    pozdrawiam Bartek

  3. #73
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Zbichu
    Dołączył
    Sep 2015
    Posty
    566
    BMW
    Tymczasowo Audi
    Skąd
    Estoril

    Post

    To jaki jest czas reakcji skrzyni 4HP waszym zdaniem względem ich następczyń?
    Cytat Zamieszczone przez mario80 Zobacz posta
    Ale jeśli podczas mojej jazdy dziennikarską 750 czułem, że samochód w trybie sport pomiędzy 1 a 2 na chwilę jakby się zatrzymywał, to nie jest dobrze. Przy zwykłej jeździe nie było to tak odczuwalne. Ale przy sporcie i gazie w podłodze już bardzo.
    Gdyby opisany przypadek byłby winą skrzyni nie obyłoby się bez informacji o błędzie i nie jest to typowe zachowanie tej skrzyni.
    Ostatnio edytowane przez Zbichu ; 03-03-2017 o 21:06

  4. #74
    Zaawansowany Użytkownik Awatar qba
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    692
    BMW
    E32 750iL, E46 330Ci
    Skąd
    Warszawa
    Miałem skrzynię 8hp45 w X1. Jeśli chodzi o płynność zmiany przełożeń to jest genialna, natomiast reakcja na kickdown, czy na naciśnięcie pedału gazu względem 4hp24 nie wypada wg mnie lepiej. Być może ma na to wpływ że auto miało turbo i zanim to wszystko się ogarnęło i nakręciło to mijała chwila. Nie wiem. Natomiast spontaniczność reakcji na gaz w E32 względem X1 jest nieporównanie lepsza. I nie mam tu na myśli samych przyspieszeń czy osiągów.

  5. #75
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Zbichu
    Dołączył
    Sep 2015
    Posty
    566
    BMW
    Tymczasowo Audi
    Skąd
    Estoril
    To o czym piszesz nie ma żadnego związku z szybkością reakcji skrzyni. Silnik wolnossący zawsze szybciej zareaguje na naciśnięcie pedału gazu niż doładowany (ze zrozumiałych chyba względów), natomiast reakcja skrzyni to inna sprawa i to ona właśnie sprawia, że słabsze auto o takiej samej wadze przyspieszy znacznie szybciej i ma lepsze osiągi. Powtórzę jeszcze raz, że między skrzyniami 4hp, a 8hp jest przepaść jeśli chodzi o reakcję jak i ogólną szybkość działania.

  6. #76
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,603
    BMW
    740iA e-32
    Skąd
    Rawicz Wlkp
    Blog
    1
    różnica Qba przedew wszystkim wynika z silników w e32 masz duży niewysilony silnik N/A który ma bardzo dobrą reakcję na gaz a w x1 masz małe gówno do tego z turbo także co z tego że skrzynia może szybko zrobić redukcję skoro silnik musi się napompować.

  7. #77
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,438
    BMW
    520i, 118i
    Skąd
    Wrocław
    A tym czasem w Abu Dabi można sobie wziąć fioletowe 760 z "Premium Selection" :D
    https://youtu.be/5dxGBXsBPwc?t=917

  8. #78
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,285
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz
    Poliftowa F'ka robi robotę

  9. #79
    BMW RuLeZ Mod Awatar Bezi
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    5,298
    BMW
    BMW G11 740xD , BMW e46 325CI Cabrio
    Skąd
    Wrocek City



    Zaczynamy zabawe
    Jerome Le Banner: "...W siłowni możesz wypracować sobie mięśnie klatki lub mięśnie ud. Nie możesz jednak wzmocnić swoich jaj, albo się z nimi urodziłeś albo nie..."

  10. #80
    Zaawansowany Użytkownik Awatar qba
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    692
    BMW
    E32 750iL, E46 330Ci
    Skąd
    Warszawa

    Post

    Cytat Zamieszczone przez Bezi Zobacz posta



    Zaczynamy zabawe
    I super, czekam na relację i wrażenia z jazdy :)

Podobne wątki

  1. BMW M760 Li xDrive
    Przez bladyatl w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 12-02-2016, 14:51
  2. Ustawienie TV 740d xdrive
    Przez lpawel w dziale Seria F01 / F02
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-01-2016, 22:03
  3. 750i xdrive nawiercane tarcze hamulcowe
    Przez integron w dziale Seria F01 / F02
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 06-12-2015, 19:10
  4. [F01/02] Witam. Zadowolony posiadacz F01 750i xdrive.
    Przez integron w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 26-01-2014, 13:35
  5. [F01/02] 750 i XDRIVE
    Przez bitek-bitek w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 21-08-2013, 09:33

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •