Strona 7 z 17 PierwszyPierwszy ... 56789 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 168

Wątek: BMW M760Li xDrive

  1. #61
    Doświadczony Użytkownik Awatar Supermen
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    2,105
    BMW
    e38 750iL
    Skąd
    Chojnice
    Aż mi ślina leci. Muszę też wycyganić M760Li na test
    Prowadzenie BMW serii 7 nie sprowadza się do jazdy do celu
    lecz jest celem samym w sobie.

    https://www.facebook.com/Chojnickie-Muzeum-Motoryzacji-i-Techniki-1624705857838311/



  2. #62
    Zaawansowany Użytkownik Awatar mario80
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    441
    BMW
    e32 750
    Skąd
    Wawa

    Post

    Cytat Zamieszczone przez qba Zobacz posta
    Jeździłem w życiu różnymi szybkimi autami, ale to jest jakaś inna kategoria szybkości. Przy tym auto wydaje fajny dźwięk, nie wiem na ile on jest prawdziwy a na ile sztuczny, ale wierzę, że bierze się on naturalnie z wydechu a nie z głośników. W trybie sport coś się przestawia w wydechu (wyraźnie to słychać) i auto zaczyna ryczeć. Fajne to ;)
    Skrętne koła powodują że auto jest całkiem zwinne jak na swoje gabaryty.

    Qba, a jak skrzynia biegów? Przy okazji moich zdjęć do CA, również miałem okazję się przejechać tamtą dziennikarską 750 i powiem szczerze, że skrzynia to pomyłka. W trybie sport przełożenie z 1 na 2 trwało wieczność - taki skok kangura (1, nurkowanie, skok na 2 do przodu). Czuć było, że po prostu skrzynia nie nadąża za silnikiem. Według mnie masakrycznie źle się to odczuwało.
    A i jeszcze co do nurkowanie przodu - zawsze przy zmianie biegów, a szczególnie przy mocniejszym hamowaniu - to chyba nie powinno mieć miejsca w takim aucie, ale jednak...

    Co do zwinności, to rzeczywiście - odczuwalna jazda jak kompaktem :-)

  3. #63
    Zaawansowany Użytkownik Awatar qba
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    692
    BMW
    E32 750iL, E46 330Ci
    Skąd
    Warszawa

    Post

    Cytat Zamieszczone przez mario80 Zobacz posta
    Qba, a jak skrzynia biegów? Przy okazji moich zdjęć do CA, również miałem okazję się przejechać tamtą dziennikarską 750 i powiem szczerze, że skrzynia to pomyłka. W trybie sport przełożenie z 1 na 2 trwało wieczność - taki skok kangura (1, nurkowanie, skok na 2 do przodu). Czuć było, że po prostu skrzynia nie nadąża za silnikiem. Według mnie masakrycznie źle się to odczuwało.
    A i jeszcze co do nurkowanie przodu - zawsze przy zmianie biegów, a szczególnie przy mocniejszym hamowaniu - to chyba nie powinno mieć miejsca w takim aucie, ale jednak...

    Co do zwinności, to rzeczywiście - odczuwalna jazda jak kompaktem :-)
    Jeżeli chodzi o skrzynię to zrobiłem jej prosty test który robię zawsze - przy powiedzmy 50 kmh szybko wciskam gaz i od razu go puszczam. Większość samochodów na taki manewr w ogóle nie reaguje, taki ma czas reakcji. Tutaj od razu zrzuca biegi i wyrywa do przodu. Więc wielki plus. Stare E32 przechodzi ten test bezbłędnie. Ale spróbujcie tego samego z czymkolwiek z silnikiem 50d. Nie ma szans.

    Nurkowanie przodem i podnoszenie go do góry przy przyspieszaniu tutaj występuje. Faktycznie dziwnie to wygląda.

  4. #64
    BMW RuLeZ Mod Awatar Bezi
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    5,298
    BMW
    BMW G11 740xD , BMW e46 325CI Cabrio
    Skąd
    Wrocek City
    To już wiem co posprawdzam. W 750d skrzynia reagowała prawidłowo moim zdaniem zrzuca szybko biegi na sport+
    Jerome Le Banner: "...W siłowni możesz wypracować sobie mięśnie klatki lub mięśnie ud. Nie możesz jednak wzmocnić swoich jaj, albo się z nimi urodziłeś albo nie..."

  5. #65
    Zaawansowany Użytkownik Awatar qba
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    692
    BMW
    E32 750iL, E46 330Ci
    Skąd
    Warszawa
    Mam na myśli dosłownie "puknięcie" w pedał. W jak najszybszym czasie wciśnięcie go do dechy i odpuszczenie.

  6. #66
    BMW RuLeZ Mod Awatar Bezi
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    5,298
    BMW
    BMW G11 740xD , BMW e46 325CI Cabrio
    Skąd
    Wrocek City
    To chyba w zwykłym trybie to robiłeś. W sport+ jadę 50km/h i robie kickdowna i od razu odpuszczam to o 2 biegi w dol zrzuca....zawsze.
    Jerome Le Banner: "...W siłowni możesz wypracować sobie mięśnie klatki lub mięśnie ud. Nie możesz jednak wzmocnić swoich jaj, albo się z nimi urodziłeś albo nie..."

  7. #67
    Zaawansowany Użytkownik Awatar mario80
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    441
    BMW
    e32 750
    Skąd
    Wawa

    Post

    Cytat Zamieszczone przez qba Zobacz posta
    Jeżeli chodzi o skrzynię to zrobiłem jej prosty test który robię zawsze - przy powiedzmy 50 kmh szybko wciskam gaz i od razu go puszczam. Większość samochodów na taki manewr w ogóle nie reaguje, taki ma czas reakcji. Tutaj od razu zrzuca biegi i wyrywa do przodu. Więc wielki plus. Stare E32 przechodzi ten test bezbłędnie. Ale spróbujcie tego samego z czymkolwiek z silnikiem 50d. Nie ma szans.

    Nurkowanie przodem i podnoszenie go do góry przy przyspieszaniu tutaj występuje. Faktycznie dziwnie to wygląda.

    To może coś tu poprawili w kwestii tej skrzyni, bo wtedy w 750 był po prostu wolna.

  8. #68
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Zbichu
    Dołączył
    Sep 2015
    Posty
    566
    BMW
    Tymczasowo Audi
    Skąd
    Estoril
    Cytat Zamieszczone przez mario80 Zobacz posta
    Qba, a jak skrzynia biegów? Przy okazji moich zdjęć do CA, również miałem okazję się przejechać tamtą dziennikarską 750 i powiem szczerze, że skrzynia to pomyłka. W trybie sport przełożenie z 1 na 2 trwało wieczność - taki skok kangura (1, nurkowanie, skok na 2 do przodu). Czuć było, że po prostu skrzynia nie nadąża za silnikiem. Według mnie masakrycznie źle się to odczuwało.
    Cytat Zamieszczone przez qba Zobacz posta
    Jeżeli chodzi o skrzynię to zrobiłem jej prosty test który robię zawsze - przy powiedzmy 50 kmh szybko wciskam gaz i od razu go puszczam. Większość samochodów na taki manewr w ogóle nie reaguje, taki ma czas reakcji. Tutaj od razu zrzuca biegi i wyrywa do przodu. Więc wielki plus. Stare E32 przechodzi ten test bezbłędnie. Ale spróbujcie tego samego z czymkolwiek z silnikiem 50d. Nie ma szans.
    Czytając te wypowiedzi można by pomyśleć, że Zf4hp z e32 to szybka skrzynia :) Skrzynia w 50d ma taki sam czas reakcji oraz zmiany biegu jak 50i czy też 760i. Przeciętny kierowca jest w stanie zmienić bieg dwukrotnie zanim skrzynia w E32 zdecyduje się na jakikolwiek ruch w górę, czy w dół. Ten sam kierowca nie jest już raczej w stanie zmienić biegu tak szybko jak robią to skrzynie 8hp w seriach F. Nie mówiąc już o czasie reakcji tych skrzyń, ponieważ wykraczają one poza granicę percepcji człowieka. Nie wiem jak można próbować porównywać 4HP do 8HP jeśli chodzi o czas reakcji oraz zmiany biegów. Jest to ogromna przepaść. Skrzynie 6HP drugiej generacji są już tak szybkie jak dobry kierowca ze zwykłym manualem (2 lub nawet 3 krotnie zmnieszony czas reakcji w porównaniu do 6hp 1 gen.), ale 8hp są szybsze od człowieka tylko trzeba umieć je obsłużyć. Nie wypowiadam się na temat skrzyń 8HP drugiej generacji, które zastosowano w serii G, ale myślę, że może być tylko szybciej...

  9. #69
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    W nowych skrzyniach za wszystko odpowiedzialny jest software, który nie do końca może być jeszcze dopracowany.

    W starych takich jak e32, sterownik był hardwareowy, analogowy, soft mógł się ograniczyć tylko do układów programowalnych, co i tak jest imitacją hardware'u. Akurat 4HP tak wolno nie przerzuca jak jest sprawna. Znam wiele automatów, w których właśnie jak Kuba napisał, pedał w podłogę i odpuszczenie i jakby nic się nigdy nie zdarzyło.
    pozdrawiam Bartek

  10. #70
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Zbichu
    Dołączył
    Sep 2015
    Posty
    566
    BMW
    Tymczasowo Audi
    Skąd
    Estoril
    Skrzynie 8hp są już dawno doskonale dopracowane pod względem oprogramowania, więc ta dziennikarska 750i pewnie ma skrzynie w trybie awaryjnym:)
    Jeśli chodzi o prędkość zmiany biegu i czas reakcji 4HP to nie potrafię się przychylić do Twoich odczuć odnośnie jej prędkośći. 6HP 1 generacji jest irytująco wolna. Natomiast 4HP można traktować jako ciekawostkę, obiekt kultu i delektować się każdą chwilą (to była wieczność ) podczas zmiany biegu.

Podobne wątki

  1. BMW M760 Li xDrive
    Przez bladyatl w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 12-02-2016, 14:51
  2. Ustawienie TV 740d xdrive
    Przez lpawel w dziale Seria F01 / F02
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-01-2016, 22:03
  3. 750i xdrive nawiercane tarcze hamulcowe
    Przez integron w dziale Seria F01 / F02
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 06-12-2015, 19:10
  4. [F01/02] Witam. Zadowolony posiadacz F01 750i xdrive.
    Przez integron w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 26-01-2014, 13:35
  5. [F01/02] 750 i XDRIVE
    Przez bitek-bitek w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 21-08-2013, 09:33

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •