Strona 16 z 17 PierwszyPierwszy ... 614151617 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 151 do 160 z 168

Wątek: BMW M760Li xDrive

  1. #151
    Doświadczony Użytkownik Awatar Supermen
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    2,105
    BMW
    e38 750iL
    Skąd
    Chojnice
    Ej. Czy Wy myślicie, że E32 i E38 nie miało akcji serwisowych? Jeszcze dzisiaj E39 i E46 są wzywane do salonu. http://www.my750.com/ tu jest taka chyba najbardziej znany opisany problem z nowym E32 750iL.
    Prowadzenie BMW serii 7 nie sprowadza się do jazdy do celu
    lecz jest celem samym w sobie.

    https://www.facebook.com/Chojnickie-Muzeum-Motoryzacji-i-Techniki-1624705857838311/



  2. #152
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,229
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Umówmy się, że nową 7er nie kupuje Jan Kowalski, co nią po bułki do sklepu będzie jeździł rano, tylko w 99% przypadków jest to zakup na firmę, więc wszelkie koszty eksploatacji i napraw idą w koszty, a holowanie i naprawy kasowane są z AC, z podstawieniem odpowiedniego zastępczego auta na miejsce zdarzenia.

  3. #153
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez damned1 Zobacz posta
    Ale panowie, w takich wypadkach to najczęściej właśnie elektronika głupieje. Mechanicznie auta się aż tak nie psują. Jako, że w pracy mam do czynienia z oprogramowywaniem urządzeń, które opierają swoje zachowanie na odczycie wskazań z czujników i pewnej heurystyce powiem, że to nie jest takie proste przewidzieć wszystkie możliwe scenariusze i odpowiednio to zakodować. Efekt jest taki, że czasami maszynę trzeba wyłączyć, a w przypadku auta jest tak jak opisujecie.
    a 750 F01 ? Tam to silnika padają a nie elektronika.

    Cytat Zamieszczone przez tuczi77 Zobacz posta
    Umówmy się, że nową 7er nie kupuje Jan Kowalski, co nią po bułki do sklepu będzie jeździł rano, tylko w 99% przypadków jest to zakup na firmę, więc wszelkie koszty eksploatacji i napraw idą w koszty, a holowanie i naprawy kasowane są z AC, z podstawieniem odpowiedniego zastępczego auta na miejsce zdarzenia.
    Ale to nie istotne kto i po co, ważne że szlak ma Cie trafić jak musisz dzwonić, czekać na lawete, przepakowywać sie - to nie trwa 5 minut.

  4. #154
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Pawliko
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    931
    BMW
    Audi A5 Coupe 2.7 TDI S-line
    Skąd
    Szczecin / Gryfice
    Blog
    4
    Ale przecież takie czasy nastały, że wszystko się pie*doli. Kupisz pralkę z oplastikowanym wnętrzem, w której nie da się wymienić żadnych łożysk itd - 2 lata i na śmietnik. A 10 letni Bosch nadal działa bez remontu. Takie są fakty :v
    Jak kupowałem iPhone za 4k to nie zakładałem, że nie będzie z nim problemów, w porównianiu do jakiegoś Samsunga za 5 stów. Pewnych rzeczy nie przewidzisz, wszystko ma prawo się zepsuć, nic nie jest idealne. Po to mamy AC i inne asistance, żeby aż tak się tym wszystkim nie przejmować.
    Tuczi ma rację.
    Aldik, owszem, nie trwa to 5 minut, potrafi trwać 5 godzin :) ale takie już jest życie, jak to inaczej wytłumaczyć? Nieprzewidziane niespodzianki zdarzają się w każdej tematyce, nie tylko w motoryzacji :P
    Były:
    VW Jetta A2
    Opel Astra G Caravan
    BMW E32 730i[*][*]
    VW Passat B5 Variant
    BMW E38 728iA
    BMW E39 535iA
    Audi A3 8P 2.0T++
    Audi A6 C6 2.7 TDI++ Quattro
    BMW E91 318d+
    VW Phaeton 3.2
    Astra GTC OPC Line
    Mercedes CLK W209 200K lift
    BMW E90 320dA 177KM 08'

  5. #155
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Więc na wuj mi takie auto ? Pokazać się?

  6. #156
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez miro Zobacz posta
    Więc na wuj mi takie auto ? Pokazać się?
    Nie no jeździ się super, wszystko się zawsze psuło. Merc 124 też jest awaryjny mimo mitów, każdy ciągle coś przy nich dlubie. Natomiast wnerwia fakt, że przy dzisiejszej technologi da się zrobić coś co wytrzyma długo, ale świat oszalał na punkcie konsumpcji i w tym problem. Fabryki szaleją ze sprzedażą żeby zarabiać kase na ciągle to nowy, taki sam badziew. I koło się kręci. Pół biedy jakby auta kosztowały 10-20 max 30 tyś, wtedy ok, a niech się sypią. Natomiast jak dajesz bańkie - no heloł ! Bez przesady !

  7. #157
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2015
    Posty
    84
    BMW
    E38 740iL, M4 F82 Competition
    Skąd
    Warszawa

    Post

    Największy problem według mnie jest właśnie w tym, że pojedziesz gdzieś i możesz już tym autem nie wrócić. Auto za takie pieniądze powinno poza komfortem, lansem itp. dawać głównie bezpieczeństwo i pewność, że dojedziesz i wrócisz. Ja bym się czuł mega oszukany kupując nowe auto, które po kilku tysiącach kilometrów się spierdzieli a ja gdzieś zostanę w czarnej dupie. Co z tego że zrobią mi to później na gwarancji bla bla bla. A kto mi zwróci czas, nerwy itp. ?

  8. #158
    Doświadczony Użytkownik Awatar Supermen
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    2,105
    BMW
    e38 750iL
    Skąd
    Chojnice
    A tak stawiając jeszcze kropkę nad i, to akcje serwisowe nie są zdarzeniami losowymi. Serwis dzwoni do klienta i umawia czy to przy okazji serwisu okresowego czy np jak klientowi pasuje. Więc bez paniki. To są tylko samochody tworzone przez ludzi. Nie wszystko da się wyłapać na etapie projektów, wdrożenia i testów.
    Prowadzenie BMW serii 7 nie sprowadza się do jazdy do celu
    lecz jest celem samym w sobie.

    https://www.facebook.com/Chojnickie-Muzeum-Motoryzacji-i-Techniki-1624705857838311/



  9. #159
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Tommo
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    328
    BMW
    TTRS 438 KM i 617 Nm Lex RX450h
    Skąd
    Nowe Miasto nad Pilicą
    Załóżmy że w salonie stoją dwa z pozoru identyczne BMW. Jeden jest standardowy, tak jak teraz jest sprzedawany i kosztuje powiedzmy 500 tyś zł. Drugi obok różni się jedynie tym, że ma mniej awaryjne podzespoły (osiągi, wyposażenie, wygląd nie do odróżnienia), ale kosztuje 700 tyś. Który lepiej będzie się sprzedawał?

  10. #160
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez Tommo Zobacz posta
    Załóżmy że w salonie stoją dwa z pozoru identyczne BMW. Jeden jest standardowy, tak jak teraz jest sprzedawany i kosztuje powiedzmy 500 tyś zł. Drugi obok różni się jedynie tym, że ma mniej awaryjne podzespoły (osiągi, wyposażenie, wygląd nie do odróżnienia), ale kosztuje 700 tyś. Który lepiej będzie się sprzedawał?
    Dlatego wspomniałem że pół biedy jakby to było tanie - ale jak juz się płaci kupe hajsu to niech to ma ręce i nogi.

    Apropo czasu to ja własnie zastanawiałem się nad nową 5G tylko ze względu na to, że ostatnio ogarnięcie słownego mechanika za przyzwoitą kasę graniczy z cudem. Wnerwia mnie czasami juz kombinowanie. Chce nowe i święty spokój.

Podobne wątki

  1. BMW M760 Li xDrive
    Przez bladyatl w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 12-02-2016, 14:51
  2. Ustawienie TV 740d xdrive
    Przez lpawel w dziale Seria F01 / F02
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-01-2016, 22:03
  3. 750i xdrive nawiercane tarcze hamulcowe
    Przez integron w dziale Seria F01 / F02
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 06-12-2015, 19:10
  4. [F01/02] Witam. Zadowolony posiadacz F01 750i xdrive.
    Przez integron w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 26-01-2014, 13:35
  5. [F01/02] 750 i XDRIVE
    Przez bitek-bitek w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 21-08-2013, 09:33

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •