Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Poka¿ wyniki od 11 do 20 z 74

W±tek: N62 745i na zimno wypada zap³on.

  1. #11
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Oct 2014
    Posty
    28
    BMW
    by³o e32 730i jest e65 745i
    Sk±d
    Gdañsk
    Valvetronic czysty jesli o b³edy chodzi. Co do spalania oleju w wekeend zrobione 1200 km po autostradach z predkosciami 200 i wiecej i oleju ani mm nie uby³o. Mam misifire b³ad i b³ad katalizatorów na banku 2 gim ale to kojarze z wypadaniem w³asnie. Co do valvetronica to tak jak czyta³em w róznych postach nie mam wypadania przy przyspieszaniu czy wzroscie obrotów , do odciecia jak potrzeba wkreca sie bezproblemowo. Zastanawia mnie ta sytuacja z rana? czy Sonda moze tak w h... walic? przep³ywomierz ma wydaje mi sie poprawne odczyty. A wiecie od jakiej temeratury silnika auto zaczyna na valvetroniku pracowac? Jest jakas zaleznosc temperatury?? Bo auto gasnie ewidetnie jak rusza nastawniki... a ewentualna dziura w dolocie?? cos z podcisnieniem??

  2. #12
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Mar 2016
    Posty
    6
    BMW
    745i
    Sk±d
    Brañsk

    Post

    Mam u siebie to samo. Odepnij wtyczki od czujników valvetronica na 2óch bankach, wtedy zawory przestawi± siê na maksymalne otwarcie a pracê valvetronica przejmie przepustnica. Je¿eli zapali i bêdzie dzia³aæ prawid³owo na od³±czonych to prawie pewne, ¿e to co¶ z valvetronic'iem. Znalaz³em na niemieckim forum, ¿e kto¶ tak je¼dzi na od³±czonym valvetronicu w e46 n42 ju¿ kilka tys. km i podobno poza wy¿szym spalaniem i gorsz± dynamik± w ¶rednim zakresie obrotów wszystko jest OK. Ja mam wytarte wa³ki, narazie szukam ca³ej kasety z e70 4,8is.

    PS. ¯adnych b³êdów od valvetronica te¿ nie mia³em a wa³ki wygl±da³y ok na pierwszy rzut oka a wypadanie te¿ mam tylko na zimnym, pó¼niej jest dobrze.
    Ostatnio edytowane przez tonymaster ; 16-05-2016 o 20:19

  3. #13
    Vip Vip Awatar damned1
    Do³±czy³
    Apr 2014
    Posty
    4,438
    BMW
    520i, 118i
    Sk±d
    Wroc³aw
    Z tego co mi wiadomo Valvetronic mo¿e zmieniaæ nastawienia ju¿ od samego pocz±tku. Nie ma czego¶ takiego, ¿e zaczyna pracowaæ od jakiej¶ temperatury, ale to musi kto¶ potwierdziæ.

  4. #14
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Oct 2014
    Posty
    28
    BMW
    by³o e32 730i jest e65 745i
    Sk±d
    Gdañsk
    no w³asnie o to mi chodzi czy on od startu juz zaczyna wchodzic do akcji, moze modu³ sie sypie i wysterowuje za agresywnie?? czy uszkodzony modu³ wyrzuca jakies b³edy??

  5. #15
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Mar 2016
    Posty
    6
    BMW
    745i
    Sk±d
    Brañsk
    valvetronic dzia³a ca³y czas, od³±cz najpierw czujniki i zobacz jak auto siê zachowa przy zimnym starcie.

  6. #16
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Oct 2014
    Posty
    28
    BMW
    by³o e32 730i jest e65 745i
    Sk±d
    Gdañsk
    od³aczajac czujniki nie zgasnie, wpada w tryb awaryjny i chodzi bez problemu.

  7. #17
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Oct 2014
    Posty
    28
    BMW
    by³o e32 730i jest e65 745i
    Sk±d
    Gdañsk
    Pytanie czemu robi to na zimnym silniku, na ciep³ym motorze nie ma zadnego problemu. To jest mega z temperatura powiazane, dzieje sie zawsze w tej samej temperaturze silnika. ( na pierscieniu obrotomierza w okolicy 5,5 ty¶ obr, nie wiem jakiej to temperaturze odpowiada ale powtarza sie zawsze wtedy) kiedy pierscien spada nizej nie ma prtoblemu, kiedy ch³odniejszy równiez ok.

  8. #18
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Oct 2014
    Posty
    28
    BMW
    by³o e32 730i jest e65 745i
    Sk±d
    Gdañsk
    Odgrzeje kotleta. Od³aczajac czujniki po³o¿enia wa³ków mimo¶rodowych chodzi bardzo zle kuleje, pojawia sie komunikat check tak podzielony po skosie na pó³. Auto sie nie wkreca. Co do nastepnych spostrzezen kiedy rano go odpale i czekam az sie rozgrzeje to po jakis 2/3 minutach auto gasnie. Jak chce je odpalic , kreci jak by nie mia³o na któryms cylindrze kompresji badz na ca³ej g³owicy. Ale odpala i chodzi znów jakas minute i sytuacja sie powtarza. Natomiast jesli po ponownym odpaleniu przytrzymam gaz w okolicy 2 tysiecy, zachowuje sie tak jak bym odrazu po odpaleniu pojecha³ tzn, z³apie na sekunde dwie wypadanie i sie uspokaja , po tym jak wypadna zap³ony moge puscic gaz na wolnych pracuje bez zarzutu i sytuacja nie powtarza sie do momentu w którym temperatura silnika nie spadnie powyzej tego pierscienia na obrotomierzu który w momencie wystapienia problemów oscyluje w okolicy 5.5 tys obr. Co do wypadania podczas jazdy , to ruszajac rano z miejsca pojawia sie ono zawsze w tym samym miejscu tzn w tym samym czasie analogicznie dzien w dzien. Podpowiedzcie cos od czego tu zaczac. Jezdze od miesiaca tylko na Pb zeby ustali³ sobie mapy ale to nie przynosi efektu. Co do b³edów mam b³edy katalizatorów bank 1 i 2 ale to skutek wypadania napewno. Kolejny od zaworu opar paliwa i nastepny od czujnika spalania stukowego nr2. który faktycznie nie dzia³a w podgladzie danych rzeczywistych, tyle ze nr 2 odpowiada za cylindry 3/4 a mi zap³on jesli zacznie wypadac to na cylindrach 7 i 8. Powiedzcie prosze jak rozpoznac kiedy pracuje uzywajac valvetronika a kiedy na przepustnicy?? i jeszcze jedno o obroty biegu ja³owego. Niekiedy mam 500 a niekiedy 700, te wyzsze zawsze kiedy jest mocno ciep³o na dworzu z w³aczona klima. czy to sterownik az tak zauwazalnie podnosi sobie obroty?? czyzby 4.4 nie radzi³o sobie z oporem jaki stawia alternator?? Dodam ze przy 700 czy przy 500 pracuje poprawnie i równo.

  9. #19
    Zaawansowany U¿ytkownik Awatar twin7
    Do³±czy³
    Dec 2014
    Posty
    731
    BMW
    E65 735i + E65 730d
    Sk±d
    Szczucin-Antwerpen
    Na wstepie pozbadz sie b³edow wymien zawór, katy uwalone przez misfire, i czujnik wymien
    Valvetronik pracuje cz³y czas zmienia sie tylko jego zakres w zaleznosci od obrotów
    Radze Ci sprawdzic cisnienie, przy lpg napewno wypalone gniado zaworu, zawór nie domyka komory, analogicznie z³y sk³ad i misfire...

    Po cisnieniu bedziesz wiedzia³, a to chyba najtansze i naj³atwiejsze co mozna zrobic
    Ja sie zbieram do zrzucenia g³owic i ich regeneracji, przy okazji uszczelniacze i bedzie git
    Jesli ktos ma odsprzedaæ w dobrej cenie blokady rozrzadu prosze info

  10. #20
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Oct 2014
    Posty
    28
    BMW
    by³o e32 730i jest e65 745i
    Sk±d
    Gdañsk
    Hej , zamówi³em stukowca i zawór opar paliwa mam juz w garazu musze sie za to zabrac, na lpg auto ma 15 tys km, juz by gniazda dokona³y swojego zywota? Pytanie czemu on gasnie po czasie nie gasnie 5 10 sek po odpaleniu ale 2 czy 3 minuty po odpaleniu. Auto sie dobrze zbiera nie pali jakos przesadnie duzo, wrecz przeciwnie po przesiadce z a8 tez v8 tutaj spalanie jest sporo nizsze. Auto nie wciaga oleju jestem 6 tys km po wymiane i stan na bagnecie jest ten sam. Uwalone gniazdo nie powodowa³o by kulawej pracy przy zimnym starcie odrazu?? a nie po chwili?? Ona ga¶nie bez zadnego zabujania chodzi równo schodzi ze ssania na jakies 700 obrotów chodzi równo i nagle bach jak bym ja sam zgasi³. Zastanawiajace jest jedynie ten efekt przy ponownym kreceniu ze czuc jak by którys cylinder nie mia³ kompresji. ale nie kreci ani d³uzej ani nic odpala od strza³a i odrazu pracuje na 8. Dziwne... machne ten zawór i stukowca i zobaczymy co dalej.

Podobne w±tki

  1. [silnik] stuki, klepanie 745i silnik n62 2002r
    Przez mrsiwek w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 14-01-2022, 20:13
  2. Wentylator ch³odnicy e65 N62 745i.
    Przez north w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 10-01-2018, 13:44
  3. [silnik] Olej do e65 745i 4.4 n62
    Przez charzun w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 15-02-2016, 16:13
  4. [silnik] dziwnie wypada zao³on, Wtryskiwacz?
    Przez Mat88 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 16-10-2013, 12:45
  5. [mechanika] Pierwsza wymiana oleju (745i N62) - jaki kupic ?
    Przez Sebek w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 06-10-2009, 23:42

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
  •