Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni
Poka¿ wyniki od 1 do 10 z 74

W±tek: N62 745i na zimno wypada zap³on.

  1. #1
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Oct 2014
    Posty
    28
    BMW
    by³o e32 730i jest e65 745i
    Sk±d
    Gdañsk

    Post N62 745i na zimno wypada zap³on.

    Witam, zmagam sie z nastêpujacym problemem. Auto po nocnym postoju odpala od strza³a chodzi równo, po chwili obroty obnizaja sie i auto zaczyna minimalnie kulec, az potrafi zgasnac. Je¶li rusze i jade auto na 3 do 5 sekund z³apie wypadanie zap³onu, po tym auto pracuje idealnie i w ciagu dnia zadnego problemu nie ma. Auto ma moc przyspiesza idealnie nie spala oleju ani grama p³yny ch³odz±cego nie ubywa, motor pracuje cichutko i bez wibracji. Chodzi tylko o to co robi z rana. wypadanie 7 i 8 cylinder. Cewki nowe. Membrany w pokrywach ca³e. ¦wiece nowe. Valvetronic zadnych b³êdów nie pokazuje. Dzieki za podpowiedzi. Pozdrawiam.

  2. #2
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Oct 2014
    Posty
    28
    BMW
    by³o e32 730i jest e65 745i
    Sk±d
    Gdañsk
    Aaa dodam ze jak wypada zap³on to miga check. Auto zacznie pracowac normalnie i check ga¶nie i nie ma go przez ca³y dzien. Dodam ze auto ma LPG.

  3. #3
    Do¶wiadczony U¿ytkownik Awatar darekbb
    Do³±czy³
    Apr 2015
    Posty
    1,518
    BMW
    E38 730iA 1995
    Sk±d
    Czechowice-Dziedzice
    Nie masz cieknacych uszczelek dekli zaworów? Ja mialem taki objaw i olej zbiera³ sie tam gdzie cewki i robil przebicie

  4. #4
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Oct 2014
    Posty
    28
    BMW
    by³o e32 730i jest e65 745i
    Sk±d
    Gdañsk
    Na zewnatrz sucho nie widze oleju, pod pokrywami zajrze tam i sprawdze. Ale zeby olej przewodzi³ pr±d??. A pytanie o podcisnienie. Czy powinno byc wyczuwalne po odkreceniu korka wlewu oleju albo po wysuniêciu bagnetu? jak silnik pracuje??

  5. #5
    Do¶wiadczony U¿ytkownik Awatar miro
    Do³±czy³
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Sk±d
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Od³±cz klemê od aku na kilka minut przejedz kilkadziesi±t km na PB a pó¼niej regulacja instalacji LPG i powinno byæ ok. Wg mnie masz rozjechan± mapê.

  6. #6
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Oct 2014
    Posty
    28
    BMW
    by³o e32 730i jest e65 745i
    Sk±d
    Gdañsk
    Ok jutro spróbuje:) byæ moze to kwestia tych map:) dzieki i pozdro dam znac jutro co i jak.

  7. #7
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Oct 2014
    Posty
    28
    BMW
    by³o e32 730i jest e65 745i
    Sk±d
    Gdañsk
    No wiec pojezdzi³em na benzynie ale zmian w zachowaniu auta nie ma. Regulacja instalacji by³a robiona po³±czona z wymiana filtrów ale tez efektów brak. Naczyta³em sie sporo o tych dziwgienkach valvetronica , wiec postanowi³em zdjac pokrywe zaworów po stronie cylindrów na których ma wypadanie. Wa³ek mimo¶rodowy wyglada dobrze, zêbatka czy krzywki bez zarzutu, pokreci³em wa³kiem mimo¶rodowym i przyciec w pracy nie widze. Drugie pytanie mi sie nasuwa, mianowicie jak odpale auto zimne pochodzi chwile i zawsze w okreslonej temperaturze zgasnie. Pozniej odpali i jesli z³apie choc ciut wieksza temperature problemu nie ma. Podpowiedzcie mi prosze jakie warunki musza byc spe³nione kiedy auto pracuje na valvetroniku a kiedy na przepustnicy. czy dzieje sie to po z³apaniu przez motor okreslonej temperatury? czy jest uk³ad jest sprawny auto odpala i odrazu pracuje na otwartej przepustnicy? jak auto mi gasnie s³ysze jak ruszaja sie nastawiniki valvetronica.Co do nastaw podstawowych to nie chce ich przejsc na g³owicy na której jest wypadanie. A s³ychac jak oba silniczki sie przestawiaja i ucza. w podgladzie rzeczywistym widze jak równo zmieniaja sie wartosci wzniosów zaworów. Czy¿bym cos przeoczy³ sciagajac pokrywe?? Valvetronic nie wyrzuca b³edu.

  8. #8
    Zaawansowany U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Apr 2016
    Posty
    607
    BMW
    750ia, CL600
    Sk±d
    B-B

    Post

    a moze i uszczelniacze zaworowe? zbiera sie powoli olej i na zimnym musi to przepalic, dostaje misfire i check engine

  9. #9
    Do¶wiadczony U¿ytkownik Awatar miro
    Do³±czy³
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Sk±d
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Ja obstawiam dalej wa³ki. Wyciera siê g³ówna zêbatka dlatego si³ownik nie jest w stanie wysterowaæ wa³ka.

  10. #10
    Vip Vip Awatar damned1
    Do³±czy³
    Apr 2014
    Posty
    4,435
    BMW
    530e, 118i
    Sk±d
    Wroc³aw
    Cytat Zamieszczone przez miro Zobacz posta
    Ja obstawiam dalej wa³ki. Wyciera siê g³ówna zêbatka dlatego si³ownik nie jest w stanie wysterowaæ wa³ka.
    Mog± to byæ wa³ki mimo¶rodowe, ale niekoniecznie, a uszkodzenie samej zêbatki zawsze ma towarzysz±cy b³±d w module. Mia³em to u siebie. Kolega pisze, ¿e od Valvetronica nie ma ¿adnych b³êdów. Pytanie czy s± jakie¶ inne oprócz missfire? Mi tu zaje¿d¿a z³± mieszank± na skutek b³êdnych odczytów np z sond lambda, przep³ywki.

Podobne w±tki

  1. [silnik] stuki, klepanie 745i silnik n62 2002r
    Przez mrsiwek w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 14-01-2022, 20:13
  2. Wentylator ch³odnicy e65 N62 745i.
    Przez north w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 10-01-2018, 13:44
  3. [silnik] Olej do e65 745i 4.4 n62
    Przez charzun w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 15-02-2016, 16:13
  4. [silnik] dziwnie wypada zao³on, Wtryskiwacz?
    Przez Mat88 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 16-10-2013, 12:45
  5. [mechanika] Pierwsza wymiana oleju (745i N62) - jaki kupic ?
    Przez Sebek w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 06-10-2009, 23:42

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
  •