Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 456
Pokaż wyniki od 51 do 56 z 56

Wątek: [e65] Chrobotanie radia przy odpalaniu

  1. #51
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2015
    Posty
    132
    BMW
    BMW E60 N52 523i
    Skąd
    KROSNO
    Cytat Zamieszczone przez Polus111 Zobacz posta
    Moim zdaniem może to być wina lejących wtrysków oraz sterownika świec żarowych. Nie wszystkie świece są zagrzane i nie od razu zapłon łapie na wszystkie gary, do tego lejące wtryski utrudniają zapłon w cylindrach gdzie świece się nie zagrzały. Ale z doświadczenia też wiem, że nawet alternator, który ma na wykończeniu szczotki, może powodować takie falowanie obrotów po rozruchu. Ale to akurat bardzo łatwo sprawdzić.
    Jak to sprawdzić? Czy alternator jest na wykończeniu? No a gość upiera się że ma w rodzinie kilka diesli i na mrozach tak pala, jak ciepło to ok, tylko ja na firmie mam mercedesa sprintera CDI 3 litry przebieg 847 tys ! i auto w -15 jak było chyba max ej zimy auto od strzała odpalało bez żadnych czkań. Owszem kopci jak mu się da gazu do spodu ale silnik pracuje jak zyleta a ma przebieg bez małą prawie 850tys.,

    A jeszcze jedno gość mowił ze poprzedni właściciel wymieniał turbo, i regenerował wtryski a więc nie wymieniał na nowe dziwne auto 274tys i wtryski mogły paść??? Szczerze to mam jeszcze opcję zakupu E65 735i niewiem czy benzyniak nie byłby lepszy może mniej awaryjny chodz V8 nie są tanie w obsłudze tak samo.
    Ostatnio edytowane przez ROB7ER ; 08-04-2016 o 16:41

  2. #52
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2016
    Posty
    121
    BMW
    E65 730d
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Żeby sprawdzić alternator, wystarczy zmierzyć napięcie. W sumie nawet nie trzeba mierzyć, wystarczy wejść w ukryte menu i włączyć wyświetlanie napięcia, wtedy mamy co do mV pokazane na wyświetlaczu.
    Odnośnie wtrysków w 730d, to one się nie psują, tylko się je reguluje. Przynajmniej mój znajomy tak twierdzi, który pracuje w firmie zajmującej się regeneracją wtrysków i turbosprężarek. A do regulacji mogą być i po 50kkm wszystko zależy od tego jakie paliwo się leje i jakie są warunki eksploatacji, czy wszystkie świece zagrzewają do rozruchu itd. Można sprawdzić czy to wtryski podpinając do kompa i sprawdzić jakie dawki podaje i jakie są korekcje.

  3. #53
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2015
    Posty
    202
    BMW
    E65 745i 05r.
    Skąd
    Kalisz
    735i pali moze z litr do dwóch mniej niz 745i . miej to na uwadze

  4. #54
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2015
    Posty
    132
    BMW
    BMW E60 N52 523i
    Skąd
    KROSNO
    Może faktycznie diesla sobie odpuszczę, nie mialem nigdy i jakoś zawszę z rezerwą do tego podchodzę, za dużo rzeczy jest drogich w naprawie , a dwa to że diesle są zawsze mocno orane czyli maja naprane duzo km, gosc ma fotel pasazera wytarty boczki prawie do białego, kierownica tez widać mocno zuzyta, odpusciłem typa . Za dużo do zrobienia w tym samochodzie. W polsce sa ladne egezmplarze , u nas też coś jest ale głownie wszystko benzyna. 735i i 745i. nawet 750i

  5. #55
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2016
    Posty
    121
    BMW
    E65 730d
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Bo jak ktoś ma dobrego diesla, to nie widzi sensu sprzedawać, albo cena z kosmosu. Ale nie powinno to dziwić. Jedni wolą przy zakupie auta dołożyć i jeździć, a inni szukają okazji i później okazuje się, że doprowadzenie auta do stanu perfekt jest nieopłacalne finansowo, do tego takie auto zazwyczaj więcej stoi w warsztatach niż jeździ. Ale jakiejś sztywnej reguły nie ma, ja prawie w ogóle nie chciałem diesla, a jeżeli już, to w minimalnym stopniu brałem pod uwagę ewentualną opcję diesel + automat. No i tak oto stałem się posiadaczem 730d. Włożyłem 4 tyś., z czego 95% kosztów poszło na odnowienie budy i teraz powinna pojeździć kilka lat bez grzebania. Nigdy nie miałem benzyniaka, który nie brałby oleju. A teraz nie widać na bagnecie żeby coś ubyło miedzy wymianami. To i zadziwiająco niskie spalanie mnie najbardziej przekonuje do tego akurat silnika. Jeżeli o takiego diesla się dba, nie był nigdy przegrzany i sam sobie nic nie nawróżysz, to powinien ponad milion kilometrów zrobić bez większych kosztów.

  6. #56
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2015
    Posty
    132
    BMW
    BMW E60 N52 523i
    Skąd
    KROSNO
    No owszem te silniki są bardzo chwalone, kultura pracy w porównaniu do TDI to niebo a ziemia. No generalnie u gościa też pasowało by auto przepoloerować w środku też zrobić porządne sprzątanie. Ogolnie jeszcze się zastanawiam ale myślę że wspolną cenę ze sprzedającym ustalimy z racji że jest do zrobienia kilka rzeczy chcę mu dać nie więćej jak 23 tys.

Podobne wątki

  1. [mechanika] stuki przy odpalaniu??
    Przez wm w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 08-09-2016, 09:11
  2. [silnik] Dluzej kreci przy odpalaniu
    Przez bksjb w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 11-05-2014, 12:32
  3. dziwek przy odpalaniu
    Przez leni12 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 03-06-2012, 16:17
  4. e38 piknie przy odpalaniu
    Przez Danek25 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 20-04-2011, 12:58

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •