Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 41

Wątek: Odklejona podsufitka?

  1. #21
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    2,605
    BMW
    ....
    Skąd
    ...
    szukaj na google tkaniny na podsufitkę, może trafisz na firmę co ma alacantarę, ja kupowałem ten materiał chyba z 7 lat temu

  2. #22
    Doświadczony Użytkownik Awatar Supermen
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    2,105
    BMW
    e38 750iL
    Skąd
    Chojnice

    Post

    Czy da się kupić materiał na podsufitkę identyczny z oryginalnym?
    Prowadzenie BMW serii 7 nie sprowadza się do jazdy do celu
    lecz jest celem samym w sobie.

    https://www.facebook.com/Chojnickie-Muzeum-Motoryzacji-i-Techniki-1624705857838311/



  3. #23
    Zaawansowany Użytkownik Awatar rexman
    Dołączył
    Jul 2015
    Posty
    585
    BMW
    e31
    Skąd
    Irlandia

    Post

    Od dłuższego czasu obserwuję tematy podsufitek...
    Wychodzi na to, że najwierniejszy wzór oddaje alkantara.

    Sam jestem ciekaw jak się nazywa materiał na podsufitki z beemek z lat 90 - tych.




    Właśnie jestem po oklejeniu sobie szyberdachu. :)
    Materiał kupowałem w hurtowni w Opolu na ul. Strzeleckiej. Chyba najbardziej popularna hurtownia w Polsce... sądzę po wyszukiwarce. :mrgreen:

    Już wcześniej byłem w tej hurtowni. Uparłem się na alcantarę. Niestety, źle dobrałem kolor i byłem zmuszony do "drugiego podejścia".
    Czarnej alcantary nie było, więc na oko miarkowałem kolor i w upatrzonym kolorze kupiłem... chyba alicante. :mrgreen:
    Jak na pierwszy raz, wyszło dobrze.




    Materiał ładnie wygląda na pierwszy rzut oka. Gorzej z jakością (niska cena...). Wszystko się do niego czepia. Jest delikatny. Szczęście, że jest w pozycji podwieszonej, to paprochy się w niego wbijać nie będą. Gdy się przyjrzeć z bliska, jest włochaty i przy próbie częstego czyszczenia, na pewno będzie się mechacił.





    "Stary" materiał jest o niebo doskonalszy.




    Mimo, że pianka się z niego dawno utleniła, nie odpuściłem. Spróbowałem go nakleić, ale się pomarszczył. Myślę, że po tych doświadczeniach, za drugim podejściem udało by mi się go dobrze przykleić. A drugiego razu nie było, bo klej Bonaterm tak mocno trzyma, że nie sposób go już oderwać od materiału.

    Na pewno w przyszłości będzie mnie czekać wymiana materiału na całej podsufitce. Dobrze, że mam już jakiś pogląd na te sprawy... będę "polował" na materiał identyczny z oryginalnym.
    Załączone miniatury Załączone miniatury po.jpg  
    Ostatnio edytowane przez rexman ; 17-09-2016 o 23:57 Powód: uaktualnienie...
    Zostań dawcą szpiku kostnego... dkms.pl

  4. #24
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2017
    Posty
    9
    BMW
    e38 735i '97r.
    Skąd
    Piotrków Tryb.
    Podepnę się z tematem podsufitki.
    Wyjąłem podsufitkę ze swojej buni, teraz szukam nowego materiału. Kolor tapicerki to banan (Sandbeige).
    Zamówiłem próbki od jednego z dostawców, ale żadna z nich nawet odrobine nie pasuje do org koloru.
    Czy ktoś z Was może polecić mi konkretny produkt, który będzie dobry jakościowo i jednocześnie mniej więcej pasowł kolorem?
    Zastanawiam się nad tym z poniższego linku, miał ktoś z Was z tym już styczność i podzieli się opinią?
    https://hurtowniatapicerska.pl/tkani...89_01-bez.html

  5. #25
    Zaawansowany Użytkownik Awatar rexman
    Dołączył
    Jul 2015
    Posty
    585
    BMW
    e31
    Skąd
    Irlandia

    Post

    Cytat Zamieszczone przez Mathini Zobacz posta
    Zastanawiam się nad tym z poniższego linku, miał ktoś z Was z tym już styczność i podzieli się opinią?
    https://hurtowniatapicerska.pl/tkani...89_01-bez.html
    To wróżenie z fusów.
    Popytaj tapicerów w okolicy. Oni powinni Ci coś doradzić.
    Zostań dawcą szpiku kostnego... dkms.pl

  6. #26
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2015
    Posty
    38
    BMW
    E38
    Skąd
    Mysłowice
    Na śląsku coś jest? Ja też wiszę już firanka

  7. #27
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2015
    Posty
    180
    BMW
    7 series E38 750 iL 1995r.
    Skąd
    UK Felixstowe

    Post

    Da się kupić materiał identyczny jak w bmw tylko jego cena poraża tu znalazłem coś takiego w usa.

    https://www.ebay.co.uk/itm/Headliner...19.m1438.l2649

  8. #28
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2017
    Posty
    9
    BMW
    e38 735i '97r.
    Skąd
    Piotrków Tryb.
    Zamówiłem próbkę od dostawcy, o którym pisałem wyżej, jak przyjdzie dam Wam znać jak z jakością i podobieństwem koloru.

  9. #29
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2018
    Posty
    5
    BMW
    e38
    Skąd
    Ostrowiec Świętokrzyski
    Niestety nie mogę dodać jeszcze nowego wątku, dlatego postanowiłem napisać tutaj, ponieważ poniekąd mój problem też dotyczy podsufitki.

    Konkretnie chodzi o e38 polift i zaslone (przesłonę) szyberdachu. Odsuwa sie ona razem z szyberdachem bez problemu, jednak przy zasuwaniu zostaje bez ruchu i nie idzie do przodu. Sytuacja jest taka sama przy uchylaniu jak i odsuwaniu. Jedyny sposób to ręczne przesunięcie. Mogłby ktos doradzić co z tym zrobić, skąd ona mogła wyskoc, ze posuwa się niezależnie od szyberdachu?

    Ps.
    Moderatora proszę o wyrozumiałość ;)

  10. #30
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2017
    Posty
    9
    BMW
    e38 735i '97r.
    Skąd
    Piotrków Tryb.
    A czy tak nie powinno byc? NIe wiem, jaki masz dach, blaszany czy szklany, ale w moim przypadku mam szklany i wydaje mi się to logiczne, żeby zasłona się nie zamykała razem z dachem, żeby mieć możliwość popatrzeć w niebo przez szybe :P
    Gdyby miało to działać zawsze zależnie to fabryka nie montowała by uchwytu do manipulacji zasłoną. Jak jest w przypadku blaszanego dachu to nie wiem.

Podobne wątki

  1. podsufitka - demontaz
    Przez chrisxz w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 12-12-2019, 19:34
  2. podsufitka
    Przez Fala w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 23-12-2014, 15:05
  3. [pozostale] Antena CB klejona na szybe
    Przez Greg38 w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 11-03-2010, 20:33
  4. podsufitka
    Przez chrisxz w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 26-08-2009, 03:56

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •