Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: Bujanie/szarpanie przy ruszaniu e38 728i automat

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2015
    Posty
    27
    BMW
    728i
    Skąd
    Kluczbork

    Post Bujanie/szarpanie przy ruszaniu e38 728i automat

    Witam od pewnego czasu mam nietypową usterkę w moim aucie, próbowałem znaleźć jakąś diagnozę w internecie ale bez skutku, mechanicy również nie wiedzą czym to może być spowodowane więc pytam Was, może ktoś miał taki problem. Dotyczy on bmw e38 728i z 1996 roku, skrzynia 5hp18 starego typu. Podczas ruszania i ostrzejszym dodaniu gazu zaczyna bujać samochodem, przy delikatnym ruszeniu jest ok, tylko gdy mocno wcisnę gaz samochodem buja / szarpie jakby paliwa nie dostawał, aż cały podskakuje, jak odejmę gazu to zaczyna przyspieszać równo, ciekawe jest to że dzieje się tak zarówno na benzynie i lpg, błędów w silniku i skrzyni brak. Wydaje mi się że to może być coś ze skrzynią ale poza tym objawem nic innego jej nie dolega, biegi zmienia płynnie i bez szarpnięć. Olej w niej możliwe że jeszcze nie był zmieniany nigdy a auto ma 280 tyś km, przymierzam się do zmiany ale statycznej, myślicie że może to coś pomóc?

  2. #2
    Vip Vip Awatar marcin8181
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    757
    BMW
    E65 750i (Shirley), 2005` N62B48B , e46 coupe 2.5 lift m3 (Buba)
    Skąd
    Piastów
    Czytając co piszesz przypomina mi sie podobny objaw u mnie z tym ze ja mam manual.
    Ale efekt byl taki ze jak dodawlaem gazu to szarpal niemilosiernie jak trzymalem zeby sie tylk otoczyc to jechal..
    Okazało się ze guma na cewce ktora wchodzi na swiece byla peknieta i przebijalo na silnik skakala iskra sobie.. zauwazylem to przy robocie w sumie przypadkow po ciemku .

    Na poczatek sprawdz podstawa
    swiece
    cewki
    Guma na cewkach czy ci nie przebija gdzies.

    Do LPG polecaja gazwonicy świece DENSO K20TT ( mam i jestem zadowolony ) ok 10 zl za szt.

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2015
    Posty
    27
    BMW
    728i
    Skąd
    Kluczbork
    Tylko że u mnie już przy większych prędkościach jest ok, można normalnie gaz trzymać do końca i auto jedzie tak jak powinno, przy ruszaniu wtedy gdy występuje największe przyspieszenie/przeciążenie na 1 biegu to właśnie autem buja, nie jest to szarpanie ani prychanie ale takie bujanie które jeśli nie odpuszczę trochę gazu przeistacza się w podskakiwanie samochodu, może to coś z konwerterem? Silnik podczas tego bujania pulsacyjnie schodzi z obrotów
    Zamawiam filtr i olej do skrzyni, mam nadzieję że nie będą to wyrzucone pieniądze i nie będę musiał zmieniać skrzyni
    Mam na niej zieloną tabliczkę znamionową, z tego co wyczytałem powinien być olej lt 71141 ale ravenol ma zamiennik pod nazwą atf fluid 5/4hp, może być taki? Przy statycznej wymianie wystarczy 6 litrów?
    Ostatnio edytowane przez Jasmen ; 24-03-2016 o 09:08

  4. #4
    Vip Vip Awatar marcin8181
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    757
    BMW
    E65 750i (Shirley), 2005` N62B48B , e46 coupe 2.5 lift m3 (Buba)
    Skąd
    Piastów
    hmmm... a nie masz stukania jakiegos pod srodkowa konsola.. moze podpora walu i wal ci lata....
    Nie umiem ci wiecej pomoc w tym momencie bo moja ma manualna skrzynie..... Ale z tego co czytalem to tez z konwerterami koledzy maja problemy.

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2015
    Posty
    27
    BMW
    728i
    Skąd
    Kluczbork
    Właśnie nie czuć nic, na początku podejrzewałem że zerwały mi się poduszki pod skrzynią ale są dobre, łącznik elastyczny też ok...

  6. #6
    Vip Vip Awatar marcin8181
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    757
    BMW
    E65 750i (Shirley), 2005` N62B48B , e46 coupe 2.5 lift m3 (Buba)
    Skąd
    Piastów
    a tylne sanki masz dokrecone dobrze.. tez potrafia sie luzowac albo wybic na tulejach..moze to nie kwestia samego napedu ale zawieszenia...
    poduszki pod silnikiem sprawdzales ??
    to samo ci sie dzieje jak masz na Park auto na postoju wystepuje to drganie jakiekolwiek ??

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2015
    Posty
    27
    BMW
    728i
    Skąd
    Kluczbork
    zawieszenie sprawdzałem, zresztą wg mnie to nie będzie nic z tym związane bo auto się zachowuje jakby silnik był pulsacyjnie zdławiany, na początku myślałem że to asc wariuje ale po odłączeniu dalej to samo

  8. #8
    Vip Vip Awatar marcin8181
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    757
    BMW
    E65 750i (Shirley), 2005` N62B48B , e46 coupe 2.5 lift m3 (Buba)
    Skąd
    Piastów
    moze przepływka , dla swietego spokoju sprawdz to jeszcze.

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2013
    Posty
    105
    BMW
    e38 728i
    Skąd
    Kętrzyn
    Jeśli samochód schodzi ci z obrotów to raczej nie skrzynia. Najlepiej jak byś podłączył pod inpa i sprawdził parametry silnika podczas jazdy.

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    124
    BMW
    E30, E38
    Skąd
    Wlkp.
    mówisz że łącznik elastyczny ok - masz na myśli ten między wałem a dyfrem? tam bym zajrzał.

    Poza tym koniecznie gaz sprawdzić, instalacja potrafi robić niezłe jaja, nawet na benzynie. Jeżeli masz zaufanego gazownika znającego temat m52 to o ile nie znajdziesz mechanicznych spraw ja bym zajrzał.

Podobne wątki

  1. [skrzynia] Automat 730i szarpanie przy ruszaniu +getriebeproblem
    Przez traynez w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 25-09-2015, 06:07
  2. [silnik] Delikatne szarpanie przy ruszaniu i na postoju E38 750i
    Przez Bmw_740D w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 11-05-2014, 21:01
  3. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-05-2012, 12:07
  4. 728i automat wariuje przy redukcji, lekkie drgania
    Przez Szyszon w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 14-03-2011, 08:56
  5. Automat, luzy na wale i szarpanie przy zmianie biegów
    Przez Michael7 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 19-12-2009, 23:14

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •