Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Wątek: Przerwana pętla MOST e65

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2015
    Posty
    202
    BMW
    E65 745i 05r.
    Skąd
    Kalisz

    Post Przerwana pętla MOST e65

    W schowku po odpięciu ringu światłowodu brak światła z wtyczki, nie działa nic, radi, cd, tv, dvd nic, żadnego dźwięku.

    Kupiłem wtyczkę drugą most bypass
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG0357.jpeg
Wyświetleń:	24
Rozmiar:	42.7 KB
ID:	8517

    Mamy schemat pętli MOST


    Sprawdziłem moduł, głosu, navi, tv, zmieniarka dvd,telefon, LOGIC 7 w bagażniku praktycznie wszystko. Na lini Logic 7->SVS nie było przejścia światła więc zastosowałem MOST bypass i przejście już jest. Mimo to brak poprawy i brak światła na światłowodzie w schowku pasażera. Jutro może dam rade zobaczyć ASK i zmieniarkę CD. Ale co to jest ten OPPS connector???? i moduł Kombi, Control Display? tego nie wiem. Jakieś sugestie co mogę jeszcze sprawdzić?

    Czy mam takiego farta, że padło kilka urządzeń na raz?
    Jest jakaś domowa metoda wytworzenia MOST bypass? myślałem że jedna wtyczka starzy :P

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2015
    Posty
    202
    BMW
    E65 745i 05r.
    Skąd
    Kalisz
    @Update,
    Dzisiaj wymontowałem ASK i zmieniarkę CDC, W zmieniarce w światłowodzie widoczne jest światełko, w ASK nie. Mam jeszcze Rear Entertainment, w sterowniku zaraz pod zapalniczkami pod monitorkiem tylnym w światłowodzie również nie ma światła. Ale wiem, że w skład rear entertainemnt wchodzi również Video Switch tylko nie mogę go zlokalizować, ktoś wie gdzie on jest?

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2015
    Posty
    202
    BMW
    E65 745i 05r.
    Skąd
    Kalisz
    Aż wstyd mi się przyznać. Bezpiecznik nie był dobrze włożony.... dlatego nie grało ....

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2015
    Posty
    44
    BMW
    e65 730D 2004r
    Skąd
    Przemyśl
    Witam, mam podobny problem - błąd 00FFF2 MOSTSYS: MOST ring break - stawiałem na Navi ale po wpięciu pętli w miejscu Navi nic nie wraca ... czyli jak by Navi ok , możesz mnie naprowadzić na ten bezpiecznik ? ewentualnie co jeszcze sprawdzić ?

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2015
    Posty
    202
    BMW
    E65 745i 05r.
    Skąd
    Kalisz

    Post

    Witam kolego, do sprawdzenia masz mnóstwo rzeczy niestety. Napiszę Ci tu ile mogę ale wszystko masz w WDS (Wiring Diagra System). Załatw najlepiej kompa z Win XP+ zainstalwoaną javę wersję 6 update 45 chyba i svg viewer. WDS odpali tylko na Internet Explorer.

    Pętla MOST jest dużo bardziej rozbudowana niż na schemacie, który załączyłem wcześniej. Generalnie można sobie go darować, bo wprowadza tylko w błąd. W zależności od wyposażenia i roku produkcji zawiera różne urządzenia. Całość działa jak prymitywne lampki choinkowe-jedna żarówka padnie to nie świeci nic.

    Cały schemat dostępny jest w WDS po wpisaniu MOST-bus w wyszukiwarkę w WDS. Wymieniam po kolei urządzenia w pętli (kolejność jest ważna), możesz niektórych nie mieć np(ekran LCD na tył, LOGIC 7)

    1.Instrument Cluster-licznik
    2.Control Unit For Rear Compartment Display- kontroler LCD na tył
    3.Control display- ekran navi
    4.CD changer- zmieniarka CD
    5.Antena tuner- tylny słupek strona kierowcy
    6.Wzmacniacz HIFI- bagażnik, opiera się o ścianę nadkola
    7. Kontroler obsługi głosu
    8. Napęd nawigacji
    9. Moduł Video
    10.Multimedia Changer-zmieniarka DVD bagażnik
    11. Moduł telefonu
    12.Satelite receiver- tutaj mam wątpliwość- ja nie miałem tego urządzenia ale wypisuję, podobno jest w bagazniku, jak spojrzysz od spodu pod szybę po lewej stronie.
    13. Headset interface- moduł sluchawek i dźwięku jeśli ktoś ma tylny idrive
    14. ASK- Radio CD pod panelem klimy
    15 OPPS connector- w schowku pod zmieniarką jest wpięty w nią MOST RING

    Przez wszystkie wymienione urządzenia powinna przechodzić wiązka światła we wtyczce. Ja to robiłem tak:
    Odłączałem akumulator na min 45 s, urządzenia w pętli się resetują.
    Podłączyłem prąd i po kolei sprawdzałem gdzie we wtyczce jest biegnie światło.
    Jeśli np w navi nie ma we wtyczce światła tzn. że poprzednie urządzenie w pętli nie przekazało sygnału dalej-wpinamy tam MOST BYPASS i spr czy już jest OK.
    Jedyne urządzenie, które nie ominiesz MOST BYPASSEM to ASK i Control display ponieważ z tego co czytałem ASK jest "mózgiem" Twojego multimedialnego wyposażenia . Co do bezpieczników- masz je na rozpisce na krtkach z tyłu oraz w schowku. I oczywiście w WDS. Powodzenia. Jak coś to pisz postaram się pomóc.

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2015
    Posty
    44
    BMW
    e65 730D 2004r
    Skąd
    Przemyśl
    Witam, piękne dzięki za wyczerpującą odpowiedź , jak już pisałem stawiałem na Navi ponieważ już miałem podobną sytuację a dokładnie kupiłem auto i nie było Navi , (radio uruchamiało się z opóźnieniem reszta ok) myślałem że to brak płyty (jak zapewniał sprzedawca...) zakupiłem i nic , zakupiłem więc cały czytnik i po podłączeniu nowego Navi działała radio gra , radość trwała ok 2 tygodni z tym że po 2 tygodniach nie działało nic - Navi radio , komputer itd - sprzedawca w ramach rękojmi wymienił mi czytnik i znów cieszyłem się sprawnym autkiem , po ok 3 miesiącach znów to samo a dokładnie - brak Navi brak radia brak zmieniarki , na wyświetlaczu brak połowy funkcji np komputera - co ciekawe po próbie odłączenia akumulatora po pierwsze nie ma możliwości ustawienia zegarka oraz menu wróciło do języka włoskiego po przestawieniu w opcjach na ekranie środkowym jest język angielski a na liczniku dalej włoski ...
    dziś rano próbowałem zakładać pętle w miejsce navi i radia pod panelem klimy i nic ..

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2015
    Posty
    202
    BMW
    E65 745i 05r.
    Skąd
    Kalisz
    Językiem się nie przejmuj, mi też zmienił się jak padło MOST. Po naprawieniu układu wszystko wróci do normy. Jak któreś urządzenie w pętli nie pracuje nie działa nic:radio, zmieniarka, komputer pokładowy spalanie itd, zero. Napisałem Ci od nr 1 skąd wędruje sygnał światłowodem do ostatniego nr i następnie zapętla się do 1. Ustal urządzenia, które nie przekazują sygnału świetlnego dalej do następnego urządzenia, opisałem Ci jak.

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2015
    Posty
    44
    BMW
    e65 730D 2004r
    Skąd
    Przemyśl
    dzięki będę próbować i dam znać :)

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2015
    Posty
    44
    BMW
    e65 730D 2004r
    Skąd
    Przemyśl
    problem częściowo rozwiązany :) przyczyną jest uszkodzony ASK ... tak jak pisałeś nie da rady sprawdzić go przez podpięcie pętli ... znajomego znajomy ;) ma też e65 i drugą gdzieś kiedyś rozebrał i ma trochę części , podmienialiśmy na początek NAVI , pętle pod schowkiem , radio ASK i nic ... pojechałem do domu aby się dobrać do słupka i zmieniarki .... między czasie zadzwonił miły Pan znajomy znajomego i żeby przyjechać jeszcze raz bo wyją ze swojego auta ASK i spróbujemy bo intuicja mówi mu że właśnie jest to przyczyna i tak właśnie było ! mam jeszcze pytanko - czy jest to naprawialne ? w sensie jeżeli nie "zapętla" ?? dodam , że końcówka mocy była nie dawno robiona

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2015
    Posty
    202
    BMW
    E65 745i 05r.
    Skąd
    Kalisz
    Nie będę mędrkować czy jest naprawialne, na prawdę nie wiem. Końcówki mocy słyszałem, że wielu ludzi naprawia z sukcesem ale jak padnie całe ASK to kto wie co może być

Podobne wątki

  1. [audio/video] e65 ring pętla MOST przerwa
    Przez fragli w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 01-03-2017, 20:09
  2. [elektronika] Pętla światłowodowa bmw e65 730D 2004
    Przez hektorek106 w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 25-10-2015, 21:34
  3. Widziałem kilka e32 -> e65 ale e38 -> e65 pierwszy raz
    Przez Wiktor w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 26-01-2010, 09:56
  4. Przerwana konferencja prasowa
    Przez ac_kotlet w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 22-05-2008, 08:12

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •