Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 19 z 19

Wątek: Przerwana pętla MOST e65

  1. #11
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    323
    BMW
    745iLi320i
    Skąd
    Murowana Goślina
    Witam
    Mam podobny problem w swoim autku. Ask umarło i to jest ciekawe - nie ma żadnych widocznych śladów problemu. Płyta czysta jak nowa - ktoś ma jakieś dane dotyczące naprawy tego sprzętu?? Chodzi mi o schemat itp.

    Jeśli ktoś potrafi pomóc proszę o help :D

  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    216
    BMW
    e38 730d
    Skąd
    Racibórz
    chodzi ci o coś takiego?

  3. #13
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    323
    BMW
    745iLi320i
    Skąd
    Murowana Goślina
    Czytałem to - dzięki.
    Wg mnie kondensatory wewnątrz ask mogą być wyschnięte i to w elektronice stanowi poważny problem. Czy ktoś kiedyś zrobił taki prosty trick i wymienił je wszystkie na nowe?

  4. #14
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    216
    BMW
    e38 730d
    Skąd
    Racibórz
    No napisałeś coś oczywistego - ale jak sprawdzić czy to właśnie to stanowi problem?
    dobre jest to , ze kondesatory sa tanie i z pewnością ich wymiana nie jest problematyczna. Możesz spróbować.
    coś pisał jeden że mu pomogło, ale jakoś bez przekonania jestem, bo nie był w stanie podpowiedzieć które wymienił... po prostu wymieniał po kolei...
    a może miał szczęście... daj znać koniecznie jak naprawisz swoje ASK. gdybyś oddawał do serwisu, to zrób dokładna fote przed i po - zobaczymy co powymieniali ;)

  5. #15
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    323
    BMW
    745iLi320i
    Skąd
    Murowana Goślina
    Witam ponownie. Mam ciekawe wątki w sprawie nienaprawialnych spraw w ask. Potrzebuję popsute do naprawy. Teoretycznie przyda się każdy element pracujący w pętli: popsute navi, spalony logic7, moduły telefonu lub uszkodzony tuner (może być przed lub polift - obojętnie). Jeśli ktoś ma na zbyciu i chce się przyczynić do rozwiązania zagadki przerywania pętli most w e65 to czekam na pw. ;)

  6. #16
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    323
    BMW
    745iLi320i
    Skąd
    Murowana Goślina
    Tak po czasie - piszę nowy post aby ktoś kto się interesuje zauważył.

    Kondensatory są częstą przyczyną awarii różnego typu sprzętów elektronicznych. W zasadzie w przemysłowych naprawach wymieniamy cały komplet bez sprawdzana przed wymianą (niskie koszty w stosunku do kupna całego modułu). Co do uszkodzenia w ask u mnie awarii uległ transmiter - inaczej generator światełka - sam element, który przetwarza sygnał z procesora na światło - ODIN MIT4 02
    Link do pdf ze specyfikacją:
    https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j...27178174,d.bGs

    Poza tym jestem zdumiony jakością wykonania tego całego ask - świetnie zaprojektowany układ, same kości mocy i całość jest zabezpieczona w sposób prawie doskonały. Niedoskonałością tych układów są właśnie kondensatory, które są w układach niezbędne do nadzoru prawidłowych napięć itp.(kondensatory tego typu potrafią po 5 latach nie trzymać parametrów). Co do procesora to posiada na dojściach zabezpieczenia chroniące przed przepięciami. Szkoda, że Phillips nie produkuje tych kości mocy w takiej obudowie oraz firma Avago Tech ze stanów nie robi już tych transmiterów (są nowsze z prawie identycznymi parametrami tylko mają jednocześnie nadawanie i odbieranie - jeszcze nie wiem czy będzie można to zastosować).

    Dziękuję za pomoc - mam urządzenia do naprawy (ze względu na prośbę kolegi z forum nie podaję nicka) - do naprawy użyjemy transmitera z innego klocka z pętli most - jest taki sam ;)

    Jutro spawamy ask do kupy ;)

    Pozdro

  7. #17
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    323
    BMW
    745iLi320i
    Skąd
    Murowana Goślina
    Niestety - ask nie wstał. Światło działa lecz nie wstaje dalej procesor. W głośnikach słychać delikatne puknięcie regularnie tak jakby chciał wstać lecz coś go blokuje. Załamka lekka ale nie poddajemy się jeszcze ;)
    Końcówki mocy się grzeją jednakowo obie (to raczej nie padły). Czy ktoś ma jeszcze może jakieś sugestie?/

  8. #18
    Zaawansowany Użytkownik Awatar toomas
    Dołączył
    Jul 2017
    Posty
    101
    BMW
    E 65 735i
    Skąd
    boat city
    szkoda, że temat też "umarł" zapowiadało się ciekawie. Ma ktoś może jakieś schematy dotyczące końcówek mocy w ASK i logic 7 i jakie zamienniki są dobierane?

  9. #19
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2015
    Posty
    202
    BMW
    E65 745i 05r.
    Skąd
    Kalisz
    W logic 7 tda 1562. W ASK zapomniałem . Generalnie drogie i tragicznie się to lutuje samemu

Podobne wątki

  1. [audio/video] e65 ring pętla MOST przerwa
    Przez fragli w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 01-03-2017, 20:09
  2. [elektronika] Pętla światłowodowa bmw e65 730D 2004
    Przez hektorek106 w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 25-10-2015, 21:34
  3. Widziałem kilka e32 -> e65 ale e38 -> e65 pierwszy raz
    Przez Wiktor w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 26-01-2010, 09:56
  4. Przerwana konferencja prasowa
    Przez ac_kotlet w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 22-05-2008, 08:12

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •