Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: przeróbka tylnej kanapy

  1. #1
    Doświadczony Użytkownik Awatar Saillupus
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    1,473
    BMW
    e65 760i 2003r , X5 4.6iS 2002r
    Skąd
    Szczecin
    Blog
    6

    przeróbka tylnej kanapy

    Ostatnio jak zobaczyłem multi podłokietnik u Antola :D zaczęło mnie coś pchać ku temu żeby jednak coś polepszyć w swojej ślicznotce i nasuwa mi się parę pomysłów które nie wiem czy są do zrealizowania dlatego pytam:
    czy jeżeli mam tylną kanapę bez elektryki i wersję krótką czy da radę założyć w niej kanapę elektrycznie regulowaną z elektrycznymi zagłówkami i podgrzewaniem?
    Jeżeli tak czy da radę albo przełożyć skórę z mojej kanapy, albo jeszcze lepiej, moją kanapę dostosować do tej elektryki?
    Na allegro można kupić kanapę w elektryce już za 200/300zł – chodzi mi głównie o bebechy a nie stan tapicerki.
    jak to wygląda z podłączeniem tego wszystkiego, czy dam radę zrobić to sam czy jednak trzeba będzie zahaczyć o serwis
    bo panel z włącznikiem podgrzewania to będę musiał zamówić w serwisie bo inaczej go nie znajdę.
    a te panele co są na rogach ze sterowaniem kanapy czy dużo byłoby cięcia w mojej kanapie i czy obejdzie się to bez tapicera? :)
    aha i czy jest możliwość podpięcia się pod kable bez prucia pół samochodu…
    wiem że zadaję dużo pytań, ale z tego co widzę (jeżeli jest to możliwe) można to zrobić dość tanim kosztem :)
    bo podłokietnik to już grubsza sprawa :D ale podobno da radę dopasować multi do cienkiego podłokietnika :) tylko że tu koszty idą w górę najtaniej widziałem za 1000zł
    więc pytanie do podłokietnika
    czy da radę podłączyć to radio? Czy telefon działa na oddzielną kartę, jeżeli mam firmowo z przodu bezprzewodowego Siemensa? I czy te regulacje z podłokietnika to samo co na rogach, czy jak to wygląda? – podłokietnik to raczej odleglejsza przyszłość ale warto wiedzieć :)

    tu link do kanapy która powinna być ok. :D
    http://www.moto.allegro.pl/item54265...bmw_7_e38.html
    z góry dzięki za odpowiedź
    jeżeli faktycznie będę to robił to odwdzięczę się solidną fotorelacją z przeróbek
    pozdr.
    było e38 730d 1999r, e38 750i 2000r, e53 4.4i 2001r, e46 330Ci 2001r

  2. #2

    Re: przeróbka tylnej kanapy

    Cytat Zamieszczone przez Saillupus
    Ostatnio jak zobaczyłem multi podłokietnik u Antola :D zaczęło mnie coś pchać ku temu żeby jednak coś polepszyć w swojej ślicznotce i nasuwa mi się parę pomysłów które nie wiem czy są do zrealizowania dlatego pytam:
    czy jeżeli mam tylną kanapę bez elektryki i wersję krótką czy da radę założyć w niej kanapę elektrycznie regulowaną z elektrycznymi zagłówkami i podgrzewaniem?
    Jeżeli tak czy da radę albo przełożyć skórę z mojej kanapy, albo jeszcze lepiej, moją kanapę dostosować do tej elektryki?
    Na allegro można kupić kanapę w elektryce już za 200/300zł – chodzi mi głównie o bebechy a nie stan tapicerki.
    jak to wygląda z podłączeniem tego wszystkiego, czy dam radę zrobić to sam czy jednak trzeba będzie zahaczyć o serwis
    bo panel z włącznikiem podgrzewania to będę musiał zamówić w serwisie bo inaczej go nie znajdę.
    a te panele co są na rogach ze sterowaniem kanapy czy dużo byłoby cięcia w mojej kanapie i czy obejdzie się to bez tapicera? :)
    aha i czy jest możliwość podpięcia się pod kable bez prucia pół samochodu…
    wiem że zadaję dużo pytań, ale z tego co widzę (jeżeli jest to możliwe) można to zrobić dość tanim kosztem :)
    bo podłokietnik to już grubsza sprawa :D ale podobno da radę dopasować multi do cienkiego podłokietnika :) tylko że tu koszty idą w górę najtaniej widziałem za 1000zł
    więc pytanie do podłokietnika
    czy da radę podłączyć to radio? Czy telefon działa na oddzielną kartę, jeżeli mam firmowo z przodu bezprzewodowego Siemensa? I czy te regulacje z podłokietnika to samo co na rogach, czy jak to wygląda? – podłokietnik to raczej odleglejsza przyszłość ale warto wiedzieć :)

    tu link do kanapy która powinna być ok. :D
    http://www.moto.allegro.pl/item54265...bmw_7_e38.html
    z góry dzięki za odpowiedź
    jeżeli faktycznie będę to robił to odwdzięczę się solidną fotorelacją z przeróbek
    pozdr.
    Sama kanapa to nie wszystko. Kupując kanapę będziesz potrzebował wiązkę, przełączniki, silniki zagłówków, jakieś listwy ochronne i inne drobiazgi montażowe. Jestem teraz na etapie uruchamiania kanapy podgrzewanej i z elektrycznymi zagłówkami (bez łamanych oparć). Czekam na wiązkę do kanapy, bo nie była dołączona. Oprócz wiązki musi być sterownik KSG (właśnie dziś odebrałem) do sterowania zagłówkami. Ze wstępnego rozeznania wynika, że do podłączenia nie będą potrzebne dodatkowe operacje i cięcie kabli, ale 100% pewności będę miał, jak dostanę wiązkę i rozbiorę kanapę....

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar Saillupus
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    1,473
    BMW
    e65 760i 2003r , X5 4.6iS 2002r
    Skąd
    Szczecin
    Blog
    6
    na niektórych aukcjach pisze że z całą elektryką. czyli przełączniki w bokach są, te silniczki do zagłówków też powinny być dołączone, a jak nie to widziałem dość tanio na jakiejś aukcji...
    np tu:
    http://www.allegro.pl/item564695094_...k_bmw_e38.html
    i tu
    http://www.allegro.pl/item564607216_...lktryczne.html

    przełączniki od podgrzewania te co są z tyłu tunelu środkowego to i tak bym musiał ściągać przez aso bo w moim kolorze na rynku wtórnym raczej nie do dostania
    czyli trzeba ciągnąć jeszcze jakieś wiązki... nie da rady się gdzieś tam podpiąć? bo to chyba tylko prądu potrzebuje...? albo tylko kabel do włącznika podgrzewania... ;/
    hmmm ale narzazie mnie bardziej interesuje kwestia jak wygląda to podgrzewanie
    bo u mnie jest dość nietypowy kolor skór i nie dostane kanapy w swoim kolorze więc interesuje mnie jak wygląda ten system podgrzewania czy jest to w kanapie i trzeba by tapicerkę zamieniać czy jest to jakoś do wmontowania np do standardowej kanapy (mojej)
    pozdr.
    było e38 730d 1999r, e38 750i 2000r, e53 4.4i 2001r, e46 330Ci 2001r

  4. #4
    Cytat Zamieszczone przez Saillupus
    na niektórych aukcjach pisze że z całą elektryką. czyli przełączniki w bokach są, te silniczki do zagłówków też powinny być dołączone, a jak nie to widziałem dość tanio na jakiejś aukcji...
    np tu:
    http://www.allegro.pl/item564695094_...k_bmw_e38.html
    i tu
    http://www.allegro.pl/item564607216_...lktryczne.html

    przełączniki od podgrzewania te co są z tyłu tunelu środkowego to i tak bym musiał ściągać przez aso bo w moim kolorze na rynku wtórnym raczej nie do dostania
    czyli trzeba ciągnąć jeszcze jakieś wiązki... nie da rady się gdzieś tam podpiąć? bo to chyba tylko prądu potrzebuje...? albo tylko kabel do włącznika podgrzewania... ;/
    hmmm ale narzazie mnie bardziej interesuje kwestia jak wygląda to podgrzewanie
    bo u mnie jest dość nietypowy kolor skór i nie dostane kanapy w swoim kolorze więc interesuje mnie jak wygląda ten system podgrzewania czy jest to w kanapie i trzeba by tapicerkę zamieniać czy jest to jakoś do wmontowania np do standardowej kanapy (mojej)
    pozdr.
    Co do podgrzewania to chyba Cię rozczaruję, bo maty są wszywane w poszycie, więc przekładanie raczej odpada..... Przełączniki są standardowe na przód i na tył. Do przełącznika dochodzi 5 albo 6 kabelków, jeśli dobrze pamiętam, a różnica polega tylko w kolorze ramki pod te przełączniki. Jakby co, mam ciemne drewno na zbyciu ;D ...

    Co do cięcia, to tak, jak napisałem..... będę montował u siebie, jak tylko dojdzie wiązka pod kanapę.

  5. #5
    Super Moderator Awatar Anatol
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    6,149
    BMW
    e38 735 iA
    Skąd
    Warszawa
    Fajna sprawa ..... ;)

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar Saillupus
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    1,473
    BMW
    e65 760i 2003r , X5 4.6iS 2002r
    Skąd
    Szczecin
    Blog
    6
    no to z tym pogrzewaniem to lipa...
    kumpel jak zakładał do swojego auta podgrzewanie to u tapicera maty kładli pod tapicerkę szkoda że tu tak nie jest ;/
    to poczekam jak Tobie pójdzie ;D i sam może coś pomyśle... np nieoryginalne maty albo coś w tym stylu...
    ciekawe jak z tymi mechanizmami od podnoszenia zagłówków... otowry pod mechanizm będą wywiercone czy trzeba będzie kombinować... ;/
    było e38 730d 1999r, e38 750i 2000r, e53 4.4i 2001r, e46 330Ci 2001r

  7. #7
    No i grzana kanapa z elektrycznymi zagłówkami podłączona. Kilka fotek elementów poniżej...

    Cały zestaw:


    Moduł sterowania zagłówkami, przełączniki podgrzewania i nowa ramka pod przełączniki i zapalniczkę...


    Podnośniki zagłówków


    Tak wygląda otwór w poszyciu pod płytkę przełącznika


    Widok na prowadnice zagłówka i miejsce pod siłownik. Prowadnica z prawej strony ma już zdjętą sprężynę blokującą zagłówek


    Otwory pod śruby mocujące zagłówek (M6)


    Zamontowany podnośnik


    Ponieważ było dość późno, nie udokumentowałem całego procesu montażu. Jeśli chodzi o komplikacje, to może być pewien kłopot z przewleczeniem wiązki od przełączników grzania pod dywanem (wprawdzie jest przewidziany tunel, ale jest za wąski, aby przeszły kostki - ja je rozpinałem i składałem po przewleczeniu). Następny problem to podłączenie - u mnie nie było standardowo złącza do podłączenia wiązki kanapy. Kable zasilające idą od przednich bezpieczników (F48) i tylnych (F53, F63). Na chwilę obecną podłączyłem to wszystko do najbliższego "+", muszę jeszcze "dorwać" klamerki do pasów ze stycznikiem, żeby zagłówki automatycznie składały się po rozłączeniu pasów. I to na tyle.... ;D

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik Awatar Saillupus
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    1,473
    BMW
    e65 760i 2003r , X5 4.6iS 2002r
    Skąd
    Szczecin
    Blog
    6
    a ile zajęła Ci robota?
    i skąd brałeś części?
    kanape kupięłś kompletną i po prostu montowałeś?
    pozdr.
    było e38 730d 1999r, e38 750i 2000r, e53 4.4i 2001r, e46 330Ci 2001r

  9. #9
    Cytat Zamieszczone przez Saillupus
    a ile zajęła Ci robota?
    i skąd brałeś części?
    kanape kupięłś kompletną i po prostu montowałeś?
    pozdr.
    Zabawa w kablowanie i podłączanie zajęła około 3 godzin (zacząłem po 20-ej, przy lampie przenośnej). Kanapę upolowałem z podgrzewaniem i z zagłówkami. Musiałem dokupić moduł KSG i wiązkę pod kanapę (moduł z Alledrogo, wiązka z ASO). Pozostaje mi teraz podłączyć wszystko tak jak fabryka przewidziała.

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    233
    BMW
    e38 740i M62
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    4
    witam
    interesuje mnie bardzo koszt takiej przeróbki: czyli wszystkie kabelki, przełączniki, moduły, kanapa itd.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •