Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Problem z wymianą oleju w 5HP30

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    42
    BMW
    e38 740iA M60
    Skąd
    LDZ

    Post Problem z wymianą oleju w 5HP30

    Dzisiaj uzbrojony w filtr, 6 litrów ravenola i uszczelkę zabrałem się za zmianę oleju w skrzyni. Olej nigdy/badzo dawno nie był najprawdopodobniej zmieniany, bo wszystkie śruby były dość mocno "spatynowane" i tu dochodzę do "clue". Korek wlewowy mimo że podkorodowany, odkręcił się elegancko (na szczęście najpierw to sprawdziłem :)) , zlewowy również , ale 2 śruby miski za nic w świecie nie chciały puścić. W jednej niestety obrobiłem torxa :(. Skoro olej miałem już zlany (nie śmierdział spalenizną, ale faktyczne kolor miał ciemniejszy niż nowy), wlałem nowy, dokręciłem wszystko zgodnie z instrukcją, ale satysfakcja nie jest pełna, bo nowy filtr mam nadal w bagażniku a jego miejsce jest jednak w skrzyni:) I tu moje pytanie:
    Macie jakiś sposób na odkręcenie takiej obrobionej śruby, plus drugiej która pewnie zaraz się obrobi jak ją mocniej nacisnę (różnymi szuwaksami je psikaliśmy i g. pomogło :( )? Można gdzieś kupić nowe śruby do miski (wymieniłbym wszystkie żeby na przyszłość był spokój)
    PS:Po stronie plusów jest tylko to że jak zrobię za chwilę 2 wymianę, statyczną to jeszcze więcej oleju się łącznie wymieni na nowy :)

  2. #2
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    48
    BMW
    Było E38 740i jest E65 730d
    Skąd
    Góra
    Witam, miałem podobną sytuację. Pomógł migomat i przyspawanie nakrętki do śruby. Innego wyjścia nie widzę skoro wyrobiłeś już ścianki. Warto używać markowe torxy. Śruby możesz zakupić http://www.bmwstore.pl/pl/katalog/pr...-torx/vDG42707 albo wariant tańszy dobrać w sklepie z śrubami.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar janus
    Dołączył
    Aug 2012
    Posty
    212
    BMW
    728 2000r + LPG
    Skąd
    WLKP
    Też tak miałem możesz spróbować nabić większego torxa u mnie dwie śruby tak poszły, kolejne dwie musiałem naciąć bo nabijanie nie pomogło. Trzecia opcja to przystawanie czegoś do śruby

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    2,605
    BMW
    ....
    Skąd
    ...
    Ja miałem obrobione 6 śrub, odkręciłem bez problemu.
    Wziałem z wkrętak/śrubokręt ale taki ostry z zalizki z kluczami nasadkami, założyłem to nasadkę płaskiego wkrętaka na przedłużke, przystawiłem do główki śruby i puknałem młotkiem, musisz tylko przystawić tak by był pod kątem a wbił się w łebek.


    Przystkie poszły po max drugim puknięciu młotkiem, a już byłem zrezygnowany i miałem nie wymieniać oleju.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Tommo
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    328
    BMW
    TTRS 438 KM i 617 Nm Lex RX450h
    Skąd
    Nowe Miasto nad Pilicą
    Dobrym patentem jest również napicie na łeb śruby, nasadki 12'stokątnej i próbować odkręcić. Często pomaga.

  6. #6
    (pre) Neo Katechu Men Vip Awatar hatecraft
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,088
    BMW
    735i - E38 FL Aut.
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    7

    Post

    Naciąć, podejść wkrętakiem udarowym.
    Albo
    Urwać, opukać, naciąć gniazdo na mały wkrętak płaski.
    Jak nie - dospawać nakrętkę. Po ostygnięciu śruby czesto wykręca się palcami...
    Skrzynie automatyczne się zużywają! Przy przebiegu 200 kkm nie oczekujcie bezawaryjnej pracy...

    Kiedy ludzie przestają wierzyć w Boga, to nie jest tak, że w nic nie wierzą, ale wierzą w cokolwiek.
    G. K. Chesterton

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    42
    BMW
    e38 740iA M60
    Skąd
    LDZ
    Będę walczył, ale jeszcze jedno pytanie - w serwisie kupiłem 2 śrubki na wymianę tych co się zastały i obrobiły ale cena jednej to 12 pln wiec przy wymainie wszytskich koszt jest moim zdaniem nieproporcjonalny. Kupowaliście gdzieś jakieś "zamienniki" tych śrubek ? Jak pójdę do zwykłego sklepu ze śrubkami to coś poza gwintem i rozmiarem (np twardość) ma znaczenie , czy mogę kupować po prostu byle jakie pasujące ?

  8. #8
    Vip Vip Awatar kruger32
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    1,827
    BMW
    BMW e38 750 il audi a8 d3 4.2tdi exlusive
    Skąd
    Bielsko
    Cytat Zamieszczone przez berlov Zobacz posta
    Będę walczył, ale jeszcze jedno pytanie - w serwisie kupiłem 2 śrubki na wymianę tych co się zastały i obrobiły ale cena jednej to 12 pln wiec przy wymainie wszytskich koszt jest moim zdaniem nieproporcjonalny. Kupowaliście gdzieś jakieś "zamienniki" tych śrubek ? Jak pójdę do zwykłego sklepu ze śrubkami to coś poza gwintem i rozmiarem (np twardość) ma znaczenie , czy mogę kupować po prostu byle jakie pasujące ?
    Zwykłe imbusy wszystie za 10zł


    1 Miejsce
    w konkursie na auto zlotu - Ślesin 2014 w kategorii E38

    3 Miejsce
    w
    konkursie na najładniejsze auto X VIP-owskiego zlotu 2015

Podobne wątki

  1. [skrzynia] kontrola poziomu oleju w 5hp30
    Przez kruger32 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 05-12-2013, 19:58
  2. jęcząca skrzynia po zmianie oleju 5hp30
    Przez hektorek106 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 61
    Ostatni post / autor: 29-07-2013, 09:21
  3. [skrzynia] prawdopodobny problem po wymianie oleju w szkrzyni 5hp30
    Przez kruger32 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 09-02-2013, 17:23
  4. Problematyczna wymiana oleju w 5hp30
    Przez x-factor w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 27-10-2011, 21:31

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •