Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: Dziwna praca silnika m30b30

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    175
    BMW
    e32 735
    Skąd
    Szczytno

    Post Dziwna praca silnika m30b30

    Witam.
    Dziś wymieniałem w swojej e32 elementy zapłonu, to jest przewody BERU, kopułka i palec również BERU. Przed wymianą auto gubiło zapłon. Po rozebraniu wszystkiego okazało się że kopułka jest w strasznym stanie, pełno śniedzi, wżerów itd. Palec był przyzwoity. Przewody sentechy. Pomyślałem że to przyczyna tych wypadających zapłonów. Dziś poszedł serwis, wymiana wszystkiego co napisałem, podpinam kleme do akumulatora, odpalam i co? i dalej to samo. Opiszę objawy jakie występują.


    Odpalam na benzynie. Po wymianie dzisiejszej auto pracuje bardzo aksamitnie dopóki nie dotknę gazu. Kiedy tylko lekko zwiększę obroty już nie pracuje tak równo i cicho. Lekko gubi zapłon. I co dziwne - potrafi sobie zwiększyć obroty na około 2000obr/min. I nie chce z nich zejść. Muszę tak delikatnie stuknąć nogą w pedał gazu kilkukrotnie i dopiero schodzi z obrotów. Przy czym kiedy lekko deptam na gaz to auto na moment dławi się, obroty spadają do ~1400 i zaraz wracają na 2000. Śmierdzi benzyną. Po kilku stuknięciach obroty spadają na 1500 i stopniowo do około 700. Trwa to około 30 sekund. Kiedy już spadną do 700 to telepie budą.

    Kiedy silnik się nagrzeje to przełączam na gaz podczas jazdy. Jest to druga generacja z blosem. Wiem, nie jest to ideał i planuję zakupić sekwencję, jednak na razie nie jeżdżę na gazie. Włączyłem go tylko żeby sprawdzić zachowanie silnika. I na gazie jest tak:

    Przy około 700 obrotach silnik wyraźnie gubi zapłon. Trochę jakby przygasał. Mocno trzęsie budą. Bardziej niż na benzynie. Czasem po chwilowej jeździe silnik na gazie nie chce zejść poniżej 1100 obrotów. Kiedy trzyma te 1100 obrotów to pracuje już w miarę równo i nie telepie budą. Co jakiś czas wypada zapłon.

    Jazda - samochodem na obu paliwach da się jeździć. Czasami chodzi tak jakby nie miał mocy, słabo przyspiesza. Czasami chodzi tak jakby ktoś zamontował pod maską zupełnie inny silnik. Jest żwawe, dobrze reaguje na gaz, nie ma problemu z rozpędzeniem i przyspieszaniem.

    Co zostało zrobione/wymienione
    - Wymiana przepływomierza na 100% sprawny,
    - Wymienione na nowe kable, kopułka, palec, świece,
    - Wymieniona gumowa rura między przepływką a przepustnicą,
    - Podmieniony krokowiec,
    - Regulacja zaworów,

    Nie mam pomysłów co się może dziać z tym silnikiem. Dziwi mnie to, że usterka nie jest stała bo czasem przez np 50km auto działa prawidłowo. Zastanawia mnie dlaczego na benzynie tak wysoko trzyma obroty. Nie sprawdzałem LAMBDY, nie podłączałem pod komputer, nie wiem w jakim stanie jest przepustnica i jej linka. Jakieś pomysły?

    Aha, dziś podczas wymiany kabli miałem ten pierścień impulsatora nałożony na 6 przewód, idący do 6 cylindra (pierwszy od szyby) i tak też to nałożyłem ponownie. Czy tak jest prawidłowo?

  2. #2
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2014
    Posty
    78
    BMW
    E32 M30B35 4HP22EH
    Skąd
    Gorzów Wielkopolski
    Blog
    3
    Z mojego "przeczucia" sprawdzil bym lambde lub profilaktycznie ja wymienil na nowa. Przy takim zachowaniu duza szansa jest na to ze przelewa paliwem na bogato, zbyt bogato. Moze byc tak, ze przewod od lambdy jest ulamany, i zalezy jak sie ulozy - tak jezdzi, zarowno pb jak i lpg korzystaja z sygnalu lambdy. A w niektorych warsztatach niestety woleli obciac i wstawic swoj kabel dla lpg, czytajacy sygnal z lambdy, laczony na skretke - bo lutowac sie go praktycznie nie da. Co do impulsatora, to z chyba powinien byc on na 6 cylindrze czyt. Pierwszy od strony chlodnicy (cylindry liczy sie od strony sprzegla).

    Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez wichura ; 28-02-2016 o 01:16

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2014
    Posty
    258
    BMW
    e32 735iA 87r
    Skąd
    Poznań
    pierwsze roczniki ni miały sondy lambda i katalizatora, ktory rok auta ? wydaje mi sie, ze 6 cylinder to pierwszy od sciany grodziowej, musze sprawdzic.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    175
    BMW
    e32 735
    Skąd
    Szczytno
    CYlindry liczy się od rozrządu. Najbliższy od rozrządu to I cylinder, więc najbliższy od szyby to VI. Co do sondy lambdy to sprawdzę. Czy ona może odpowiadać za dodawanie sobie obrotów? Może to przepustnica się przycina?


    Rok auta to 1987, grudzien, 12. Jak byłem pod autem to jest sonda lambda, ale nie ma fabrycznie katalizatora.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2014
    Posty
    258
    BMW
    e32 735iA 87r
    Skąd
    Poznań
    Wg. mnie wielce prawdopodobne, ze wtryski benzynowe moga byc zapieczone jak ktos jezdził tylko i wylacznie na gazie. Miałem tak u siebie, kupiłem drugi komplet wtryskow+oringi, dałem je do czyszczenia w myjce ultradzwiekowej. Po załozeniu auto wyrazniej lepiej pracuje i wydaje mi sie, ze ciszej pracuje silnik.

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    175
    BMW
    e32 735
    Skąd
    Szczytno
    Mam wtryski na podmiankę. Ktoś podpowie jak wyjąć te stare które siedzą w silniku? Nigdy tego nie robiłem, a jestem taki że wszystko przy aucie muszę zrobić sam :P

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    963
    BMW
    e32 m30b35
    Skąd
    zachpom kalisz pom
    Blog
    1
    Odkrec listwe od srub i wezykow i szarpnij do gory

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Nowiq
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    252
    BMW
    e32
    Skąd
    Hajnówka
    Zerknij jeszcze na regulator ciśnienia paliwa.

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    175
    BMW
    e32 735
    Skąd
    Szczytno
    Ok, wtryski wymontowałem, zamontowałem drugie to nic nie dało. Pomyślałem, że może z tych drugich któryś też jest uwalony i to daje taki efekt. Sprawdziłem wszystkie 12 wtrysków podając im ciśnienie z puszki ze środka do czyszczenia wtrysków i podając dodatkowo napięcie żeby się otworzyły, ładnie równo pryskają. Więc wtryski to nie to.

    Jak sprawdzić regulator ciśnienia paliwa? Też mam na podmiankę. Aha, na gazie problem jest taki sam a nawet większy, więc czy regulator ciśnienia benzyny ma tu coś do rzeczy?

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN

    Post

    Cewka zapłonowa. Jak masz na podmianę to podmień.
    Wyczyść jeszcze krokowy. Sprawdź raz jeszcze przepływkę i wyczyść przepustnicę.
    Na ile masz zawory ustawione ? Równo na 0,30 ?
    Ostatnio edytowane przez miro ; 01-03-2016 o 20:32

Podobne wątki

  1. DZiwna praca silnika przy odpalaniu...
    Przez SHOTGUN w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 08-12-2009, 23:20
  2. [mechanika] Dziwna nierowna praca silnika.
    Przez Pepe_E32 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 06-03-2009, 14:28
  3. dziwna praca zimnego silnika
    Przez bmwe w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 21-01-2009, 14:15
  4. [mechanika] Dziwna praca silnika M60B30
    Przez Mordulec w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 22-11-2008, 11:27

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •