Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 57

Wątek: [ zawieszenie] Przy hamowaniu trzęsie kierownicą

  1. #21
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    Cytat Zamieszczone przez tiger81
    Cytat Zamieszczone przez krzywy191
    po pierwsze to mozna zprawdzic czy piasta jest krzywa a po nastepne to gdyby piasta byla krzywa to nawet po zalozeniu nowych tarcz odrazy masz bicie, identycznie jak na starych, moze sie zalozyc ze jak hamujesz lekko lub tak srednio to masz bicie a jak mocno to juz nie, zgadlem?
    I tu się mylisz, MiBhell pisze o moim przypadku i mojej pierwszej E39 528i. Ten sam problem dotyczy się E38. Do sprawdzenia krzywizny piasty potrzeba specjalnego urzadzenia, gołym okiem nie jest się w stanie tego dostrzec. Nierówności tupu 0,01mm uznaje się za normalne i nie odczuwalne. Wszystko powyżej 0,03 jest odczuwalne ale dopiero po czasie. Po założeniu nowych tarcz nie będzie bicia podczas hamowania ale po ok 1000-2000km tarcza ulegnie skrzywieniu i znów problem bicia powróci. U mnie nierówność piasty wynosiła 0,06mm i pokrzywiło nowe tarcze brembo-nicinane w ciągu 2,5tys km. Po zeszlifowaniu nierówności papierem ściernym do 0,01mm i załozeniu nowych tarcz zrobiłem 10tys km i bicia już nie stwierdzono.

    po pierwsze to niemowilem ze piaste sprawdze na oko, :-) po drugie jak ma sie lekko krzywa piaste tak jak pisales to mozna lekko przetoczyc tarcze na piastach, wtedy sie wyrowna krzywizna z tarcza, pozdro

  2. #22
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    64
    Witajcie, mam do wymiany łożysko i teraz pytanie: czy łożysko kupuje sie oddzielnie czy tez w komplecie z piastą?
    Orientujecie sie w cenach?Na forum znzlazłem cene oryginalu za 590 ale z piastą czy bez?

  3. #23
    użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,673
    BMW
    e38 czerwone
    Skąd
    Białytok
    tydzień temu kupiłem całą przednią piastę ( nie ma łożysk oddzielnie - kupujesz całą piastę ) firmy Mayle za 230 zł

  4. #24
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    u Krzysia
    pozdro

  5. #25
    Zaawansowany Użytkownik Awatar mik735
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    130
    BMW
    735i M62
    Skąd
    lubuskie
    nigdzie w temacie nie spotkalem sie z tym ze powodem trzaskanie moga byc wyjechane gumy na stabilizatorze...radze sprawdzic poniewaz w ten sposob wyeliminowalem to zjawisko u siebie...

  6. #26
    wstrząśnięty nie zmieszany Awatar WojtekD
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    8,616
    BMW
    e38 728 iA
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    11
    Drgania na kierownicy podczas hamowania są spowodowane krzywymi tarczami. Wszystko i kropka. Jak się tego szyko nie wyeliminuje to następny jest drążek środkowy a później przednie wachacze.

    Jak ktoś twierdzi, że jest inaczej to naraża siebie i innych na koszty. Przy krzywych felach bicie byłoby całyczas.

    Czytam ten wątek i oczom nie wierze, że można w tym temacie tyle dyskutowć. ;(

  7. #27
    Vip Vip
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    292
    BMW
    X5
    Skąd
    ZS
    Wojtku z całym szacunkiem :) W moim przypadku powodem bicia kierownicy przy hamowaniu był luz na łożysku (nowym firmy mayle germany) drugie łożysko bez luzu i po problemie :D
    Oczywiście zgadzam się że krzywe tarcze i luzy w zawieszeniu też powodują takie zjawisko

  8. #28
    Cytat Zamieszczone przez Kempes
    Wojtku z całym szacunkiem :) W moim przypadku powodem bicia kierownicy przy hamowaniu był luz na łożysku (nowym firmy mayle germany) drugie łożysko bez luzu i po problemie :D
    Oczywiście zgadzam się że krzywe tarcze i luzy w zawieszeniu też powodują takie zjawisko

    Dokladnie u mnie bylo to samo ... Lozyska na piastach byly tak lune ze powodowaly bicia gorsze niz na krzywych tarczach :)

    I tak naprawde nadarmo wymienilm wszystkie wahacze koncowki oraz tarcze bo byly sprawne , ale ze szukalem winy we wszystkim wymienilem wszystko a wystarczylo tylko piasty kupic

  9. #29
    wstrząśnięty nie zmieszany Awatar WojtekD
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    8,616
    BMW
    e38 728 iA
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    11
    OK. Zgadzam się.

    Reasumujac bicie kiery przy hamowaniu to albo krzywa choćby jedna tarcza lub rozwalone łożysko piasty. Reszta to efekt wtórny.

  10. #30
    Zaawansowany Użytkownik Awatar mik735
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    130
    BMW
    735i M62
    Skąd
    lubuskie
    ja obstaje przy tym ze powodow jest wiele i nie wiazacych sie z krzywymi tarczami np zaciski itd temat woda...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •