Strona 9 z 16 PierwszyPierwszy ... 7891011 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 160

Wątek: Opony letnie w E38 - pomóżcie wybrać

  1. #81
    Zaawansowany Użytkownik Awatar rexman
    Dołączył
    Jul 2015
    Posty
    579
    BMW
    e31
    Skąd
    Irlandia

    Post

    Następnym razem kupię Goodyear Eagle. Ponoć świetnie kleją, ale zużywają się w oczach. Mało jeżdżę. Pewnie i ich nie zużyję w ciągu kilku lat.
    Zostań dawcą szpiku kostnego... dkms.pl

  2. #82
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2016
    Posty
    84
    BMW
    E38
    Skąd
    Wrocław
    E38 jest imho za ciężkie do Uniroyal Rainexpert 3 :) Ta opona nie ma trzymania bocznego/utwardzanych bocznych ścianek i auto mocno pływa. Ale za to komfort na +

  3. #83
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2017
    Posty
    70
    BMW
    E65 745i
    Skąd
    Chrzanów
    Witam. Powiem wam że mam okazję jeździć 522 konnym M4 i kolega założył tam Michelin Pilot Sport 4s i kleją niesamowicie w zakrętach. Koledzy z innych M również je chwala ale cena jest dość wysoka.

  4. #84
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2017
    Posty
    70
    BMW
    E65 745i
    Skąd
    Chrzanów
    Co do UNIROYAL Rain sport 3 mogę się wypowiedzieć bo jeżdżę drugi miesiąc i kupowałem je nowe. Co prawda nie mam ich w BMW ale w Mazdzie ale jeśli chodzi o przyczepność a zwłaszcza jazdę po mokrym i zakrętach naprawdę bylm zdziwiony że tak to się trzyma jeszcze przy przednim napędzie. Tak że śmiało mogę je polecić.

  5. #85
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2016
    Posty
    84
    BMW
    E38
    Skąd
    Wrocław
    Tylko mi chodzi o to, ze boczne scianki tych uniroyal, sa mięciutkie i cieniutkie, zero wzmocnień. I ciężkie auto pływa na nich, bo opona wygina się na boki jak żadna inna. Opona OK, ale nie do e38 moim skromnym zdaniem.

  6. #86
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    2,605
    BMW
    ....
    Skąd
    ...
    Ja mam profil 40 i ciśnienie 3 atm i nic nie ugina się :)

  7. #87
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2017
    Posty
    70
    BMW
    E65 745i
    Skąd
    Chrzanów
    Zgadamy się z tym że do ciężkiego auta może się nie nadawać;)

  8. #88
    Początkujący Użytkownik Awatar darek0808
    Dołączył
    Sep 2017
    Posty
    4
    BMW
    BMW
    Skąd
    USA

    Post

    Ale tak czy owak jestem zdania, że dużo lepiej jest kupować droższe, ale lepsze opony. Raz, że jest dużo bezpieczniej a dwa, że jest dłuższa ich żywotność. Ja na przykład jakiś czas temu zainwestowałem w opony pirelli sottozero i działają naprawdę bardzo dobrze :) Jestem mega zadowolony ;)
    Ostatnio edytowane przez darek0808 ; 02-10-2017 o 18:19
    Bo każdy szuka tego samego: miejsca z wyobraźni, zamku z bajki i własnego w nim miejsca.

  9. #89
    Vip Vip Awatar matsember
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    321
    BMW
    G21 320i, ex E65 745i
    Skąd
    Wrocław
    Żywotność zależy bardziej od typu i przeznaczenia opony. Opona, która będzie się dobrze kleiła będzie szybko się zużywała. Jeździłem wcześniej innym autem na Dunlop Sport Maxx RT2. Świetna opona, kleiła się pięknie do drogi. Komplet wytrzymał trochę ponad 4 sezony, przebiegi ok. 13 tys. rocznie.

  10. #90
    lux_t
    Gość
    Zgadzam się z kolegą wyżej. Przy wyborze mieszanki należy mieć świadomość, że miękka opcja, mimo że zdecydowanie lepsza przyczepność od twardej mieszanki, to szybciej się zużywa. Zależy kto jak lubi jeździć, ja zwykle jeżdżę na twardej mieszance, aby opona posłużyła mi jak najdłużej. Jak ktoś dysponuje większym budżetem na sprawy samochodowe, to pewnie będzie kupował miękkie. Ja przynajmniej tak bym robił :)
    Całkiem fajną opcją jest też opon Run Flat, czyli dająca możliwość przejechania pewnego dystansu nawet po przebicu. Na https://testyopon.pl/aktualnosci/opo...sie-wyrozniaja można znaleźć trochę więcej info na ten temat.
    Ostatnio edytowane przez lux_t ; 25-10-2017 o 07:36

Podobne wątki

  1. Styling 65 opony letnie
    Przez sebekcenturion w dziale Felgi, opony, itp.
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 02-12-2015, 10:55
  2. [opony] [e38] Opony na zimę 235/60/16 Nowe, jakie wybrać?
    Przez grim w dziale Felgi, opony, itp.
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 09-12-2013, 16:54
  3. [elektronika] Bluetooth w e32. Pomóżcie coś taniego wybrać.
    Przez luki730i w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 26-02-2013, 20:13

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •