Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: gasnie przy ruszaniu

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2015
    Posty
    140
    BMW
    e65 760i 2003r i e65 730d 2004r
    Skąd
    Bucze

    Post gasnie przy ruszaniu

    Piszę ponieważ zastanawia mnie pewna rzecz: od momentu kupna auta miałem drobne problemy z nierówną pracą silnika na wolnych obrotach (falowanie i delikatne szarpnięcia), zdarzało się również ale bardzo rzadko że podczas ruszania auto zgasło lub wchodziło w tryb awaryjny, nie chciało mi się i nie miałem w tedy czasu na ogarnięcie tematu więc wlałem do zbiornika Liqui Moly 5154 i problem zniknął, co kilka tankowań lałem jakiś specyfik ( Forte, Liqui Moly) i normalnie jeździłem.
    Dodam że auta używam do pracy i na co dzień więc nie oszczędzam, paliwo tylko shell i orlen , oleje filtry co 10-15tkm, wymiana oleju w skrzyni z kompletem od "Sebka" wszystkie części oryginały lub dobre zamienniki.
    Od nie dawna zauważyłem pogorszenie kultury skrzyni; szarpnięcie przy puszczaniu i dodaniu gazu ( wskazywało mi to na zużyty łącznik wału który nie tak dawno wymieniłem), przeciąganie biegów , falowanie obrotów podczas jazdy przy minimalnie wciśniętym gazie, szykowałem się do kapitalnego remontu skrzyni i sprzęgła.
    Zaznaczę ze przestałem wtedy lać środki do paliwa, powróciło także szarpanie na jałowych obrotach i nasiliło się gaśnięcie podczas ruszania z miejsca, sypało błędami o niskim ciśnieniu w układzie cr, w pewnym momencie praktycznie nie szło ruszyć autem. Dobrze widać to było jak na luzie delikatnie wciskając gaz na samym początku silnik jak by się dławił, dalsze wciśnięcie gazu powodowało ze normalnie wchodził na obroty, Po odpaleniu isty było widać że ciśnienie w listwie skacze w tych momentach. Zamówiłem szybko zawór na listwę cr i zawór na pompę wysokiego ciśnienia, pierwszy dotarł do mnie zawór na listwę, od razu go wymieniłem a ten z pompy wykręciłem obejrzałem i racji tego że wyglądał na idealny a nowego jeszcze nie miałem wkręciłem z powrotem, po odpaleniu nic się nie zmieniło. Wczoraj wlałem Liqui Moly i po przejechaniu jakiś 50km silnik się obudził i teraz pracuję idealnie , mało tego zniknęły wszystkie niedomagania ze strony skrzyni , sprzęgła i wału!
    Więc zastanawiam się czy ten środek poprawił prace ewidentnie niesprawnego elementu czy to przypadek?

  2. #2
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2015
    Posty
    53
    BMW
    730d
    Skąd
    slask
    problemy ze skrzynia przypominaja objawy zwiazane z konwerterem ale jak wariuje silnik skrzynia tez nie wie co ma zrobic i jak zmniic bieg ja obroty wariuja a sprawdzales wtryski ? skoro lanie ulepszaczy daje jakis efekt sprawdz ile leje kazdy w wtryskow czywiscie bez ulepszaczy no i jak masz mozliwosc podlacz pod kompa bez tego mozna zgadywac w nieskonczonosc ;)

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2015
    Posty
    140
    BMW
    e65 760i 2003r i e65 730d 2004r
    Skąd
    Bucze
    posiadam icoma, korzystam z isty i inpy, wtryski nie mają idealny korekcji ale są znośne , lanie środków nie znacznie wpływa na wyniki, test przelewowy też był w normie, jestem w prawie pewien że za to odpowiada właśnie zawór na pompie , ciekawym jest fakt że przed wlaniem środka autem wprawie nie szło ruszyć.
    Dodam że nie raz po tym jak mi zgasł to w ogóle nie chciał zapalić ( brak ciśnienia w układzie cr), a ty nagle taka poprawa!

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2015
    Posty
    140
    BMW
    e65 760i 2003r i e65 730d 2004r
    Skąd
    Bucze
    Jednak nie ma cudów, po krótkim czasie wszystkie problemy powróciły, szybka wymiana zaworu na pompie i znowu frajda z jazdy

Podobne wątki

  1. [skrzynia] Kopnięcie przy ruszaniu
    Przez bartolo w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 06-10-2013, 13:01
  2. [silnik] telepie przy ruszaniu
    Przez kociubek w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 24-10-2012, 19:44
  3. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-05-2012, 12:07
  4. brak mocy przy ruszaniu
    Przez jarek88 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 21-01-2011, 12:37
  5. [mechanika] Stuki przy ruszaniu
    Przez kmieciu1 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 23-04-2010, 14:51

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •