Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 46

Wątek: Zasięg świateł mijania i drogowych

  1. #1
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,434
    BMW
    530e, 118i
    Skąd
    Wrocław

    Post Zasięg świateł mijania i drogowych

    Cześć,

    być może odczucie mocno subiektywne, ale mam wrażenie, że w mojej eFie mam słaby zasięg świateł. Przede wszystkim snop światła jakby był taki blady, mało przenikliwy. To samo tyczy się świateł mijania jak i drogowych. W E65 było duużo lepiej pod tym względem. Pytanko, czy ten typ tak ma, czy jakaś lipa w lampach siedzi? Ogólnie lampy są w dobrym stanie, nie są zmatowiałe ani wypiaskowane. Lampy mam adaptacyjne i pracują poprawnie góra/dół i lewo/prawo.

    jak to jest u Was?

  2. #2
    Vip Vip
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    992
    BMW
    brak
    Skąd
    Kwiatkowice
    Według mnie zacznij od wymiany żarników na nowe, bo pewnie pamiętają jeszcze fabrykę. Jest duża różnica na plus po zamontowaniu nowych markowych zamienników. Druga możliwa przyczyna, to wypalone odbłyśniki, ale ich regeneracja może być trudna. Nie wiem niestety jaki jest dostęp do nich przez klapki, w E60 da się wyjąć bez rozklejania lamp, w E65 już nie (bo za mała klapka), jak jest w F01 niestety pojęcia nie mam.
    Trzecia to za nisko ustawione światła, może trzeba je trochę podnieść regulatorami przy lampach?

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Pawliko
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    931
    BMW
    Audi A5 Coupe 2.7 TDI S-line
    Skąd
    Szczecin / Gryfice
    Blog
    4
    Wypalone odbłyśniki? Tak szybko? Przeciez to nie jest stary samochód
    Ja stawiałbym na palniki. W poprzedniej E91 i obecnych E90tkach mamy takie światła, że w nocy robi się dzień :) a to 9cio letnie auta.
    Były:
    VW Jetta A2
    Opel Astra G Caravan
    BMW E32 730i[*][*]
    VW Passat B5 Variant
    BMW E38 728iA
    BMW E39 535iA
    Audi A3 8P 2.0T++
    Audi A6 C6 2.7 TDI++ Quattro
    BMW E91 318d+
    VW Phaeton 3.2
    Astra GTC OPC Line
    Mercedes CLK W209 200K lift
    BMW E90 320dA 177KM 08'

  4. #4
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,434
    BMW
    530e, 118i
    Skąd
    Wrocław
    No właśnie w E65 wymieniłem zaraz po zakupie i nie miałem nawet okazji przejechać się na starych żarnikach w nocy. Tutaj prawa lampa np. jest nowa albo "prawie-nówka", bo było małe najechanie i w ASO to robili, więc odbłyśniki raczej są ok, bo byłaby zbyt duża różnica między stronami. Może faktycznie zacznę od żarników, albo sprawdzę na stacji diagnostycznej, czy nie dają zbyt w niebo.

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN

    Post

    Nowa lampa w ASO jak byś kupował jest bez żarników więc nawet jak wymieniali lampę to żarnik wsadzili ze starej lampy jeżeli ocalał. W ASO to nie są żadne ideały a wręcz przeciwnie. Pewnie na fakturze nowy żarnik był ale tylko na fakturze. :)
    Wymień oba na nowe i będzie jak w dzień.

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar rexman
    Dołączył
    Jul 2015
    Posty
    579
    BMW
    e31
    Skąd
    Irlandia

    Post

    Cytat Zamieszczone przez lukasz740 Zobacz posta
    ...
    Trzecia to za nisko ustawione światła, może trzeba je trochę podnieść regulatorami przy lampach?
    Raczej wyregulować. Światła mijania (wg. kodeksu drogowego) powinny oświetlać drogę do 40 m.
    Zostań dawcą szpiku kostnego... dkms.pl

  7. #7
    Vip Vip
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    992
    BMW
    brak
    Skąd
    Kwiatkowice

    Post

    Cytat Zamieszczone przez rexman Zobacz posta
    Raczej wyregulować. Światła mijania (wg. kodeksu drogowego) powinny oświetlać drogę do 40 m.
    O tym właśnie mówiłem- wiadomo, że nie chodziło o ustawienie ich na 100 metrów...

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik Awatar jaro5
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    2,688
    BMW
    F01 750i 540km 850N x-drive,ML 3,2CDI
    Skąd
    radom
    Cytat Zamieszczone przez damned1 Zobacz posta
    Cześć,

    być może odczucie mocno subiektywne, ale mam wrażenie, że w mojej eFie mam słaby zasięg świateł. Przede wszystkim snop światła jakby był taki blady, mało przenikliwy. To samo tyczy się świateł mijania jak i drogowych. W E65 było duużo lepiej pod tym względem. Pytanko, czy ten typ tak ma, czy jakaś lipa w lampach siedzi? Ogólnie lampy są w dobrym stanie, nie są zmatowiałe ani wypiaskowane. Lampy mam adaptacyjne i pracują poprawnie góra/dół i lewo/prawo.

    jak to jest u Was?
    damnad1 a jak masz ustawione pokretło od swiateł? Jak na auto to te światla dziwnie sie zachowują,świeca na lewo i prawo i jeszcze inne doświetlaja zakrety.Po przekroczenu jakiejs tam prędkosci swiecą juz normalnie.Ale i tak ja mam wrażenie że powinny swiecic mocniej.U zony w x3 e83 świeca lepiej.Mam zmienione żarniki bo na starych byl dramat.Pewnie orgin był.Zastanawiam sie nad zarnikami z servisu.Ale drogie.

    Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
    było E21 316,E30 320,E32 730,E32 750,E34 540,E38 740i,E36 M3 3.0,E39 ALPINA 3.2.E65 745i, X3 3,0si

  9. #9
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,434
    BMW
    530e, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Tak, jeżdżę na auto. A jak przestawisz na "ON" to zaczynają świecić inaczej? Sprawdzałeś to kiedyś? Myślę, że pakowanie się w żarniki ORI mija się trochę z celem, bo albo to są jakieś HELLA, albo Bosch itp. Podjadę jutro na stację diagnostyczną, żeby sprawdzili, czy nie świecą po krzakach, potem sprawdzę jeszcze ten tryb nie-auto i w ewentualności wymienię żarniki.

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik Awatar jaro5
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    2,688
    BMW
    F01 750i 540km 850N x-drive,ML 3,2CDI
    Skąd
    radom
    Cytat Zamieszczone przez damned1 Zobacz posta
    Tak, jeżdżę na auto. A jak przestawisz na "ON" to zaczynają świecić inaczej? Sprawdzałeś to kiedyś? Myślę, że pakowanie się w żarniki ORI mija się trochę z celem, bo albo to są jakieś HELLA, albo Bosch itp. Podjadę jutro na stację diagnostyczną, żeby sprawdzili, czy nie świecą po krzakach, potem sprawdzę jeszcze ten tryb nie-auto i w ewentualności wymienię żarniki.
    Ten 2 tryb to normalne xenony.Tylko sie poziomuja,a wiązka światla jest mocniejsza,bo wiazki światel się pokrywają.I w tej pozycji sprawdz ustawienie świateł.

    Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
    było E21 316,E30 320,E32 730,E32 750,E34 540,E38 740i,E36 M3 3.0,E39 ALPINA 3.2.E65 745i, X3 3,0si

Podobne wątki

  1. jaki typ żarówek do świateł drogowych ??
    Przez neo386 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 24-10-2016, 23:30
  2. [elektryka] FLA Asystent świateł drogowych - instrukcja doposażenia
    Przez jaro_alfa w dziale instrukcje / schematy
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 15-06-2016, 22:46
  3. [elektryka] Kontrolka świateł drogowych czy jest na desce?
    Przez klufa w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 23-11-2015, 12:30
  4. [elektronika] FERNLICHTASSISTENT- Asystent Świateł Drogowych kodowanie.
    Przez Elbich w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-04-2014, 08:54
  5. BMW E38 regulacja świateł drogowych (długich)
    Przez Baja w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 09-02-2014, 21:49

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •