Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 53

Wątek: Kompletna odbudowa BMW E23

  1. #21
    Super Moderator Awatar Anatol
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    6,149
    BMW
    e38 735 iA
    Skąd
    Warszawa
    Co dokładnie tym piaskowałeś i czym?

  2. #22
    Vip Vip Awatar avecezarave
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    1,614
    BMW
    E32 740iL `93
    Skąd
    Mińsk Mazowiecki
    Blog
    27
    Też korzystam z podobnej piaskarki i daje ona radę. W moim przypadku korzystam ze zwykłego piasku z kopalni którą mam niedaleko. Podstawa to dobry kompresor. Jedna wada to szybko zużywające się dysze ceramiczne.
    [IMG]http://img408.imageshack.us/img408/1048/dsc0188v.jpg[/IMG 7er

  3. #23
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Ja do piaskowania niektórych miejsc w mojej e32 używałem korund.

    Piasek w porównaniu z korundem się do piaskowania nie nadaje , bo uderzając w materiał się rozpryskuje i powstaje najwięcej kurzu , korund natomiast jet ciężki i wielokrotnie skuteczniejszy.

  4. #24
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    227
    BMW
    l 750 highline e46 320d
    Skąd
    Zaryń
    Właśnie jakiego kompresora używasz do tej piaskarki?

    Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka
    Bartekzrn

  5. #25
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2015
    Posty
    25
    BMW
    BMW F01 740d xDrive LCI
    Skąd
    Norwegia
    Piaskowałem na przykład blok silnika wszystkie pokrywy jutro będę piaskował zaciski hamulcowe więc zrobię zdjęcia. Do piaskowania używam takiego piasku https://www.jula.pl/catalog/narzedzi...owania-018297/ i takiego kompresora https://www.jula.pl/catalog/narzedzi...presor-200013/ . Ważną rzeczą jest dobrze wyregulować ilość podawanego piaski, służy do tego zawór pod spodem piaskarki .

  6. #26
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2015
    Posty
    48
    BMW
    E66 745iL
    Skąd
    Wrocław
    Jestem kamieniarzem i sam piaskuję litery na pomnikach, więc mogę coś podpowiedzieć ;) piasek jest kiepski, bo po jednym uderzeniu zamienia się w pył lecz jest najtańszy (no chyba, że potrzeba jest wypiaskowania tylko kilku rzeczy to można się bawić) ja piaskuje w kamieniu elektrokorundem i do elementów samochodowych też będzie b. dobry. Kosztuje 125zł za worek 25kg (i to jest dobra cena. Mogę dać namiary na dostawcę) taki korund jest używany kilkukrotnie poza tym mocniej zbiera. Dysze ceramiczne to badziew do zabawy w piaskownicy :) najlepsze są dysze z węglika boru, niestety koszt to 600zł ale mi starczają na prawie 2 lata a piaskuję codziennie kilka tablic. Do zastosowań prywatnych polecam dysze z węglika spiekanego dużo lepsze od ceramicznych a koszt przystępny, około 70zł. Tutaj przykłodowy link: http://allegro.pl/dysza-do-piaskowan...916438404.html oczywiście na szybkość i moc piaskowania ma wpływ moc kompresora i średnica dyszy ale to trochę rozleglejszy temat ;) Pozdrawiam

  7. #27
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    227
    BMW
    l 750 highline e46 320d
    Skąd
    Zaryń
    Może rozwiniesz też rozleglejszy temat :-)

    Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka
    Bartekzrn

  8. #28
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2015
    Posty
    48
    BMW
    E66 745iL
    Skąd
    Wrocław
    Tak w skrócie to do piaskowania ciągłego i dużych powierzchni potrzeba mocnego kompresora z dużą pojemnością no ale takie cacka już kosztują. Dużo litrów powietrza na minutę przydaje się do większej średnicy dysz co daje nam szybszą i efektywną pracę. Po prostu jak mamy dużo powietrza pod większym ciśnieniem i dużą średnicę dyszy piaskujemy szybko i większe powierzchnie. Gdy mamy kompresor z małą wydajnością lepiej zastosować dyszę o mniejszej średnicy (przy dużej średnicy dyszy i małą wydajnością kompresora będzie to tylko głaskanie a nie piaskowanie) aby mocniej, głębiej zetrzeć jakąś warstwę ale wtedy powierzchnia ścierana jest mała i musimy dłużej się namachać. Czyli niby szybciej a wolniej i niby wolniej a szybciej ;) trzeba złapać złoty środek dla zestawu jaki posiadamy. JacekF01 dobrze napisał, że ważną rolę też ma ilość ścierniwa podawanego z powietrzem jakim dysponujemy do danej dyszy. Gdy będzie za dużo to piaskarka będzie się dławić. Przy piaskowaniu ważna jest praktyka, więc trzeba regulować i próbować. Każde ścierniwo musi być czyste (żadnych paprochów, kamyczków itd.) no i suche. Węże doprowadzające powietrze do piaskarki też mają znaczenie. Lepiej, żeby nie miały nie wiadomo ile metrów i muszą mieć optymalną średnicę do mocy kompresora. No to tak w skrócie wygląda :) Mam nadzieję, że coś pomogłem i zbytnio nie namotałem ale temat profesjonalnego piaskowania nie jest w sumie taki prosty :) Jakby trzeba było jeszcze jakiejś pomocy to pisać PW, bo za kilka godzin jadę do niemcowni na dwa dni, więc odpiszę w wolnej chwili ;) Miłej nocki

  9. #29

  10. #30
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2015
    Posty
    48
    BMW
    E66 745iL
    Skąd
    Wrocław
    ooo to dostawczakiem przyjadę i ze skrzynką waluty ;) u nas 125zł/25kg to dobra cena :/

Podobne wątki

  1. Odbudowa BMW e21
    Przez e32maciek w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 12-06-2012, 14:52
  2. Odbudowa ukochanej 7er
    Przez karol_malbork w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 24-06-2010, 00:32

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •