Strona 4 z 6 PierwszyPierwszy ... 23456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 53

Wątek: Kompletna odbudowa BMW E23

  1. #31
    Zaawansowany Użytkownik Awatar 750il
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    464
    BMW
    e32 750iL Highline
    Skąd
    Gdańsk
    Blog
    4
    Na Pomorzu w Łubianie 250zł. Tona :)

  2. #32
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2015
    Posty
    48
    BMW
    E66 745iL
    Skąd
    Wrocław
    ale tak poważnie to kwestia tego jak to piaskuje, już przerabiałem takie tańsze i po 3 razach były jak piasek. A ten mam ze sprawdzonego źródła i używam dłuuugo :)

  3. #33
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom

    Post

    Tutaj jest w Hucie , gradacja do wyboru , nawet pył korundowy jest Przykładowo tona piasku to pół worka korundu , mam na myśli wydajnośc no i kurzu nie ma

    Jak sobie normalnie załadowałem worek to nie szło go podnieśc we dwóch

  4. #34
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2015
    Posty
    25
    BMW
    BMW F01 740d xDrive LCI
    Skąd
    Norwegia
    Panowie pisząc o piaskowaniu miałem na myśli drobne prace w garażu, więc piasek daje radę a tu efekty https://www.imageshack.us/a/tJIJ/1

  5. #35
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2015
    Posty
    48
    BMW
    E66 745iL
    Skąd
    Wrocław
    JacekF01 do takich zastosować oczywiście, że piasek wystarczy i nie musisz sięgać po korund ale zawsze byłoby nim szybciej, pewnie korund by dokładniej wybrał, bo coś tam jeszcze widać na zdjęciach co dla klienta, który płaci byłoby nie do przyjęcia ale dla własnych potrzeb jest ok, no i mniej pylenia ale jak nie robisz tego zarobkowo i na co dzień to można piaskiem sobie robić :) pewnie na wystawę auta nie szykujesz, więc i tak ładnie to wygląda :)

    Elvis też pamiętam jak parę lat temu pierwszy raz wziąłem taki worek z korundem w łapę to się zdziwiłem trochę P.S. Jakbym miał tam bliżej to bym się z chęcią przekonał jak to piaskuje :)

  6. #36
    Vip Vip Awatar avecezarave
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    1,614
    BMW
    E32 740iL `93
    Skąd
    Mińsk Mazowiecki
    Blog
    27
    Dokładnie tak jest że do drobnych prac piasek nadaje się idealnie. Ja na tym samym sprzęcie również szkiełkuję i też jest ok. Dziwi mnie tylko że taki mały kompresor daje radę ale może jest to kwestia odpowiedniego wyregulowania wszystkiego.
    [IMG]http://img408.imageshack.us/img408/1048/dsc0188v.jpg[/IMG 7er

  7. #37
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2015
    Posty
    48
    BMW
    E66 745iL
    Skąd
    Wrocław
    Szkło do piaskowania jest tak delikatne, że jakbyś się wkurzył i z ręki korundem parę razy rzucił to też byś "wypiaskował" ;) "daję radę" to również pojęcie względne, zależy co kto potrzebuje. Do amatorskich zastosować piasek i mały kompresor wystarczy i nie ma sensu kupowania profesjonalnych sprzętów aby tylko użyć 3 razy na rok i zaoszczędzić 15 minut czasu. To tak jakby muchę gonić z łopatą do śniegu zamiast packą :D Mój zestaw gdy piaskuję szybę o grubości 4-5mm potrafi zrobić dziurę po 3-4 sekundach, dlatego muszę uważać aby nie zatrzymać głowicy w jednym miejscu. W większości piaskuję tablice granitowe lub schody (paski antypoślizgowe) i czasem brakuje mi powietrza a kompresor mam 500litrów i 5.5 kW jest, że tak powiem na styk na moje potrzeby :) chociaż w lutym będę budował komorę do piaskowania (teraz używam systemu bezpyłowego do płaskich powierzchni i nie mam żadnej komory), bo kumpel, który ma warsztat namawia mnie do piaskowania części samochodowych, więc chyba będę musiał rozszerzyć działalność, zobaczę czy na większą skalę ten mój zestaw wystarczy :)

  8. #38
    Vip Vip Awatar avecezarave
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    1,614
    BMW
    E32 740iL `93
    Skąd
    Mińsk Mazowiecki
    Blog
    27
    Pisząc szkiełkowanie miałem na myśli mikrokulki i nadawanie powierzchni satyny nie zaś czyszczenie jak piaskiem czy też szkłem o innej frakcji niż mikrokulki :-)
    [IMG]http://img408.imageshack.us/img408/1048/dsc0188v.jpg[/IMG 7er

  9. #39
    Początkujący Użytkownik Awatar krystekp
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    32
    BMW
    E21, E24, E23, E46, E39
    Skąd
    Ryki
    Cytat Zamieszczone przez Supermen Zobacz posta

    Części są jeszcze dostępne w ASO.
    Powiem z doświadczenia, że coraz mniej...

  10. #40
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2015
    Posty
    48
    BMW
    E66 745iL
    Skąd
    Wrocław
    avecezarave mój błąd zbyt szybko przeczytałem + mam teraz trochę szyb do piaskowania i o nich myślę :D a Ty chciałeś nadać gładką powierzchnię poprzez szkiełkowanie a nie chropowatą jak po piaskowaniu :) dobry sposób do czyszczenia elementów motocykli dzięki czemu do powierzchni gładszej nie przylega tak mocno brud.

Podobne wątki

  1. Odbudowa BMW e21
    Przez e32maciek w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 12-06-2012, 14:52
  2. Odbudowa ukochanej 7er
    Przez karol_malbork w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 24-06-2010, 00:32

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •