Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 48

Wątek: Telewizja dvbt w bmw e46 e38 e39 e65 x5 ... nie druciarstwo

  1. #21
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    Cytat Zamieszczone przez Johnny_Bravo Zobacz posta
    jeśli masz mk3/mk4 to będzie działać
    o kurde... juz miałem se kupić . Na mk1 nie działa?

  2. #22
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    W parze z MK1 był inny tuner TV(ma dodatkowe wyjście).
    Jak już to z MK2 powinien zadziałać. Tuner z MK3/MK4 będzie działać z MK2
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  3. #23
    Doświadczony Użytkownik Awatar Supermen
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    2,104
    BMW
    e38 750iL
    Skąd
    Chojnice
    Cytat Zamieszczone przez pacraf Zobacz posta
    napiszę co wiem, aby trochę wyklarować szum...

    ktoś wspomniał o stronie pibus i ofercie dvbt - to jest można powiedzieć druciaciarstwo (jesli trzymać się nazewnictwa z tego posta...) ale zrobione w postaci ładnej płytki, z maksymalnie uproszczonym montażem, JEDNAK wymagającym po pierwsze posiadania odpowiedniego tunera TV, po drugie ogaraniania tematu na tyle aby potrafić otworzyć taki tuner, polutować ciut, wstawić płytkę w miejsce starej głowicy telewizyjnej...

    natomiast to co kupił Johny - to inna bajka - wykładasz 400E ale dostajesz gotowego boxa w kształcie starego tunera TV, i tylko podłączasz 4 kable (dwie anteny , kostkę białą i niebieską) i już. żadnej lutownicy.

    co do tego że Johny stwierdził że menu wygląda zaskakująco podobnie - to mnie akurat nie dziwi, na jego filmikach widziałem dokładnie że tuner jaki jest w jego boxie jest po prostu jednym z wielu klonów tego samego tunera DVB-T. I to oczywiście dobra wiadomość - znaczy że konstruktor nie wziął jakiegoś wynalazka z niewiadomo skąd, ale sprawdzone rozwiązanie dostępne na rynku, dorobił do niego (tu się powymądrzam - ale tylko dlatego aby zmiękczyć Johna i namówić go na otwarcie boxa i zrobienie fotek) dorobił dwa ważne układy:
    - konwerter Ibus <> I2C - czyli steruje tunerem wg sygnałów z auta
    - ważne - układ nakładania synchronizacji na sygnał koloru zielonego - aby dostsować typowy sygnał wideo "scart" na dość egzotyczny RsGB jaki mamy w naszych autach - i to jest coś na czym poległem osobiście - chciałem aby takie coś zrobić w moim, ale ostatecznie poddałem się i mój tuner "udaje" kamerę cofania...


    a co do E65 - to nie mam pojęcia - nie mam takiego auta...
    Czemu pibus to druciarstwo? Działa przez Ibus, odbiera telewizję da się podłączyć multimedia. Generalnie to to samo tylko do samodzielnego montażu.

    Cytat Zamieszczone przez Johnny_Bravo Zobacz posta
    jeśli masz mk3/mk4 to będzie działać
    Wydaje mi się, że na MK2 też zadziała bo tam tuner ten sam co w MK3. Ekran chyba też nie powinien mieć znaczenia.
    Prowadzenie BMW serii 7 nie sprowadza się do jazdy do celu
    lecz jest celem samym w sobie.

    https://www.facebook.com/Chojnickie-Muzeum-Motoryzacji-i-Techniki-1624705857838311/



  4. #24
    Vip Vip Awatar Johnny_Bravo
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    753
    BMW
    750i
    Skąd
    Poznań
    ja miałem fabrycznie w aucie mk1 wraz z 4:3 i robiłem przejście za pomocą wiązki zakupionej w aso Adapterleitung (61 12 8 381 219) oraz Verbindungsleitung (61 12 6 907 840) koszt razem 289zł. Także zmieniłem na 16:9 przy okazji.

    odpowiem dlaczego z aso, koledzy z tego forum proponowali takowa wiązkę o 120% drożej niż w aso :(

    wedle sprzedającego tuner działa z mk3 oraz mk4 , także chciałem zmienić owe mk1

  5. #25
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    216
    BMW
    e38 730d
    Skąd
    Racibórz
    Pisałem że druciarstwo trochę z przekory. Johny w tym tonie zaczął. Tak czy siak pibusa trzeba polutować. A dla znakomitej większości ludzi jest to moment gdzie dużo może pójść nie tak, jak sobie planowali. Więc polutowanie drutów w tunerze to druciarstwo. Nie takie masakryczne jak w moim projekcie, ale jakieś tam jest. I tyle....

    A co do tego czy działa z mk2 byłbym ostrożny, wyraźnie piszą że ma być mk3,4. Nie sądzę żeby tak wyraźne zaznaczone zdanie było bezpodstawne... ale dlaczego, tego może się dowiemy jak JB zmieknie i podeśle focie z wnetrza.... :)

  6. #26
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    2,605
    BMW
    ....
    Skąd
    ...
    Może dlatego, że ten tuner działa tak samo jak kamera wsteczna, tzn ją udaje, a ponoć na mk2 kamera nie zawsze chce działać, a na mk3 i mk4 działa zawsze i bez problemu.

  7. #27
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    216
    BMW
    e38 730d
    Skąd
    Racibórz
    Na pewno nie dlatego.
    Tuner nie udaje kamery cofania, to też pewne, gdyż udawanie wymaga istniejącego ori tunera, a tu zbudowano kompletny tuner dvbt z wyjściem rsgb. Ma on swoje wejście na kamerę cofania, ale to osobny temat, sam tuner jej nie udaje.

  8. #28
    Początkujący Użytkownik Awatar BMWMANIAK1
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    4
    BMW
    E38 740i - 2001, E36 325i Coupe - 1992, E36 328i Touring - 1998, E39 535i - 2002
    Skąd
    Racibórz - Borucin
    Hej... powiedz mi czy ja ten sprzęt moge zamówić gdzieś tutaj? a nie z zagranicy od producenta... można u Ciebie?? jestem zainteresowany...

  9. #29
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    216
    BMW
    e38 730d
    Skąd
    Racibórz
    chyba mnie masz na myśli - a może nie.... ale tak czy inaczej ja tego nie robię.
    Z pewnością w serwisie BMW w Raciborzu Ci pomogą. Jednak przygotuj się na koszty - sam tuner chyba 400euro, ile robota nie wiem, ale pewnie jak zadzownisz to Ci powiedzą.

  10. #30
    Początkujący Użytkownik Awatar BMWMANIAK1
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    4
    BMW
    E38 740i - 2001, E36 325i Coupe - 1992, E36 328i Touring - 1998, E39 535i - 2002
    Skąd
    Racibórz - Borucin
    Mam Na Myśli "Johnny_Bravo"... bo On zamieścił ten temat że ma taką zabawke :)
    A co do roboty to zamontuje to sam bo jeśli zamówie ten sprzęt to jest to Plug & Play.... więc wiele roboty nie będzie...
    Ostatnio edytowane przez BMWMANIAK1 ; 01-02-2016 o 10:30

Podobne wątki

  1. TV Free E38, E39, E46, E60, E65
    Przez Greg38 w dziale Auto-Diagnose - Nowy Sącz
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 08-06-2012, 20:27
  2. Telewizja BMW e38 MK2
    Przez mamut103 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 30-06-2011, 20:52

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •