Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 48

Wątek: Telewizja dvbt w bmw e46 e38 e39 e65 x5 ... nie druciarstwo

  1. #11
    Zaawansowany Użytkownik Awatar szatann
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    488
    BMW
    e66 745LIA oraz e65 730D_FL
    Skąd
    warszawa
    @pacraf: Są jakieś moduły na androidzie pod bmw?? Sterowanie z idrive? Full screen, czy split pozostaje na ekranie?

    HTC
    Ostatnio edytowane przez szatann ; 26-12-2015 o 20:32

  2. #12
    Vip Vip Awatar Johnny_Bravo
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    753
    BMW
    750i
    Skąd
    Poznań
    hej,,,, u mnie w tym co zakupiłem jest 3/4 mniej elektroniki niż tutaj na fotkach.... menu bardzo podobne

  3. #13
    Maciej Vip Awatar sennapowieka
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    3,296
    BMW
    ORIENT
    Skąd
    O N A

    Post

    Cytat Zamieszczone przez Johnny_Bravo Zobacz posta
    hej,,,, u mnie w tym co zakupiłem jest 3/4 mniej elektroniki niż tutaj na fotkach.... menu bardzo podobne

    Sprzęt zajebisty, drogi, ale coś za coś


    Ps Czy Ty chwaliłeś się tym w kilku miejscach czy jesteś kolejnym gościem, który wrzuca identyczny opis zabawki :) ?

    Jak macie zniżkę za reklamę to ja też chętnie wezmę w tym udział eheh
    Pewność na każdym kilometrze ...

  4. #14
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    216
    BMW
    e38 730d
    Skąd
    Racibórz
    napiszę co wiem, aby trochę wyklarować szum...

    ktoś wspomniał o stronie pibus i ofercie dvbt - to jest można powiedzieć druciaciarstwo (jesli trzymać się nazewnictwa z tego posta...) ale zrobione w postaci ładnej płytki, z maksymalnie uproszczonym montażem, JEDNAK wymagającym po pierwsze posiadania odpowiedniego tunera TV, po drugie ogaraniania tematu na tyle aby potrafić otworzyć taki tuner, polutować ciut, wstawić płytkę w miejsce starej głowicy telewizyjnej...

    natomiast to co kupił Johny - to inna bajka - wykładasz 400E ale dostajesz gotowego boxa w kształcie starego tunera TV, i tylko podłączasz 4 kable (dwie anteny , kostkę białą i niebieską) i już. żadnej lutownicy.

    co do tego że Johny stwierdził że menu wygląda zaskakująco podobnie - to mnie akurat nie dziwi, na jego filmikach widziałem dokładnie że tuner jaki jest w jego boxie jest po prostu jednym z wielu klonów tego samego tunera DVB-T. I to oczywiście dobra wiadomość - znaczy że konstruktor nie wziął jakiegoś wynalazka z niewiadomo skąd, ale sprawdzone rozwiązanie dostępne na rynku, dorobił do niego (tu się powymądrzam - ale tylko dlatego aby zmiękczyć Johna i namówić go na otwarcie boxa i zrobienie fotek) dorobił dwa ważne układy:
    - konwerter Ibus <> I2C - czyli steruje tunerem wg sygnałów z auta
    - ważne - układ nakładania synchronizacji na sygnał koloru zielonego - aby dostsować typowy sygnał wideo "scart" na dość egzotyczny RsGB jaki mamy w naszych autach - i to jest coś na czym poległem osobiście - chciałem aby takie coś zrobić w moim, ale ostatecznie poddałem się i mój tuner "udaje" kamerę cofania...


    a co do E65 - to nie mam pojęcia - nie mam takiego auta...
    Ostatnio edytowane przez pacraf ; 27-12-2015 o 15:48

  5. #15
    Vip Vip Awatar Johnny_Bravo
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    753
    BMW
    750i
    Skąd
    Poznań
    Cytat Zamieszczone przez sennapowieka Zobacz posta
    Sprzęt zajebisty, drogi, ale coś za coś


    Ps Czy Ty chwaliłeś się tym w kilku miejscach czy jesteś kolejnym gościem, który wrzuca identyczny opis zabawki :) ?

    Jak macie zniżkę za reklamę to ja też chętnie wezmę w tym udział eheh

    tak napisałem posta tutaj i u mnie w klubie bmw w poznaniu http://bmw-klub-poznan.pl/viewtopic.php?t=15059


    pacraf ->

    co do otwierania tunera nie chciał bym narazie :P lecz obawiam się ze nic by to nie dało bo widać ze scalaki są starte papierem ściernym


    dodam iz po testowałem działanie i sterowanie z pilota - działa ok tylko muszę się nauczyć obsługiwać :P

    https://youtu.be/hcRzCPbt1so sterowanie pilotem
    Ostatnio edytowane przez Johnny_Bravo ; 27-12-2015 o 12:22

  6. #16
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    216
    BMW
    e38 730d
    Skąd
    Racibórz
    Johny - spoko - nie ma co - w razie czego 400E nie chodzi piechotą...

    co do ścierania scalaków - to jest to dobrze znany numer i tylko dodaje smaczku do pokombinowania. fachmani poznają po galanterii podołączanej do scalaków, zwłaszcza to co występuje w popularnych urządzeniach - nie spodziewamy się tam przecież nie wiadomo czego - to nie playstation, tylko pewnie jakiś PIC, lub AVR... ale zresztą nie o to mi chodzi - raczej o generowanie obrazu...

    w razie gdybyś kiedyś tam zmiękł - to poproszę o fajną fotę z góry i z dołu płytki. ;)

  7. #17
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Johnny_Bravo mięknij i dawaj foty , super gadżet sobie zapodałeś , sam bym takie coś włożył do mojego e38

  8. #18
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    156
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    OKR
    W opisie urządzenia napisane jest, że działa w BMW od 1999 do 2008. Jeśli mam rocznik 1995 i dużą navi, powinno działać?

  9. #19
    Vip Vip Awatar Johnny_Bravo
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    753
    BMW
    750i
    Skąd
    Poznań
    jeśli masz mk3/mk4 to będzie działać

  10. #20
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    156
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    OKR
    Super, dzięki ;)

Podobne wątki

  1. TV Free E38, E39, E46, E60, E65
    Przez Greg38 w dziale Auto-Diagnose - Nowy Sącz
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 08-06-2012, 20:27
  2. Telewizja BMW e38 MK2
    Przez mamut103 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 30-06-2011, 20:52

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •