Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 35

Wątek: Problemy po sprzedaży e38

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2013
    Posty
    82
    BMW
    e38
    Skąd
    lubsko

    Post Problemy po sprzedaży e38

    Witam!

    Piszę tutaj bo chciałbym poznać wasze zdanie na temat problemu jaki mnie spotkał po sprzedaży E38. Tak więc zaczynamy.

    Na początku października wystawiłem swoje E38 na sprzedaż, którym jeździłem dwa lata i przyjechała dziewczyna 23lat z facetem może parę lat starszym kupić samochód.

    Miał być samochód dla dziewczyny więc oglądali go każdej strony, zrobili jazdę testową. Dziewczyna wsiadając za kółko, but od razu w podłogę i rura.

    Wrócili cali wraz z moją żoną, która wyszła z auta i powiedziała, że ta dziewczyna długo tym samochodem nie pojeździ bo się gdzieś rozpier.....li.

    Kupująca porobiła foty, wysłała do taty czy jej pozwoli kupić - zgodził się.

    Poinformowałem sprzedającego że głowica była naprawiana, ( dowiedziałem się od sprzedającego który je miał z 6-7 lat temu, napisał mi na olx i sprzedał ją dalej)

    Żeby uniknąć kosztów kupująca na umowie chciała wpisać 1tys i pojazd uszkodzony, więc tak zrobiliśmy.

    Mijają prawie 3 miesiące a żona otwiera list polecony a w nim:

    Witam. W zeszłym tygodniu oddałam auto do mechanika (mowa o bmw e38 którą kupiłam od was w październiku), okazało się, że auto posiada wadę ukrytą mianowicie głowica jest rozwiercona, uszkodzone szpilki w bloku. Zaczęło się od tego, że ogrzewanie auta nie działało a temperatura wody w chłodnicy była w normie. Po dokładnym przeglądzie silnika ściągnięciu
    głowicy zostały zrobione zdjęcia i stwierdzona tylko i wyłącznie wymiana silnika. Ponieważ nie byłam w stanie doprowadzić auta do takiego stanu przez niecałe 2 miesiące to wina spoczywa po stronie sprzedającego. Nie zostałam o tym fakcie poinformowana w dniu kupna.

    Po rozmowie z mechanikiem udałam się do radcy prawnego po czym dostałam odpowiedź która wyraźnie mówi:

    Jeżeli sprzedawca celowo zataił wadę bądź ukrył zły stan faktyczny pojazdu, wówczas termin na dochodzenie roszczeń przez kupującego nie jest ograniczony.

    Jeżeli sprzedany samochód ma wady, kupujący może od umowy odstąpić albo żądać obniżenia ceny. Jednakże kupujący nie może od umowy odstąpić, jeżeli sprzedawca niezwłocznie wymieni rzecz wadliwą na rzecz wolną od wad albo niezwłocznie wady usunie.

    Jeżeli kupujący żąda obniżenia ceny z powodu wady rzeczy sprzedanej, obniżenie powinno nastąpić w takim stosunku, w jakim wartość rzeczy wolnej od wad pozostaje do jej wartości obliczonej z uwzględnieniem istniejących wad.

    Z reguły sprzedawcy nie chcą godzić się ze zdaniem kupującego, że samochód posiada ukryte wady. Jeżeli negocjacje nie przynoszą efektów najlepiej skierować sprawę do sądu. Wówczas kupujący zobowiązany jest do dostarczenia swoich argumentów w postaci dowodów np. z ekspertyzy autoryzowanego serwisu. Wówczas
    trudno będzie sprzedawcy podważyć taki dowód.

    Proszę nie próbować tłumaczyć, że na umowie jest wpisany pojazd uszkodzony, ponieważ jest to jedna wielka fikcja i tą umowę można uznać za nieważną. Ja posiadam nagranie,że auto w tym dniu było w 100% sprawne. Mechanik wycenił koszt na 2500zl łącznie z zakupem używanego silnika więc chciałabym dogadać się polubownie. Moja propozycja jest
    taka abyście zwrócili połowę kosztów naprawy i wtedy zapominamy o całym przykrym incydencie. Jeżeli nie to po świętach kieruję sprawę do sądu. Pozdrawiam


    Jakie jest wasze zdanie na ten temat?

    Wg mnie to po:

    1. Jeżeli silnik był naprawiany i jest naprawiony dobrze czyli trzyma temperature i nie pluje wodą ( ja jeździłem tak dwa lata nie wiedząc o tym i wszystko było ok ), to głowica pracuje normalnie i problem z ogrzewaniem leży gdzie indziej np w elektrozaworach.

    2. Zbyt długo czasu mineło, żeby myśleć o jakim kolwiek zwrocie.

    3. Umowa to umowa, żadna fikcja, na fikcyjne umowy nie można rejstrować auta.

    4. Zapomniała, że może Urząd Skarbowy się przypomnieć, jeśli sama się podłoży a tam na pewno są kary za oszustwo podatkowa z końcówką "tys".




    Co o tym sądzicie? Ja mam to gdzieś co ona pisze jeszcze ze dwa razy przyśle jakiś list to idę z żoną złożyć zawiadomienie o próbie wyłudzenia pieniędzy.

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    603
    BMW
    S-Max 2,5T PoWeR
    Skąd
    North East PL
    Widziały gały co brały wg mnie...
    jak masz kwity podpisane to mogą Cię za przeproszeniem "cmoknąć"
    Przykra sytuacja ale jak widać ludzie są różni...
    auto dostało po dupie i się rozsypało ... nie mam pytań... Ciekawe kto nim tak naprawdę latał...
    Umowa jest podpisana....
    wada ukryta???a na jakiej podstawie Ty miałeś stwierdzić że coś jest nie tak skoro wszystko było ok... do silnika masz wejść czy jak...
    Po 3 miesiącach to wszystko mogło z autem się dziać....raczej nie mają większych szans ... ale prawnikiem nie jestem...

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2013
    Posty
    82
    BMW
    e38
    Skąd
    lubsko
    wg mnie auto chodzi normalnie, trzyma tempetaure tylko nie ma ogrzewania z tego co napisała. Więc gdzie uszkodzenie silnika? Może było uszkodzone,ktoś naprawił i było ok.

    A to wiadomość od poprzedniego właściciela,który mi napisał jak wisiało ogłoszenie:

    ja ja sprzedałem za 15000zł ale była naprawdę w bardzo dobrym stanie z tego co pamiętam to jak ja miałem to było grubo ponad 300000 km 360 albo 380. tam była robiona skrzynia biegów i uszczelka pod głowica nowe szpilki bo stare wyrwało w bloku. koła to moja adoptacja były dystanse felgi wyglądały jak nowe, wnętrze jest z innego auta bo oryginale był niebieski materiał. Ogólnie to byłem zadowolony sprzedałem koledze który nie dbał o nia i to właśnie on załatwił ta uszczelkę pod głowicą. Robił to jakis warsztat w srodzie sl, wiem ze mój kolega miał za to zapłacić 1600zł i tu sie pojawiły problemy :-) stała i stał na tym warsztacie az ja kupił jakiś handlarzyna ze środy bo widziałem jak jakiś czas jeździł nia.
    Ostatnio edytowane przez rempp ; 22-12-2015 o 19:46

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar nino
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    1,456
    BMW
    E32 735
    Skąd
    Katowice
    Moim zdaniem nie powinieneś robić kompletnie nic, czekać. Nie sądzę żeby poszła do sądu, sam fakt wpisania na umowie 1 tyś za E38... Sorry - nikt tego nie łyknie.
    Żeby założyć sprawę trzeba trochę wydać, do tego dochodzą ekspertyzy, który Ty zawsze możesz podważyć wnioskując o niezależnego biegłego i robi się z tego cyrk.
    Oczywiście jest to pewnego rodzaju gra w kotka i myszkę, ale wydaje mi się, że w obecnej sytuacji nie ma sensu na nerwowe ruchy z Twojej strony - jeśli ma się skończyć w sądzie, to tak będzie.
    Nawet jeśli zgodzisz się na pokrycie kosztów, nie masz żadnej gwarancji, co wyjdzie przy okazji naprawy i znowu podobna sytuacja.
    Takie jest moje zdanie.

  5. #5
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom

    Post

    Wcale nie reaguj na żadne listy , nawet nic nie musisz od niej więcej odbierać , nie masz takiego obowiązku.

    Bardzo trudno będzie jej udowodnić cokolwiek tym bardziej z silnikiem. Wg mnie chce Cię zastraszyć i tyle.

    Była może u radcy prawnego jaki ją z przyjemnością przyjął i skasował z 200 zeta. Oczywiście radca będąc zainteresowany , będzie gadał różne rzeczy bo mu za to zapłaci ,a ostatecznie potem stwierdzi ,że pójście do sądu jest bez sensu.

    Na umowie jak masz wpisane ,że pojazd uszkodzony to marne szanse , bo właśnie silnik mógł być uszkodzony o czym wstępnie wspomniałeś w umowie i auto było tanie .

    Najlepsze jest to ,że na umowie masz 1000zł ,a połowa naprawy to 1250 zł więc to dla mnie jest wogóle jakiś żart z jej strony.


    Wogóle nie analizuj co się stało jej z autem , ona to sama dobrze wie ,a Ty nie wiesz jak je użytkowała.
    Ostatnio edytowane przez ELVIS ; 22-12-2015 o 20:04

  6. #6
    Vip Vip Awatar Jakub
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    6,783
    BMW
    BRAK
    Skąd
    Wlkp.Zduny k.Krotoszyna
    Raczej to tylko próba straszenia. Ty w silniku nie siedzisz, sam tego też nie robiłeś więc nic nie musiałeś wiedzieć więc gdzie tu mowa o ukrywaniu czegokolwiek ;).??!!

    B.-ądź M.-arce W.-ierny
    Opel Signum
    BMW jeszcze kiedyś kupię ;p

    Ex- BMW e28 524td, e38 728i,e66 735LI , e36 316i 1.9 compact ,e46 M3 SMG ;)

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2013
    Posty
    82
    BMW
    e38
    Skąd
    lubsko
    Też mi się wydaje o zastraszaniu, mnie to nie rusza ale auto było na żonę i ona troszkę przeżywa, czytając jej wasze opinie utwierdza się w fakcie, że dziewczyna nic tym nie osiągnie.

  8. #8
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,119
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Wyplac 1000zl i bierz auto spowrotem :)
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  9. #9
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa

    Post

    A co tu dywagować, jeżeli naprawa była niechlujna i są na to dowody w postaci zdjęć to sprawa kwalifikuje się do sądu i on rozstrzygnie. Jeżeli będzie chciała się sądzić to będzie, przecież jej nie zabronisz. Sądy są dla ludzi.

    Ona ma swoje racje i Ty też, na tym to polega.
    Ostatnio edytowane przez ttrol ; 22-12-2015 o 20:18
    pozdrawiam Bartek

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2013
    Posty
    82
    BMW
    e38
    Skąd
    lubsko
    Cytat Zamieszczone przez BOSS Zobacz posta
    Wyplac 1000zl i bierz auto spowrotem :)
    Chyba tak zrobię.

Podobne wątki

  1. Ubezpieczenie OC - Kolizja po sprzedaży
    Przez Sowa 7 w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 11-08-2013, 19:33
  2. Same problemy E38 4.0 V8 HELP ! :(
    Przez Kyniu94 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 49
    Ostatni post / autor: 01-08-2013, 17:41
  3. Śmiechu warte, VW-Audi chcą zakazać w Polsce sprzedaży używanych aut
    Przez Bartos w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 12-07-2013, 22:08

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •