Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: BMW e38 750 Regeneracja konwertera skrzyni Biegów 5hp30

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    155
    BMW
    e38 750i
    Skąd
    olkusz

    Post BMW e38 750 Regeneracja konwertera skrzyni Biegów 5hp30

    Witam serdecznie, w moim samochodzie E38 750i 99r uszkodzony jest konwerter. Czy ktoś z Was regenerował ten element? Czy macie namiar na warsztat który robi to dobrze i w normalnych pieniążkach? najlepiej na śląsku w małopolsce. Nasuwa mi się jeszcze jedno pytanie: czy regeneracja jest trwała czy lepiej kupić używany, sprawny konwerter. Czy ktoś z Was jest w stanie podać mi numer części konwertera jaki powinien być u mnie? mógłbym wtedy kupić wcześniej zregenerowany konwerter co znacznie przyspieszyło by naprawę, po prostu nie musiałbym czekać na regenerację.

  2. #2
    Vip Vip Awatar kruger32
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    1,827
    BMW
    BMW e38 750 il audi a8 d3 4.2tdi exlusive
    Skąd
    Bielsko

    Post

    Cytat Zamieszczone przez pablooo24 Zobacz posta
    Witam serdecznie, w moim samochodzie E38 750i 99r uszkodzony jest konwerter. Czy ktoś z Was regenerował ten element? Czy macie namiar na warsztat który robi to dobrze i w normalnych pieniążkach? najlepiej na śląsku w małopolsce. Nasuwa mi się jeszcze jedno pytanie: czy regeneracja jest trwała czy lepiej kupić używany, sprawny konwerter. Czy ktoś z Was jest w stanie podać mi numer części konwertera jaki powinien być u mnie? mógłbym wtedy kupić wcześniej zregenerowany konwerter co znacznie przyspieszyło by naprawę, po prostu nie musiałbym czekać na regenerację.
    Jeżeli budżet w okolicy 2/2.5 tyś cię puszcza pytaj Sebka o nowy z ZF bo chyba w okolicach tych kwot był wstanie to zorganizować


    1 Miejsce
    w konkursie na auto zlotu - Ślesin 2014 w kategorii E38

    3 Miejsce
    w
    konkursie na najładniejsze auto X VIP-owskiego zlotu 2015

  3. #3
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Zadzwoń do Piórkowskiego do Wojkowic on wie gdzie dobrze regenerują i jest dilerem ZF w Polsce.

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    93
    BMW
    E38
    Skąd
    Kielce
    regeneracja konwertera to nie jest zła opcja, pod warunkiem, że ktoś ją zrobi sumiennie. Znajomy mechanik z woj. opolskiego wysyła sporo konwerterów do regeneracji i nigdy nie miał kłopotu, kilku znajomych robiło w tej samej firmie i miało zastrzeżenia. Reguły nie ma. Jeśli koszt nowego Cię nie przerasta to będzie to najbezpieczniejsze rozwiązanie

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    155
    BMW
    e38 750i
    Skąd
    olkusz
    Regeneracja kusi właśnie że względu na koszt. Z tego co zdazylem się zorientować to usługa taka to koszt 500-700zl. Powiedzcie mi na czym polega regeneracja takiego konwertera? Co tam sie psuje? Zastanaweiam sie też w ostateczności na uzyskał. Mam jedną na oku która jest pewną sprawną pytanie tylko przez ile.

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez pablooo24 Zobacz posta
    konwerter. Czy ktoś z Was regenerował ten element? Czy macie namiar na warsztat który robi to dobrze i w normalnych pieniążkach? najlepiej na śląsku w małopolsce. Nasuwa mi się jeszcze jedno pytanie: czy regeneracja jest trwała czy lepiej kupić używany, sprawny konwerter.
    Sentyrz na Gromady Grudziądz w Krakowie.

    Używany konwerter już masz, dalsza sprawność używki z demontażu to tylko kwestia czasu.
    Czarne e32 w benzynie!


  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar kociniak08
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    329
    BMW
    e38 750
    Skąd
    Jawor
    pablooo24
    Jakie objawy masz uszkodzonego konwertera?
    Było BMW e32 750 V12

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    155
    BMW
    e38 750i
    Skąd
    olkusz
    Cytat Zamieszczone przez kociniak08 Zobacz posta
    pablooo24
    Jakie objawy masz uszkodzonego konwertera?
    Po podlaczeniu komputera wywala błąd konwertera. Skrzynia po delikatnym już nagrzaniu zaczyna mieszac biegami lub nie chce wrzucić wyższego i cały czas jedzie na 3 biegu. Dopuki nie wprowadze silnika na ponad 4k obr biegu na wyższy nie zmieni. Kolejny objaw to wibracje przy określonych prędkościach ( nie zawsze to występuje) odczucie takie jakby się jechało po tarce.
    Ostatnio edytowane przez pablooo24 ; 22-12-2015 o 23:00

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Mikołaj
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    247
    BMW
    ,728i 95 Fiolet , E38 M62b44 98, M73B54 99 Aktualnie e65 m57 2004
    Skąd
    Warszawa
    Ciekawie się składa bo ja również mam E38 750 z 99 i także mam uszkodzony konwerter z tym że u mnie od razu po odpaleniu słychać taki jak by pisk świst zwiększający swoją częstotliwość wraz ze wzrostem obrotów silnika.

  10. #10
    Vip Vip Awatar kruger32
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    1,827
    BMW
    BMW e38 750 il audi a8 d3 4.2tdi exlusive
    Skąd
    Bielsko
    Cytat Zamieszczone przez Mikołaj Zobacz posta
    Ciekawie się składa bo ja również mam E38 750 z 99 i także mam uszkodzony konwerter z tym że u mnie od razu po odpaleniu słychać taki jak by pisk świst zwiększający swoją częstotliwość wraz ze wzrostem obrotów silnika.
    to dzwięk pompy oleju w skrzyni


    1 Miejsce
    w konkursie na auto zlotu - Ślesin 2014 w kategorii E38

    3 Miejsce
    w
    konkursie na najładniejsze auto X VIP-owskiego zlotu 2015

Podobne wątki

  1. Sterownik skrzyni biegów 5hp30
    Przez CICHY83 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 05-06-2011, 22:46
  2. 5hp30 UB 740d Jaki olej do skrzyni biegów??
    Przez CICHY83 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 05-12-2010, 13:46
  3. olej w skrzyni biegów 5hp30
    Przez dOOm_PL w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 21-03-2010, 16:55

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •