Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy ... 3456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 60

Wątek: m30b35 wolne obroty, szarpanie, nierówna praca

  1. #41
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2014
    Posty
    258
    BMW
    e32 735iA 87r
    Skąd
    Poznań
    gdzieś wyczytałem, że zużyty konwerter skrzyni może powodować drgania silnika, wiem, że to już skrajność :) ale skrzynie w naszych autach nie należą do najmłodszych :)

  2. #42
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    nowy ,

  3. #43
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    Cytat Zamieszczone przez kal!ber Zobacz posta
    a masz lpg u siebie?

    Krzywy u ciebie to chyba zostają tylko wtryski podobnie jak i u mnie
    a nie jest tak ze na LPG powinno byc dobrze?

  4. #44
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    1,307
    BMW
    było e32 735 1986r lpg e34 535i lpg 1991,730v8 manual 1992_sekwencja jest BMW e32 735is Italian milf
    Skąd
    rogi/krosno
    To byś musiał lpg do idealnej benzyny ustawiać, ja dzisiaj zmieniłem wtryski i jest lepiej ale nie idealnie.Zobaczymy rano co się będzie działo
    ps. ja nie mam robione nić przy silniku, tylko osprzęt zmieniam
    pzdr

  5. #45
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2014
    Posty
    258
    BMW
    e32 735iA 87r
    Skąd
    Poznań
    krzywy, a jakie masz czas wtrysku pb i lpg, na rozgrzanym silniku na jałowych obrotach ? dlaczego się pytam, otóż:
    mój silnik tez drżał na jałowych gdy się rozgrzewał oraz w normalnym stanie pracy, z wydechu co chwila było słychać, takie puch, puch :)
    mój gazownik doradził mi żeby zrobić korektę po temp. gazu, u rożnica czasu pb i lpg była około 0,5-08ms a powinna być różnica przynajmniej 1ms,
    a robisz to tak, że porównujesz przy rozgrzewaniu az do osiągnięci przez silnik normalnej temp. pracy, czasy pracy pb na lpg i pb na pb, wyjaśniam, podczas pracy silnika wyłączasz jeden wtryskiwacz gazu, patrzysz jak czas wtrysku ma wtryskiwacza benzynowy, starasz się zapamiętać mniej więcej w jakim czasie pracował, włączasz wtryskiwacz gazowy i patrzysz czy zmienił się czas pracy wtryskiwacza benzynowego, jeśli czas się wydłużył dajesz korektę na plus, jeśli czas pb się skrócił dajesz minus i taka zabawa aż do uzyskania normalnej temp. pracy silnika,
    efekty:
    czas wtrysku lpg wydłużył się w porównaniu do benzyny o jakies 1-1,2ms na jałowych, co mnie zdziwiło? to spalenie chwilowe na obc, przed korekta 2,2-2,4 l/h a teraz 1,8-2,0/h myślałem, że efekt będzie odwrotny,
    silnik zaczął ładnie pracować na lpg, bez trzęsawek, z wydechu idzie jedna nuta taka brrrr a nie puch, puch :)
    silnik lepiej pracuje na lpg niż na benzynie po korekcie, teraz już wiem, że do wymiany mam wtryskiwacze benzynowe, a też wszystko posprawdzałem, nowy palec, kopułka, przewody, spr. krokowy, przepływomierz itd....

  6. #46
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2017
    Posty
    62
    BMW
    E32
    Skąd
    Tczew
    Czołem mial bym pytanie, co moze byc powodem szarpania silnika m30b35 w automacie na sekwencji - na wolnych obrotach.
    Wymienilem:
    -kopółke + palec
    -przewody
    -swiece (NGK)
    I generalnie zaczelo jeszcze bardziej telepac.
    Dałem nowy wałek (stary byl zajechany) z dzwigienkami + wymiana uszczelki głowicy.
    Jednak caly czas szarpie na wolnych.

    Podejrzewam ze winne mogą byc swiece NGK ale pewnosci nie mam. Sa jakies inne ewentualnie warte uwagi?

  7. #47
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    powiem ci ze ja walcze z tym juz ponad rok. wymienione wszystko, swiece 2 razy, przeplywka, czujnik temp. krokowy, łancuch, slizgi, zrobiona glowica, przewody, kopolka i palec, dwumas, wałek, dzwigienka, wtryski, ECU, cewke itp itp. Moc jest, pieknie jedzie od samego dolu a na wolnych szarpie i czuc na budzie. Nie wiem co zostało, w sumie juz nic.

  8. #48
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    he he naprawione za 120zł, 10min roboty,

    kupilem chip z olx z inna mapą, poprosilem dodatkowo o podniesie wolych obrotow o 100rpm

    efekt, moze, moze i faktycznie auto troche lepiej zbiera sie z dolu , ale grunt ze wolne obroty mam idealne

  9. #49
    Doświadczony Użytkownik Awatar bombel89
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    1,234
    BMW
    E32 735iA 92' E39 528iAT 97'
    Skąd
    Białystok
    Od kogo kupowałeś? Ja od bagora, ale czy jakaś różnica specjalna to nie zauważyłem. Chyba tylko tyle że więcej pali. Szczególnie w trasie.

  10. #50
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,229
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Cytat Zamieszczone przez krzywy191 Zobacz posta
    he he naprawione za 120zł, 10min roboty,

    kupilem chip z olx z inna mapą, poprosilem dodatkowo o podniesie wolych obrotow o 100rpm

    efekt, moze, moze i faktycznie auto troche lepiej zbiera sie z dolu , ale grunt ze wolne obroty mam idealne
    A to nie taniej byłoby podkręcić śrubkę na cięgnie gazu przy przepustnicy? :P

Podobne wątki

  1. [silnik] M30B35 słabnie po nagrzaniu + nierówna praca silnika.
    Przez Gierap w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 83
    Ostatni post / autor: 05-06-2015, 19:27
  2. [silnik] Nierówna praca m30b35
    Przez bumere32 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 07-04-2015, 22:01
  3. [silnik] M30B35 nierówna praca na benzynie
    Przez matiswidnica w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 11-11-2013, 20:40
  4. Zbyt niskie Wolne obroty.
    Przez dak79 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 17-08-2011, 11:05
  5. wolne obroty - za wysokie
    Przez paweł_wawa w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 15-05-2010, 00:45

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •