Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 60

Wątek: m30b35 wolne obroty, szarpanie, nierówna praca

  1. #21
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,229
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Heh, pozamiatał :D

  2. #22
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    No i dupa a nie rozwiazanie, nowe koniki, wałek, łancuch, głowica po obróbce, swiece, przewody, aparat, wszystkie uszczelki i podcisnienia, cala mechanika zrobiona na tip top,
    auto poskładałem, jezdzi, silnik pracuje ultra cicho, nic a nic nie słychać zaworów itp ale... dale wole obroty mam takie "szarpiace" nic sie nie zmieniło jezeli chodzi o bieg jałowy. moc oczywiscie jest, zbiera sie z samego dołu ale praca na wolnych nie jest idealna. Nie wiem juz gdzie szukać. Kompresja igła, cały zapłon nowy, a cały czas na wolnych lekko czuc na budzie i słychac ze lekko wypadaja zapłony. Juz mysle aby DME zmienic bo naprawde nie wiem gdzie szukać

  3. #23
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Może być, że sterownik, w końcu one mają po 25+ lat, a to jest jednak elektronika. I tak cud, że to działa, tylko i wyłącznie dlatego, że to wolne procki i wolnozmienne sygnały. Myślałem właśnie kiedyś, żeby się zająć sterownikami gruntownie, ale czasu brak na takie zabawy.
    pozdrawiam Bartek

  4. #24
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne
    Krzywy a ty wiesz co ja wczoraj robiłem? Zmień kąt TPSa Czujnik przepustnicy przestaw u mnie był na min i obroty nie były zadowalające poluzuj śrubki i przyspiesz go.

  5. #25
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,229
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    A co z wtryskami, regulatorem i pompą?

  6. #26
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    na LPG jest tak samo. A TPS'em tez sie bawiłem, sprawa wyglada tak ze silnik stoi rowno, wibracje na wolnych czyc lekko na budzie, nawet na kolektorze stawiam butelke oranżady :-) i nie spada, nawet po przegazowaniu, ale z wydechu słychać ze cos kuleje, szczegolnie ze ten remus to poteguje. Może ja szukam smaku w dup.. ? sam nie wiem, chce aby było idealnie. Może nie ma cisnienia spalin bo katy ktos wczesniej wywalił i są wspawane rury? Na LPG tez jest lipa, nic nie przestawiałem przed remontem, a teraz jak jade z jednostała predkoscią zaczyna poszarpywac po dodaniu gazu lub odpuszczeniu jest dobrze, na Pb jest zawsze dobrze. A najdziwniejsze jest to ze jak podłaczyłem kompa do gazu i bawiłem sie ustawieniami, cos mi sie zawiesiło w programie, zapaliły sie wszystkie kontroli na przełaczniku gazu, nnie dało sie ani wyłaczyc ani właczyć, auto nagle pracowało idealnie, IDEALNIE. Po zgaszeniu, laptop mi sie odwiesił, przełacznik gazu zaczął reagowac, znow te wypadanie zapłonu, dla tego szukałem w sterowniku LPG. Odpiołem kompa i zmostkowałem piny, nic nie dało. W sumie dziwna sprawa ze 2 silniki w tej samej budzie maja problemy z wolnymi obrotami. (wczesniej m20b25 bo sam robiłem swapa na M30. Ze starycz czesci własnie instalacja gazowa tylko została. Może gdzieś + słaby czy cos w tym stylu? jeszcze cewka stara została, jutro podmienie.
    Ostatnio edytowane przez krzywy191 ; 07-07-2016 o 20:42

  7. #27
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    zdemontuj gaz I pewnie będzie dobrze :)
    pozdrawiam Bartek

  8. #28
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne
    A jakiej firmy gaz? Może to dt gas że takie anomalie��

  9. #29
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2013
    Posty
    76
    BMW
    730
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    ustaw przeplywomierz ta srubka na imbus, moze ktos wczesniej ja krecil. na przeplywce przy srubce jest jakas wartosc wybita np u mnie 26.7 - oznacza to na jaka glebokosc powinna byc wkrecona sruba.
    po drugie zresetuk kompa i nie wlaczaj wogole gazu, moze ci gaz mape rozjezdza.

  10. #30
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    1,307
    BMW
    było e32 735 1986r lpg e34 535i lpg 1991,730v8 manual 1992_sekwencja jest BMW e32 735is Italian milf
    Skąd
    rogi/krosno
    Cytat Zamieszczone przez ManiacDrifting Zobacz posta
    Krzywy a ty wiesz co ja wczoraj robiłem? Zmień kąt TPSa Czujnik przepustnicy przestaw u mnie był na min i obroty nie były zadowalające poluzuj śrubki i przyspiesz go.
    Ale tps u nas ma tylko 2 zakresy i w środku wygląda jak zwykłe platynki np z motorynki i dodatkowo stycznik, albo ma wolne półsekwencja (słychać typowy klik)lub leją wszystkie naraz. Dodam u znajomego po poluzowaniu obroty wzrosły ale samochód falował bardzo.

Podobne wątki

  1. [silnik] M30B35 słabnie po nagrzaniu + nierówna praca silnika.
    Przez Gierap w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 83
    Ostatni post / autor: 05-06-2015, 18:27
  2. [silnik] Nierówna praca m30b35
    Przez bumere32 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 07-04-2015, 21:01
  3. [silnik] M30B35 nierówna praca na benzynie
    Przez matiswidnica w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 11-11-2013, 19:40
  4. Zbyt niskie Wolne obroty.
    Przez dak79 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 17-08-2011, 10:05
  5. wolne obroty - za wysokie
    Przez paweł_wawa w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 14-05-2010, 23:45

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •