Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 35

Wątek: Zalety i wady serii G

  1. #21
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka
    Byłem pooglądać tą najnowszą wersję u znajomego w salonie, bo miał na tydzień. Wcześniej ją oglądałem już we Frankfurcie na targach, ale rzesza ludzi tam była, więc nie było spokoju. Teraz ją sobie ogarnąłem solidnie, więc przedstawię moje zdanie, pewnie lekko kontrowersyjne, ale to kwestia po prostu gustu. Rozumiem więc, że innym się podoba. Sceptyczne podejście jednak wyłania najwięcej wad, na które niektórzy nie zwracają uwagi.

    Desing zzewnątrz przodu dosyć fajny, ale rewolucji nie ma. Światła laserowe robią wrażenie... Emocji zbytnich nie ma. Tylna klapa za to totalny kredens. F01 miała piękną linię. G to kupa moim zdaniem. Światła z agresywnych przeistoczyły się w formę, jakby F-ka się postarzała i zaszła zmarszczkami. Emocje - negatywne.

    Wnętrze... Hmm... Wg mnie przeskalowana 1er z tabletem i pakietem bożonarodzeniowym. Ogólnie ta "choinka" daje dosyć fajny efekt: podświetlenie wnętrza się zmienia, dywan przy drzwiach... Ładnie to wygląda, ale nie ratuje całości. Kierownica też ładna. No, a reszta... Bryndza! Elektroniczne zegary, z którymi nie idzie zrobić dłuższej trasy, bo bardzo mocno mocno męczą oczy nawet po przyciemnieniu, ten centralny kawałek elektronicznej packi, zwanej wyświetlaczem to kpina na całego, tyle fotele zupełnie jak z kompakta, a nie klasy wyższej, że już nie powiem, że miejsca bardzo mało w krótkiej wersji. Panel dotykowy klimatyzacji nie działa zbyt precyzyjnie. Nie czuć ani nie słychać kliku i dosyć niewygodnie się go obsługuje podczas jazdy, bo trzeba odwracać wzrok od drogi.

    Jak w e65 i F01 czuję się jak w domu, tak G wzbudziło we mnie wrażenie, jakbym wsiadł do niższej klasy auta.

    Kształt bagażnika skopany jeszcze gorzej, niż w poprzednich wersjach, a pod spodem... 2 akumulatory, zamiast koła zapasowego, które tak bardzo czasami chroni przed noclegiem (albo kilkoma, jak masz opony runflat, które tylko są dobre przy bardzo lekkich uszkodzeniach) z powodu takiej prostej rzeczy jak kapeć. Żeby było mało - jeszcze jeden aku pod maską. Także koszty utrzymania takiego auta się komplikują.

    Sterowanie za pomocą gestów??? Hahaha, wg mnie najdurniejsza opcja, jaką wymyślili. Wyobraź sobie, stoisz na światłach i machasz rękami jak idiota :). No beznadziejny banał.

    Super jest za to ta kamera dookoła auta, która super pokazuje obszar przy parkowaniu (pomysł jednak skopiowany z Lexusa).

    Navi wygląda ładnie, ale dalej jest nic nie warta - nadrzuca drogi zawsze wybierając trasę dookoła, oby tylko autostradą, zamiast prowadzić trasą optymalną. Mam tutaj obstukane trasy i sprawdziłem dwie - prowadzi tak samo beznadziejnie, jak moja navi w e65. Żadna zmiana opcji tego nie poprawia, chyba, że włączysz omijanie autostrad.

    Auto ogólnie mocno podświetlone i w zasadzie tylko tym próbują przytkać to, że zbyt się nie wysilili i nie zrobili kolejnej pięknej limuzyny, tylko jakiegoś przeskalowanego gniota z kilkoma lampkami więcej.
    Ostatnio edytowane przez HTN ; 24-01-2016 o 16:28

  2. #22
    użytkownik Awatar ADASIO
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    9,182
    BMW
    BMW 750 LIX G12 FROZEN GREY MAT
    Skąd
    SILESIA City
    Dziś polatałem sobie troszkę 740d z serii G11 (tak wiem, nie lubię kopciuchów) i nadal nie lubię, no ale jak nie poznasz to nie polubisz,
    a po perturbacjach serii F z silnikami benzynowymi zaczynam powolutku myśleć inaczej i szukać alternatyw, czyli ON lub ... hybryda :)

    No i tak
    autko prezentuje się z zewnątrz kosmicznie
    oznaczenie po bokach seria ///M - czyli ///M pakiet
    czarne - już jest dobrze :)
    czarna skóra - jeszcze lepiej
    wyposażenie - pełny pakiet - jest mega
    cena - ... jak byto napisać a nie z kłamać - lecąc klasykiem - "panie Paździoch to nie są tanie rzeczy"

    Mega bajer na początek - parking w Bawaria Motors Katowice jest jaki jest - tłok ścisk no i ... auta ustawione jak śledzie w puszce, nasz 7er stoi tak że ja nie wejde bo grubym HAHAHAHA
    ale i Kamil chudy szczypior tez nie wsadzi dupy. Co robić?
    spokojnie to BMW serii G - wyjmujemy kluczyk wielkości 1 smartfonów Samsunga parę przycisków ( konkretnie 3 ) i auto .... samo odpala i wyjeżdża tak że wsiąść już można bez kłopotu - dla mnie to największy bajer tego auta - serio szpan na wsi jak wielka limuzyna sama wyjeżdża - dupy sikają :)

    wsiadam, odpalanie bez kluczykowe,
    silnik mruczy ładnie - nie poznasz że ON gdy nie wiesz
    miejsca w środku tyle co w e65 szału nie ma żadnego
    regulacja siedzeń we wszystkich płaszczyznach plus ... mega wydajny masaż d... (Kamil - chłopak z którym jeździłem jako mój opiekun chyba lubi jak mu się d... masuje ) pozdro Kalmil :)
    działa ruchowe ściszanie i pogłaszanie radia kółko w lewo cicho , kółko w prawo głośno
    ruch jak byście chcieli kogoś w czoło pierd... zmienia stacje - szaleństwo :)

    Zabawa zaczyna się po zmianie ustawień i wrzuceniu trybu sport - utwardzenie zawiechy oraz inna reakcja na gaz - jedzie, całkiem ok, w końcu 340 km robi swoje, ale .. to nie to co BMW x6 z serii ///M - tamto zapierd... aż furczy
    Natomiast zawieszenie w tym trybie pozwala nam na pełnej k*** wejść w zakręt i z niego wyjść bez przechyłu auta - no DD z serii e65 to jednak nie to co tu :)
    Działa tez fajnie aktywny tempomat - hamuje no i przyśpiesza do wybranej pozycji.

    Radyjko gra, muza leci - sprawdźmy ile to cudo pali - średnie spalanie to 10,5l/100 km - czyli nie jest złe

    Teraz kilka wad autka
    po 1 cena - ale jak się jest Polakiem to wszystko k*** za drogie więc nie ma co narzekać
    po 2 auto tej klasy a jednak hamulce słabawe - może już wyeksploatowane były ale hamowały słabiej niż moje w e65
    po 3 miałem wersje krótka - no i na numerek z tyłu nie ma szans - przy klinował bym się na pewno z racji dużego ... gabarytu :) jednak co long to long
    po 4 lubię ON ale jednak ten motor w PB 750 generujący 450 km byłby dla mnie optymalnym


    Podsumowanie :
    bardzo fajny samochód z mega bajerami, mega wypasem i mega ceną jednak jak o mnie idzie brał bym w PB bo jednak diesel to nie to co lubią tygryski no chyba że w wersji 5,0

    PS
    w Bawarii mają obecnie niezłe..... lachonarium :) Serio skupić się ciężko na autach, gdy obok pałęta się tego tyle i aż ślinka kapie :)

    Tyle mojej przygody z seria G na dziś :) ale może ... się bliżej zaprzyjażnimy :)
    https://7er.pl/signaturepics/sigpic836_6.gif SIEDEM GRZECHÓW GŁÓWNYCH !!!

    ____________________________________________
    ex - BMW E38 728i cossmosschwarz metallic
    ex - BMW E66 745 Li black metallic
    ex - BMW F02 750Lix sophistograu metallic

  3. #23
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,434
    BMW
    530e, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Spoko Adasio szybko tanieją. Widziałem już jakieś używane, dwuletnie za około 65% ceny wyjściowej :) jeszcze dwa latka i już "prawie" mnie będzie stać :D

  4. #24
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Ja miałem okazje jechać 5 i 7 G hybrydowymi i jak same auta zrobiły na mnie mega pozytywne ważenia tak bp+prąd już nie, to nie dla mnie, po za tym czyłem się jakbym jakimiś mułami jechał. Natomiast i3 mi się mega spodobała i też w teen weekend będe miał go u siebie na testy od Sikory :)

  5. #25
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,229
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Adaś jedna sprawa: jak postawisz koło siebie G11 na Pb i G11 na ON to różnicę już słychać. A jak wsiądziesz do jednego, a potem do drugiego to nawet tę różnicę czuć. Bezi, Damned i ja miejśmy okazję tego popróbować i każdy myślę moje słowa potwierdzi. Choć przyznać trzeba, że samochód "zrywa papę z dachu", a obsługa radia gestami to jest po prostu magia

  6. #26
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    A dla mnie znów obsługa radia to bez sens :) Kolejny zbędny bajer jak i HUD :)

  7. #27
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,434
    BMW
    530e, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Akurat HUD się bardzo przydaje :)

  8. #28
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Mnie mega irytuje..

  9. #29
    użytkownik Awatar ADASIO
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    9,182
    BMW
    BMW 750 LIX G12 FROZEN GREY MAT
    Skąd
    SILESIA City
    Akurat HUD w serii G jest mega regulowany 0 wyżej niżej, głośniej ciszej, mocniej świeci lub mniej dla mnie opcja mega
    Co do różnicy w ON i PB to oczywiście że jest i jak miał bym kupować to tylko PB ale chciałem kopciucha sprawdzić :)
    Obsługa radia gestami to tak jak kiedyś smartfony - po co jak są klawisze? w tel itd a dziś smartfony podbiły świat - podobnie będzie z tym w aucie.
    Nie ma co ukrywać że dziś seria G to naszpikowany elektronika serwer na kołach i jak wszystko ma swoje plusy i minusy.
    Mnie kiedys znajomy mechanik z BMW powiedział że teraz zatrudniają elektroników a nie mechaników bo trzeba iść z czasem :) i to jest fakt
    https://7er.pl/signaturepics/sigpic836_6.gif SIEDEM GRZECHÓW GŁÓWNYCH !!!

    ____________________________________________
    ex - BMW E38 728i cossmosschwarz metallic
    ex - BMW E66 745 Li black metallic
    ex - BMW F02 750Lix sophistograu metallic

  10. #30
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    1,245
    BMW
    730 V8 E32 ; E38 2.8 ; X2 X-drive 18d
    Skąd
    Warszawa

    Post

    Ja widziałem ostatnio jedną lekko używaną w salonie i ze 3 na mieście i wszystkie miały już listwy chromowane pokryte taką patyną jakby te samochody miały już co najmniej 10 lat. W takim wozie wygląda to beznadziejnie. Widać jak zeszli z jakością. Wnętrze jak dla mnie statek kosmiczny. Wszędzie te ekrany, gówniane światełka, srebrny tandetny plastik na konsoli od klimy. Nawet nie specjalnie miałem ochotę tym jeżdzić bo nawet na postoju nie zrobiło na mnie wrażenia. Więc wolałem przejechać się M2 :D

Podobne wątki

  1. e38 750 zalety i wady
    Przez Zajefajny w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 29-07-2018, 14:05
  2. instalacja LPG / wady i zalety
    Przez klocekpila w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 63
    Ostatni post / autor: 02-12-2016, 20:26
  3. [zawieszenie] DYNAMIC DRIVE - ZALETY i WADY ????
    Przez aretim5 w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 11-06-2013, 16:01

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •