Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Zmieniarka mp3 do Becker Professional BE 2451 (e38)

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    42
    BMW
    e38 728iA, e34 520i, MB W123 240D, W124 200, W124 250d x2
    Skąd
    Będzin

    Post Zmieniarka mp3 do Becker Professional BE 2451 (e38)

    Witam szanowne grono.

    Szukałem po forum ale nie znalazłem odpowiedzi na temat, który mnie trapi.

    Mam dość dużą zagwozdkę z zakupem zmieniarki mp3 do autka.

    Swoje e38 kupiłem z fabrycznym kasetowym Blaupunktem BUSINESS RDS (bez zmieniarki w bagaju). Z racji faktu, że Becker gra dużo lepiej niż Blaupunkt zakupiłem model Professional BE 2451 (tyż kasetowy) dedykowany do e38, który współpracuje z wyświetlaczem MID i multifunkcją w kierownicy. Czyli wnioskuję, ze obrabia magistralę I-bus.

    Radio gra naprawdę spoko ale sluchanie samego radia i tych debilnych reklam doprowadza mnie do szału. Z racji faktu, że ogromnie cenię sobie oryginalny wygląd konsoli nie decyduję się na zakup jakiegoś odlewa z obsługą formatu MP3 bo stracę: wygląd, MIDa, kierę itp.

    Jedynym rozsądnym wyjściem jest zakup rzeczonej zmieniarki. I tu zaczynają się schodki.
    Niedawno byłem na delegacji w Wa-wie i znalazłem na allegro chłopinę, który pod Wawą handluje X-car linkiem. Myśle, kupię sobie, zamontuje i będę wracał do domu upajając się swoją muzą. Podjeżdżam pod dom, wypruwam radio, kolo wybiega ze zmieniarka i.....dupa nie wykrywa, obok przycisku MODE na MIDzie nie pokazuje się CD. Z tego co pamiętam to nie wiem czy podpinaliśmy ją na włączonym zapłonie czy na wyłączonym ale koleś prosił o wyjęcie kluczyka i poczekanie kilkunastu sekund i też nic. Z tego co pamiętam to też nie podpięliśmy tej małej wtyczki do zmieniacza (ale podobno w X-car linku tamtędy idzie tylko tor audio). Zmieniarka była podłączona tylko do 17 pinowego złącza zasilania. Wiem, że Becker BE2451 obsługuje sterowanie zmieniaczem ale w necie prawie nic o tym radiu nie ma, żadnego manuala, czy też innych przydatnych informacji.

    Dzwoniłem i pisałem maile do kilku sprzedawców zmieniarek YATOUR ale żaden z nich mi nie może odpowiedzieć na pytanie czy zmieniarka zamieli z moim Beckerem? mieli pisać do producenta ale mają to w dupie, liczy się kasa, a nie pomoc klientowi. Niby na aukcjach każdej ze zmieniarek napisane jest, że to gada z wszystkimi modelami BUSINESS, PROFESSIONAL itp (są nawet listy referencyjne modeli) ale nigdzie nie ma wzmianki o BE2451 (choć to model PROFESSIONAL i niby teoretycznie powinien grac ze zmieniara MP3).
    Ktoś sprzedający YATOURA powiedział mi, że w żadnej z 3 BMW e38, które zajechały do niego na montaż zmieniarki zmieniarka YATOUR nie zagadała z żadnym ori radiem.

    Co robic?

    Nie chcę kupować (tak jak mi radzą sprzedający) zmieniarki w ciemno a potem ją odsyłać bo koleś się może wypiąć i kasy nie będzie chciał oddac, a zakładanie spraw i gibanie na Milicję średnio mi się widzi.

    Czy ktoś z Was ma zmieniarkę mp3 podpiętą do swojego PROFESSIONALA???? a jesli tak to jaką???? W sumie w PL są 3 głównie typy: X-carlink, Yatour i NVOX.

    Jakie alternatywy?

    Czekam z niecierpliwością na jakieś konkretne info od Was bo temat mnie świerzbi.

    Serdecznie pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Milosh ; 17-12-2015 o 22:27

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Velocityraptor
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    315
    BMW
    było E38 750i, będzie E38 750i
    Skąd
    OKR
    Podłącz sobie w bagażniku zamiast zmieniarki zwykły kabel z jack'iem, kabel wyprowadź w okolice konsoli albo dźwigni biegów. Następnie wgrywasz do smartfona, tableta czy jakiegoś innego czegoś muzyki ile zapragniesz.
    Potem przełączasz "MODE" jakby na zmieniarkę, wpinasz kabel w urządzenie i gra piknie. Odtwarzaczy jest w google play od groma co jeden to bardziej do bani ale da się coś dobrać.

    Działa z radiem z nawką 4:3 i DSP. Stereo i inne rzeczy działają. Nic nie trzeszczy. Jedyny niuans jest taki, że na wyświetlaczu pisze "tape error".

    Można by też chyba wariant bluetoothowy zrobić podpinając coś na stałe w bagażniku ale tu już zasilanie by trzeba dołączyć.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    216
    BMW
    e38 730d
    Skąd
    Racibórz
    Niestety nie mam dobrych doświadczeń ze zmieniarką elektroniczą mp3 firmy Yatour.
    Krótko mówiąc jak kupiłem moje e38 to miała padniętą zmieniarkę - kupiłem Yatour myśląc że będzie git - USB MP3 te sprawy.

    Niestety - nawet moje słoniowe ucho denerwowało się na szumy i trzaski (nie takie szumy "morskie", ale takie ciche bzyczenia popiski, jakby kurde R2D2 siedział w bagażniku... )

    Dodatkowo oprogramwoanie sterujące nie działało idealnie, co jakiś czas wywalało ją z menu, potem się pojawiała i znowu granie od CD1 track 01....

    Efekt - zmotywowało mnie to do reanimacji mojej zmieniarki orygianlnej, koszt nowego lasera był jakiś śmieszny niecałe 50pln , a dzwięk jest po prostu kryształowy (jak na moje ucho ;))) no ale wyamiana lasera swoimi łapkami, gdyby nie to to około 200pln taka usługa kosztuje.

    A nie ma gdzieś opisu do twojego beckera jak zamiast kasety zrobić kabelek aux? wtedy miałbyś kasetę bez taśmy w magnetowfonie, a po przełączeniu na tape leciałoby audio z np telefonu ...

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Ulv
    Dołączył
    Jan 2014
    Posty
    154
    BMW
    ex E38 750i
    Skąd
    Chorzów
    Ja w podobnej sytuacji kupiłem zmieniarkę ori do bagażnika.

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    42
    BMW
    e38 728iA, e34 520i, MB W123 240D, W124 200, W124 250d x2
    Skąd
    Będzin
    Panowie,

    Niektórzy z Was nie doczytali. NIE MAM ZMIENIARKI (tej w bagazniku, itp) więc wyciąganie kabelków w okolice lewarka zmiany biegów nic nie da.

    Do mojego BECKERA nie ma ZADNYCH opisow wiec jak wydlubac sygnal z RCA tez nie ma, ale dla wprawnego wirtuoza lutownicy to nie problem. Również muza z ob.sranego Iphone'a czy innych gadzetow mnie nie rajcuje. Chce sobie zynglowac utworami z kiery a nie wpinac jakies szajsowate kabelki do phona. To jest polsrodek i mnie takie rozwiazanie nie satysfakcjonuje.

    Jak najbardziej rozwazalem zakup ori zmieniary do bagaja ale wypalanie plyt CD-R to troche wali trupem. Ponawiam pytanie, czy ktoś ożenił podobnego BECKERA ze zmieniarka MP3?

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    42
    BMW
    e38 728iA, e34 520i, MB W123 240D, W124 200, W124 250d x2
    Skąd
    Będzin
    Witam, nikt nie pomoże?

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2015
    Posty
    13
    BMW
    730i E38
    Skąd
    Wrocław
    Ja też mam radio Blaupunkta :S

    zgodnie z tym co jest tutaj:
    http://cyfrowezmieniarki.pl/zmieniar...-mp3-p-15.html

    Nie jest to kompatybilne z radiami Blaupunkta w E38. Nie bardzo wiem co teraz zrobić bo termin na oddanie już minął i jak nie miałem zmieniarki tak nadal nie mam...

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2015
    Posty
    13
    BMW
    730i E38
    Skąd
    Wrocław
    Kupiłem radio Becker 2456 takie jak na tej stronie:
    http://elektron.pol.lublin.pl/users/...alog/bmw92.htm

    I zmieniarka w moim przypadku działa elegancko. Jedyne do czego można się przeczepić to bardzo ciche zakłócenia taki jakby ciągły cichutki pisk o wysokości dźwięku tym wyższym im wyższe obroty silnika (niektórzy pisali że to podobno od alternatora) ale w praktyce słychać to tylko przy przerwach między utworami i jak jest bardzo cicha piosenka. Ogólnie działa i mnie zadowala. Od biedy podobno można zainstalować jakieś filtry ale nie próbowałem.

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    216
    BMW
    e38 730d
    Skąd
    Racibórz
    Filtr to maskowanie problemu. Nie idź w to.
    Problem to połączenie masy, lub bliskość jakiegoś kabla.
    Ale to nie łatwy temat. Trzeba próbować.

    Rozwiązanie na łatwiznę to przetwornica izolowana dc dc.

    Żeby się upewnić, to na chwilę w aucie zasilić należałoby tego yatour z zasilacz np sieciowego 12v. Jeśli byłaby cisza to wtedy kupić przetwornice i zapomnieć o temacie.

    Jakbyś chciał to odezwij się, mogę Ci to wyklarowac dokladnie.... o ile trzeba.
    Ostatnio edytowane przez pacraf ; 11-08-2016 o 20:27

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2015
    Posty
    13
    BMW
    730i E38
    Skąd
    Wrocław
    Na razie zamontowałem ten filtr i bardzo pomogło. Zakłócenia słychać dopiero jak dasz głośność prawie na maksymalny poziom a skoro nie słucham muzyki tak głośno bo się nie da, to problem uznaję za rozwiązany. Może bym się zdecydował na rozgrzebywanie tego ale się dość długo grzebałem z tym i nie chcę się znowu za to zabierać. Dzięki za chęć pomocy :)

Podobne wątki

  1. E38 Becker Professional BE 2451 jak zmieniać stacje radiowe z kierownicy ?
    Przez Milosh w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 15-05-2015, 07:46
  2. [audio] [E38] Zmieniarka MP3 sterowana z fabrycznego Radia :
    Przez krzywy191 w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 08-03-2009, 03:36

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •