Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Poka¿ wyniki od 1 do 10 z 17

W±tek: Czy kupi³by¶ F01 po przek³adce z anglika ?

  1. #1
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Nov 2015
    Posty
    71
    BMW
    Ex E65 3.0 D / Obecnie F01 3.0 D
    Sk±d
    Kraków

    Post Czy kupi³by¶ F01 po przek³adce z anglika ?

    Jak w temacie . Kolega chce kupiæ Fke w angliku po przek³adce . By³y w³a¶ciciel je¼dzi tym autem ju¿ 2 rok i chwali sobie . Przyk³adowo auto jest tañsze o 30 tysiêcy jak jego europejski odpowiednik . My¶licie ,¿e warto ? Ja osobi¶cie kupi³bym takiego sk³adaka i jestem zdania ,¿e przek³adka dobrze zrobiona krzywdy autu nie robi , szczególnie ,¿e w przypadku Fki nie trzeba ¶ciany grodziowej dotykaæ . Auto w idealnym stanie poza tym ,¿e jest po przek³adce . Braliby¶cie czy nie ? Ma kto¶ jakie¶ do¶wiadczenie ? :Porównuje przyk³adowo do swojego auta. Da³em 120 tysiêcy za auto , a w angliku kupuje auto za 75 dokladamy 15 tysi na przek³adke i mam auto za 90 tysiêcy z pewnym przebiegiem... niby siê op³aca. Tylko jak z odsprzeda¿± pozniej
    Ostatnio edytowane przez zwracam ; 30-11-2015 o 23:57

  2. #2
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Feb 2015
    Posty
    71
    BMW
    E38 740i
    Sk±d
    D±browa Górnicza
    Sam sobie odpowiedzia³e¶ :) z odsprzeda¿± problem. Osobi¶cie bym anglika nie kupowa³ w tych pieni±dzach. Inaczej kupiæ przerobione auto np typowo do zabawy np cabrio e46 do 20 tys ni¿ Fke za ok 100tys, ale to tylko moje zdanie.

  3. #3
    Do¶wiadczony U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Oct 2014
    Posty
    2,120
    BMW
    E65 3.0D
    Sk±d
    Barlinek
    Zeby nie puzniejsze problemy ze sprzedaza auta to kupilbym napewno.
    Ale w przypadku drogich samochodow problemy w jego sprzedazy moga byc decydujacym argumentem zeby takiego wozu nie kupowac.
    Ugotowac taka kase w aucie i sprzedawac puzniej za polowe ceny to troche slabo...

    Zaraz napisza Ci koledzy ze nigdy nie kupili by przekladanca bo to niebezpieczne itd...
    Pzdr.

  4. #4
    Zaawansowany U¿ytkownik Awatar Pawliko
    Do³±czy³
    Jul 2011
    Posty
    931
    BMW
    Audi A5 Coupe 2.7 TDI S-line
    Sk±d
    Szczecin / Gryfice
    Blog
    4
    Dok³adnie tak jak wy¿ej, gdyby to by³a fura za 20k to my¶lê, ¿e du¿e szanse ¿e bym to kupi³, natomiast przy aucie za tak± kwotê... du¿e ryzyko, ¿eby potem nie móc tego sprzedaæ. w BMW zbyt ³atwo rozkodowaæ VIN niestety, hehe ;-)
    By³y:
    VW Jetta A2
    Opel Astra G Caravan
    BMW E32 730i[*][*]
    VW Passat B5 Variant
    BMW E38 728iA
    BMW E39 535iA
    Audi A3 8P 2.0T++
    Audi A6 C6 2.7 TDI++ Quattro
    BMW E91 318d+
    VW Phaeton 3.2
    Astra GTC OPC Line
    Mercedes CLK W209 200K lift
    BMW E90 320dA 177KM 08'

  5. #5
    u¿ytkownik Awatar ADASIO
    Do³±czy³
    Mar 2008
    Posty
    9,182
    BMW
    BMW 750 LIX G12 FROZEN GREY MAT
    Sk±d
    SILESIA City
    Czy kupi³by¶ F01 po przek³adce z anglika ?

    NIE!!!

    dlaczego?

    Bo dla mnie to my¶lenie typowego polskiego JANUSZA :)

    Normalna F01 kosztuje za³ó¿my 120 tys z³ ale po co przep³acaæ jak mo¿na pokombinowaæ i mieæ taniej :)

    No nie mam pytañ :)

    Pewnie ¿e mo¿na tylko co dalej?
    Komu to sprzedasz?
    mówicie ¿e nie wp³ywa na bezpieczeñstwo?? No polemizowa³ bym i to bardzo :)
    Poza tym takie auto je¿d¿±ce w GB na co dzieñ jest nara¿one na deszcz deszcz i deszcz i nie mówcie ¿e nie ¿e tam ³adna pogoda :) bo tak nie jest :)
    Kolejna rzecz to mentalno¶æ - skoro nie staæ mnie na F01 to kupuje nie wiem e38 na wypasie i ciesze siê fajna bryk± a nie ulepem

    Ale to moje zdanie i moje patrzenie na takie tematy, wiem ¿e na tym forum s± kamikadze co jak by siê da³o je¼dzili by na przepalonym Kujawskim zamiast na Mobilu bo taniej ale zgrywali by kozaków ¿e maj± mega furê :) ale nie o to chodzi chyba w tym wszystkim
    https://7er.pl/signaturepics/sigpic836_6.gif SIEDEM GRZECHÓW G£ÓWNYCH !!!

    ____________________________________________
    ex - BMW E38 728i cossmosschwarz metallic
    ex - BMW E66 745 Li black metallic
    ex - BMW F02 750Lix sophistograu metallic

  6. #6
    Do¶wiadczony U¿ytkownik Awatar darekbb
    Do³±czy³
    Apr 2015
    Posty
    1,518
    BMW
    E38 730iA 1995
    Sk±d
    Czechowice-Dziedzice

    Post

    Wogóle na F01 to trzeba mieæ kilka worków siana, wiêc je¶li ktos chce zaoszczêdziæ kilka-kilkana¶cie tysiêcy na przek³adce to co zrobi jak klêknie silnik? Bez sensu... J/w nie staæ to kupiæ E32 w porywach E38...

    W sumie to po co robic przek³adkê, skoro ju¿ mo¿na rejestrowaæ z kierownic± po z³ej stronie zaoszczêdzi sie kolejne pini±dze
    Ostatnio edytowane przez darekbb ; 03-12-2015 o 16:21

  7. #7
    Zaawansowany U¿ytkownik Awatar Pawliko
    Do³±czy³
    Jul 2011
    Posty
    931
    BMW
    Audi A5 Coupe 2.7 TDI S-line
    Sk±d
    Szczecin / Gryfice
    Blog
    4
    Na E32 akurat trzeba mieæ wiêcej siana ni¿ na E38.

    Adasio, w Polszy te¿ nie mamy niesamowitego klimatu :) A powiedz mi z ciekawo¶ci, bo nie wiem - jakie wp³ywy na bezpieczeñstwo ma mieæ? Za³ó¿my, ¿e nie trzeba nic ci±æ (grod¼) i ¿e oczywi¶cie kto¶ to porz±dnie poskrêca/posk³ada
    By³y:
    VW Jetta A2
    Opel Astra G Caravan
    BMW E32 730i[*][*]
    VW Passat B5 Variant
    BMW E38 728iA
    BMW E39 535iA
    Audi A3 8P 2.0T++
    Audi A6 C6 2.7 TDI++ Quattro
    BMW E91 318d+
    VW Phaeton 3.2
    Astra GTC OPC Line
    Mercedes CLK W209 200K lift
    BMW E90 320dA 177KM 08'

  8. #8
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Do³±czy³
    May 2007
    Posty
    4,119
    BMW
    740i
    Sk±d
    Dolny Slask
    Cytat Zamieszczone przez Pawliko Zobacz posta
    Adasio, w Polszy te¿ nie mamy niesamowitego klimatu :) A powiedz mi z ciekawo¶ci, bo nie wiem - jakie wp³ywy na bezpieczeñstwo ma mieæ? Za³ó¿my, ¿e nie trzeba nic ci±æ (grod¼) i ¿e oczywi¶cie kto¶ to porz±dnie poskrêca/posk³ada
    Widzialem juz duzo przekladek i ani jedna nie byla zrobiona dobrze- grubsza Firma dzialajaca juz od lat na rynku rzekomo "profesjonalnie" przekladajaca angliki dzialajaca na dolnym slasku nie dala rady ogarnac porzadnie E39 :D Wlasciciel auta pokazal mi fakture - za ta "przepierdolke" bo ciezko to bylo nazwac przekladka skasowali 7 tys, az strach pomyslec jaki drut musza odwalac przy F01

    Bezpieczenstwo:
    W wiekszosci takich przekladek czasie wypadku eksploduje poduszka pasazera zamiast kierowcy...
    Moduly pod deska rozdzielcza wisza na kablach nie na swoich miejscach- o zwarcie nie trudno, nie mowiac juz o jakiejkolwiek naprawie/wymianie bo szukaj bracie modulu po aucie...

    p.s: aby porzadnie przelozyc E65/F01 potrzebna jest instalacja el z europejskiego auta

    Ostatnio edytowane przez BOSS ; 03-12-2015 o 18:54
    Ka¿dy cz³owiek jest jak ksi±¿ka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkowaæ te z³e !!!

  9. #9
    u¿ytkownik Awatar ADASIO
    Do³±czy³
    Mar 2008
    Posty
    9,182
    BMW
    BMW 750 LIX G12 FROZEN GREY MAT
    Sk±d
    SILESIA City
    Cytat Zamieszczone przez Pawliko Zobacz posta
    Adasio, w Polszy te¿ nie mamy niesamowitego klimatu :) A powiedz mi z ciekawo¶ci, bo nie wiem - jakie wp³ywy na bezpieczeñstwo ma mieæ? Za³ó¿my, ¿e nie trzeba nic ci±æ (grod¼) i ¿e oczywi¶cie kto¶ to porz±dnie poskrêca/posk³ada

    Proszê bardzo:

    1 nie masz pewno¶ci jak kto¶ to z³o¿y³ do kupy - mimo jakiej¶ renomy zak³adu/warsztatu nigdy nie wiesz jak kto¶ to zrobi³, a jak móg³ cos spierd... to to zrobi³ bo koszta i czas a to wybacz ale nie wp³ywa dobrze na bezpieczeñstwo nie prawda¿?

    2 po przek³adce i ingerencji powiedzmy w szczelno¶æ konstrukcji beda np parowa³y Ci szyby - wg mnie mocno wkurw... opcja a i zaparowane okna zmniejszaj± bezpieczeñstwo i to znacznie

    3 reflektory - sama przek³adka to jaki¶ koszt a lampy trzeba te¿ zamieniæ a do serii F lampa troszku kosztuje a jak jest nie odpowiednia to i mandaty i z³a widoczno¶æ i znów bezpieczeñstwo spada

    4 sama przek³adka wymaga czê¶ci - nie masz gwarancji ¿e czê¶ci które Ci zamontuj± bêd± ori tylko mog± byæ u¿ywki i znów bezpieczeñstwo spada

    5 lusterka - niby pierdo³a ale musisz zmieniæ :) koszta dodatkowe

    6 Prawo polskie nie przewiduje ¿adnych kontroli warsztatów które takie przek³adki robi± ani czê¶ci jakie w nich u¿ywaj± do przeróbek a skoro tak to jest mega spora szansa na dowolno¶æ czytaj wsadzanie zamienników,u¿ywek itd bo nikt tego nie skontroluje

    7 co z takim autem w przypadku wypadku? jak zachowa siê ubezpieczalnia? czy nie zakwestionuje przek³adki jako przyczyny wypadku itd - mo¿e siê okazaæ to d³ugoletnim dochodzeniem do praw i odszkodowañ jazda po sadach itd - czytaj kupa nerwów czasu i kasy psu w d...

    8 mam wra¿enie ja osobi¶cie ¿e na wielu forach - miêdzy innymi naszym dzia³a lobby sprowadzaj±ce angliki i warsztaty które takie auta przerabiaj± celem napêdzania sobie koniunktury i czerpania zysków z takiej dzia³ano¶ci


    Oczywi¶cie ka¿dy ma swój rozum i wie na co chce i mo¿e wydaæ kasê dlatego ja zdecydowanie nie kupi³ bym takiego auta i nie chcia³ takim je¼dziæ ale decyzja jest indywidualna i nikt nie musi siê z moim punktem widzenia zgadzaæ :)
    https://7er.pl/signaturepics/sigpic836_6.gif SIEDEM GRZECHÓW G£ÓWNYCH !!!

    ____________________________________________
    ex - BMW E38 728i cossmosschwarz metallic
    ex - BMW E66 745 Li black metallic
    ex - BMW F02 750Lix sophistograu metallic

  10. #10
    Zaawansowany U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Sep 2013
    Posty
    176
    BMW
    F01 750ix
    Sk±d
    Szydlowiec
    Z technicznego punktu widzenia da siê, ale koszt wi±zki elektrycznej, lamp, deski itd bêdzie du¿o wy¿szy ni¿ 50tys. To znaczy ze profesjonalnie siê nie da i za chwile w w±tku "typowe usterki w f01" chlopaki dodadz± twój samochód jako przyk³ad indolencji in¿ynierów z bmw:)

Podobne w±tki

  1. [pozostale] Wymiana E65 na F01 czy to ma sens ?
    Przez Riki w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 08-03-2015, 10:18
  2. [zawieszenie] Przek³adnia kierownicza z anglika a europejska czy ktos rozbiera³
    Przez 525d w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 03-03-2013, 15:51
  3. Czy drzwi z Anglika pasuj± do wersji europejskiej?
    Przez motyl31 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 25-08-2011, 10:28
  4. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 17-10-2008, 12:27
  5. Przek³adka Anglika Panowie czy to sie da zrobiæ dobrze?
    Przez piotrek7_40 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 23-08-2008, 20:06

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
  •