Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 25

Wątek: Mam okazje kupić 760 Li. Prośba o wycene!

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2014
    Posty
    18
    BMW
    e38 740i M62B44
    Skąd
    Łódzkie

    Post Mam okazje kupić 760 Li. Prośba o wycene!

    Witam
    Ostatnio mój Ojciec zgadał się z jakimś dalekim znajomym że tamten chce sprzedać 760 Long z 2003 roku bo popadł w długi itp. Dziś oglądałem ten samochód i nie jest on w najlepszym stanie, ale o tym za chwile. Zaproponowałem mu cenę jak za rozbite 730. Gość ma się zastanowić, a widziałem że jest skłonny na moją propozycje przystać. Wątpie żeby ogarniał internet i mógł go sobie sam wystawić czy nawet wycenić ;)

    Teraz o samochodzie:
    Z zewnątrz naprawdę ładny, brak żadnych uszkodzeń lakierniczych. Przemierzyłem go czujnikiem lakieru: malowana maska, przednie błotniki i prawe dzwi przód i tył. Reszta w oryginale. Przednia szyba wymieniana, boczne wydają się oryginalne. Ogólnie to co było robione jest zrobione dobrze, niema tam żadnej fuszerki. Wszystko się ładnie równo schodzi, niema różnic w odcieniu lakieru itp. Felgi 20' ori BMW z rantem warte na oko z 3-4 tyś. Trochę zaśniedziałe reflektory przednie. Kolor ciemny granat.

    Czar prysł jak zajrzałem do środka. Przetarta kierownica, zniszczony fotel kierowcy w jasnej skórze oraz podłokietnik i boczek dzwi kierowcy, ale tapicerka nie podarta więc myślę że dobry magik by ogarnął to za kilka stówek. Ogólnie w środku zaniedbany i brudny. Na blacie niby 230 000km, ale z pół bańki myślę że ma.
    Prawdopodobnie jest to wersja Individual chociaż nie sprawdzałem tego po VINie. Wykończenie zamiast drewna w kolorze czarnym. Jasna tapicerka z jaką w BMW też się chyba nie spotkałem. Listwy progowe też ma Individual :D

    Najgorszą rzeczą w aucie jest silnik. Jak da mu się gazu na jałowym biegu to z opóźnieniem wkręca się na obroty. Przy przegazówce kopci na czarno. Podczas jazdy przy mocniejszym dodawaniu gazu szarpie. Tak jakby nie pracował na którymś garze czy coś.
    Nie wiem jak powinno jechać V12 w tej budzie bo nigdy nie jechałem, ale moje e90 R6 3.0i 258 KM idzie chyba lepiej :D Kontrolka od silnika oczywiście też cały czas się pali. Pod maską silnik o dziwo suchy. No może jest tam w jednym miejscu jakiś mały wyciek który wygląda na stary. Na jałowym biegu bez dodawania gazu silnik pracuje w miare równo. Ogólnie silnik na moje oko conajmniej do sporego remontu.


    Pozatym raczej wszystko okej, skrzynia ładnie przerzuca biegi, nie przeciąga, w zawieszeniu nic nie słychać, gość wymieniał klocki niedawno, ładnie hamuje. Zakładał też nowe opony zimowe na te felgi.

    Z ciekawego wyposażenia jest: automatyczne dociąganie niedomkniętych dzwi, sterowanie głosem, klima dwu albo czterostrefowa nie przyjrzałem się. Podnóżki dla pasażerów z tyłu, elektryczne grzane kanapy z tyłu, białe kierunkowskazy. Pozatym no to chyba standard, Navi TV, Xenony memory foteli itp.
    Wszystkie te graty z elektroniki raczej sprawne, chociaż nie sprawdzałem tego tak dokładnie.

    Na allegro raczej mało jest takich aut więc ciężko mi to wycenić, ale z tego co widzę takie e66 kosztuje conajmniej 35-50 tyś i też ciekawe czy są w takim super stanie.
    Ja jak bym to wziął to ani bym tym nie chciał jeździć, ani nie chciał bym tego robić, ale chciałbym sprzedać w takim stanie jak kupiłem i jak opisałem.

    Powiedzcie ile waszym zdaniem to może być warte?
    Czy to że jest to 6 litrowy Long mocno podbija cenę w porównaniu do innych e65/e66?

    A może jest na forum ktoś kto był by zainteresowany odkupieniem go odemnie? :D
    Jakby ktoś chciał mam zdjęcia- mogę wysłać.
    Czekam na opinie.
    Ostatnio edytowane przez Gajos90 ; 26-11-2015 o 17:33

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2014
    Posty
    214
    BMW
    e38 M62B44 98r.
    Skąd
    Wołów
    Nikt ci tego po samym opisie nie wyceni. Wrzuć tutaj zdjęcia i wtedy może ktoś odpisze. Ja wiem że zbyt wielu chętnych na 760 nie będzie bo same silniki miały jakąś wadę. Nie zagłębiałem się w szczegóły także nie powiem o co chodzi ale w dziale e65 na pewno coś na ten temat znajdziesz.

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2014
    Posty
    18
    BMW
    e38 740i M62B44
    Skąd
    Łódzkie
    20151126_150543.jpg

    Musiałem pomniejszyć zdjęcie do takich rozmiarów żeby mogło się załadować.
    Myślę że mój opis jest dosyć szczegółowy więc jakąś tam wycene można po tym zrobić.

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    z tego co opisujesz i jeżeli chcesz to na handle to niewiele to warte. Chociaż nie chce tutaj rzucać kwotami. Ale na pewno dużo ponizej najtańszej E65 na allegro. Ryzykujesz naprawą silnika, ale równie dobrze moze to być pierdoła, jakiś czujnik i po sprawie. Chociaz kopcenie na czarno nie wróży dobrze.

  5. #5
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    Z takim środkiem jaki opisujesz + zagadka z silnikiem + rocznik 2003 niema żadnej rewelacji.

    Realna cena z tak pracującym silnikiem to 15-20 tys. a i to może za dużo bo z tymi silnikami rożne cuda się działy.

    Koszt naprawy może okazać się kosmiczny.

    760 jest bardzo trudny do sprzedania.

    Silnik posiada bezpośredni wtrysk benzyny z pompa wysokiego ciśnienia i pozostałe problemy jak N62 czyli uszczelniacze, rura itd.

    Następnym problemem może się okazać znalezienie warsztatu który się tym zajmie.
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odnośnie funkcjonowania forum, współpracy ...
    Proszę o kontakt ze mną .!


  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2014
    Posty
    18
    BMW
    e38 740i M62B44
    Skąd
    Łódzkie
    Cytat Zamieszczone przez Sebek Zobacz posta
    Realna cena z tak pracującym silnikiem to 15-20 tys. a i to może za dużo bo z tymi silnikami rożne cuda się działy.
    No to ja mam możliwość to kupić mniej więcej w połowie tej rozbieżności ;)

    Biorąc pod uwagę ceny takich modeli na allegro nawet jakby ktoś zrobił remont silnika za 15 tyś. to by się w miare opłacało.

    Czyli ogólnie mówicie że 6 litrów V12 jest bardziej minusem niż plusem?

    Jak myślicie jakiś handlarz da za to chociaż z 22 000zł?

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Arman
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    775
    BMW
    740d F01
    Skąd
    Kraków
    O ile kwestie kosmetyczne są do zrobienia bez większych problemów to o tyle trudniej jest z silnikiem - który jest bardzo poważnym i skomplikowanym problemem, bo tak naprawdę powierzchownie cieżko stwierdzić co w niej siedzi i jakie koszta moze pochłonąć doprowadzenie go do zdrowego stanu.

    Tak zaniedbany samochód, tak zniszczony w środku, malowany całym przodem i nie tylko (prawdopodobnie powypadkowy), z topowym silnikiem który niestety nie cieszy sie najlepszą opinią dodatkowo w takim stanie jakim jest (do końca nie wiadomo w jakim) - zakup takiego egzemplarza moze byc po prostu nie opłacalny.

    A co do osiągów 760i/Li - to naprawdę szybka limuzyna, ale tryb awaryjny nie pozwolił Ci po prostu odczuć jego możliwości.

    Gdyby 6.0 V12 o którym mowa było udanym motorem (bezawaryjnym), to z pewnością trzymałoby swoją wartość, w końcu to "flagowy model flagowej limuzyny" który cenowo znacznie sie różnił od np. 745i przy wyjezdzie z salonu :)

  8. #8
    Vip Vip Awatar kruger32
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    1,827
    BMW
    BMW e38 750 il audi a8 d3 4.2tdi exlusive
    Skąd
    Bielsko

    Post

    Cytat Zamieszczone przez Gajos90 Zobacz posta
    No to ja mam możliwość to kupić mniej więcej w połowie tej rozbieżności ;)

    Biorąc pod uwagę ceny takich modeli na allegro nawet jakby ktoś zrobił remont silnika za 15 tyś. to by się w miare opłacało.

    Czyli ogólnie mówicie że 6 litrów V12 jest bardziej minusem niż plusem?

    jeżeli uszkodzone są pompy wysokiego ciśnienie to te 15tyś prawie na te dwie sztuki styknie
    Jak myślicie jakiś handlarz da za to chociaż z 22 000zł?
    Jeżeli są uszkodzone pompy wysokiego ciśnienia to te 15 tyś prawie styknie są chyba 2 sztuki http://www.bmwstore.pl/pl/katalog/pr...iego-cisnienia reszte z drugie tyle
    Ostatnio edytowane przez kruger32 ; 26-11-2015 o 20:41


    1 Miejsce
    w konkursie na auto zlotu - Ślesin 2014 w kategorii E38

    3 Miejsce
    w
    konkursie na najładniejsze auto X VIP-owskiego zlotu 2015

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2014
    Posty
    18
    BMW
    e38 740i M62B44
    Skąd
    Łódzkie
    Tak zaniedbany samochód, tak zniszczony w środku, malowany całym przodem i nie tylko (prawdopodobnie powypadkowy), z topowym silnikiem który niestety nie cieszy sie najlepszą opinią dodatkowo w takim stanie jakim jest (do końca nie wiadomo w jakim) - zakup takiego egzemplarza moze byc po prostu nie opłacalny.
    Myślę że zaniedbania są to ogarnięcia nie jakimś kosmicznym kosztem. To że jest malowany to też nie jest jakiś wielki problem bo lekką ręką 80% takich Beemek jest malowana.
    Niema grama szpachli, nie widać fuszerki przy złożeniu więc nie jest to jakiś ulep.

    No dobra a jakbym go podpiął pod komputer to wyjdzie na nim czy są uszkodzone pompy wysokiego ciśnienia?

    Może nawet bardziej opłacało by się zrobić przeszczep innego używanego silnika...

    Wiem że kombinuje ale cały czas chodzi mi po głowie ten samochód ;)

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    1,569
    BMW
    E38 750i 1997 rok
    Skąd
    Opolskie
    Na takim aucie nie da sie zarobić wiem z doświadczenia.
    Jak E65/66 stoi długo i przez dluzszy okres nie było z tym nic zrobione to w takie 760 lekką reką trzeba wlozyc w tej chwili w granicach 25 tyś leciutko.

Podobne wątki

  1. Witam, nareszcie mam okazje sie przedstawic
    Przez krzywy191 w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 204
    Ostatni post / autor: 25-08-2021, 11:55
  2. [E38] BMW 740 ila prośba o wycene
    Przez zuczek09 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 20-10-2013, 19:57
  3. [silnik] Chcę kupić e65 760.
    Przez Arek w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 05-11-2012, 09:12
  4. [ AV/navi] Chcę dołożyć moduł video z TV - co mam kupić?
    Przez mbbrzoza w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 17-06-2010, 16:46
  5. mam okazje kupić
    Przez MICRO_GAMES w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-02-2009, 17:42

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •