Strona 5 z 7 PierwszyPierwszy ... 34567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 61

Wątek: Porównanie E65 do F01

  1. #41
    użytkownik Awatar ADASIO
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    9,182
    BMW
    BMW 750 LIX G12 FROZEN GREY MAT
    Skąd
    SILESIA City
    Cytat Zamieszczone przez Aldik Zobacz posta
    A ja znów wole swój przed lift - chociaż wiem, ze wygląd nadal jest dyskusyjny :)
    I to jest największy PLUS e65 :)

    popatrzcie na dział powitań na tym forum - już od dawna najwięcej jest rejestracji z e65 następnie obecnie fo1 dopiero potem e38 i e32 a więc jednak e65 jednak się podoba :)
    Co by nie mówić 16 letnie auta wciąż wywołują kontrowersje i wciąż jest na nie popyt czego niestety pewnie o serii F nie powiemy bo tych 16 lat nie doczekają rozsypując się po kilku :)

    A poza tym co by nie mówić to usterki w e65 przy usterkach serii F to pikuś
    https://7er.pl/signaturepics/sigpic836_6.gif SIEDEM GRZECHÓW GŁÓWNYCH !!!

    ____________________________________________
    ex - BMW E38 728i cossmosschwarz metallic
    ex - BMW E66 745 Li black metallic
    ex - BMW F02 750Lix sophistograu metallic

  2. #42
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Mi sie wydaje, ze po prostu taka kolej rzeczy :)Kiedyś większosć miała e32, poniektórzy 38, potem e65 teraz F a potem G :)

  3. #43
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    213
    BMW
    730d E65
    Skąd
    Zielona Góra
    Czyli wychodzi na to, ze najlepiej przeczekać chęć zakupu F , aż stanieją G i będzie więcej pozytywnych opinii na temat tego auta :-) ( mowa o G ). Mi chodzi po głowie przejść na Lexusa LS 600h :-) Ale to za jakieś 2 lata :-) jak ceny spadną :-)

  4. #44
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    A jak sie okaże że G to jeszcze większy bubel niż F ? W co oczywiście głęboko wierze, gdyż ogólnie bmw świetnie się sprzedaje...

  5. #45
    Doświadczony Użytkownik Awatar jaro5
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    2,688
    BMW
    F01 750i 540km 850N x-drive,ML 3,2CDI
    Skąd
    radom
    Cytat Zamieszczone przez Aldik Zobacz posta
    Mi sie wydaje, ze po prostu taka kolej rzeczy :)Kiedyś większosć miała e32, poniektórzy 38, potem e65 teraz F a potem G :)
    I ja się togo trzymam z miłości do marki.
    było E21 316,E30 320,E32 730,E32 750,E34 540,E38 740i,E36 M3 3.0,E39 ALPINA 3.2.E65 745i, X3 3,0si

  6. #46
    Doświadczony Użytkownik Awatar darekbb
    Dołączył
    Apr 2015
    Posty
    1,518
    BMW
    E38 730iA 1995
    Skąd
    Czechowice-Dziedzice
    Cytat Zamieszczone przez mysza Zobacz posta
    Czyli wychodzi na to, ze najlepiej przeczekać chęć zakupu F , aż stanieją G i będzie więcej pozytywnych opinii na temat tego auta :-) ( mowa o G ). Mi chodzi po głowie przejść na Lexusa LS 600h :-) Ale to za jakieś 2 lata :-) jak ceny spadną :-)
    Myślę że ten lexus to dobry wybór, albo LS460 (nie hybryda). No ich ceny na razie faktycznie powalają...

  7. #47
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka

    Post

    Ja na F skończę temat. Dane mi było dwa razy w tym siedzieć - raz we Frankfurcie na targach, drugi raz już na spokojnie u kolegi, co ma salon. G jak dla mnie to przeskalowne BMW 1er (porównajcie sobie wnętrza, to zobaczycie, że wzór jest taki sam). Nie wzbudza w ogóle we mnie emocji, jak F, czy e. Nie jest taka zabudowana, nie siedzi się w tym jak w czołgu + ten kredensowaty tył... Do tego trzy akumulatory, jakieś przyciski dotykowe, które nie reagują jak trzeba i do których trzeba odrywać oko od drogi... Fajnie tylko z oświetleniem wymyślili. Niemniej jednak beznadzieja, ale to moja opinia i jak się pojawiło e65, to też tak mówiłem, także może i mi się zmieni, bo Mercedes, Audi i Lexus też wcale nie polepszyły swojej sytuacji w moich oczach.

    Co do F01 i e65. F01 ładniej wygląda w środku, ale nie ma koła zapasowego, ani nawet dojazdówki. Dla mnie to knockout i proszę Was, nie piszcie mi o bzdurach nt. przereklamowanych runflat, bo na tym kilkuset km do domu nie przejadę. Wiem, że kapeć zdarza się rzadko, ale jednak się zdarza i nie mam ochoty zmieniać planów z tak błachego powodu. Dla mnie taka rzecz, jak zapasówka jest bardzo istotna, bo raczej bardziej jeżdżę w dalekie trasy i często z rodziną. Wrzucenie koła luzem nie załatwia sprawy, bo zawsze maneli mam sporo.

    Kolejny minus - bagażnik. Jeszcze gorszy, niż w e65.

    Co do strachu przed benzyniakami w F01, to już nie przesadzajmy, że diesel jest taki kozak niezawodny. To, że nie był wymieniany, nie znaczy, że w międzyczasie nic się nie psuło. Taxi niemieckie też mają po 650.000km na blatach, ale nie jeździły do tego czasu zupełnie bezawaryjnie, a wiecie jak to w dieslu, jak coś rypnie, to kilka kafli minimum trzeba rzucić na naprawę. Nie tyle oczerniam teraz diesla, co staram się zaprowadzić równowagę, bo diesel rośnie w jakieś 100% niezawodne auto, a zapominamy o tym, że turbo jest znacznie "ciaśniejsze" w dieslu, czy mamy takie rzeczy jak brutalnie drogie pompy wysokiego ciśnienia, czy wtryskiwacze, które w dieslu nie są wieczne.

    Cytat Zamieszczone przez darekbb Zobacz posta
    Myślę że ten lexus to dobry wybór, albo LS460 (nie hybryda). No ich ceny na razie faktycznie powalają...
    A ja bym chętnie kupił hybrydę LS600h, bo ma piękną lampę. Mój kumpel z firmy ma Infiniti M35h. Super to jeździ i raczej nie ma mocnych, żeby to łyknąć. Do tego średnio pali niecałe 10l benzyny przy 360KM pod maską.
    Ostatnio edytowane przez HTN ; 06-03-2016 o 19:38

  8. #48
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,119
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Cytat Zamieszczone przez HTN Zobacz posta
    Co do strachu przed benzyniakami w F01, to już nie przesadzajmy, że diesel jest taki kozak niezawodny. To, że nie był wymieniany, nie znaczy, że w międzyczasie nic się nie psuło. Taxi niemieckie też mają po 650.000km na blatach, ale nie jeździły do tego czasu zupełnie bezawaryjnie, a wiecie jak to w dieslu, jak coś rypnie, to kilka kafli minimum trzeba rzucić na naprawę. Nie tyle oczerniam teraz diesla, co staram się zaprowadzić równowagę, bo diesel rośnie w jakieś 100% niezawodne auto, a zapominamy o tym, że turbo jest znacznie "ciaśniejsze" w dieslu, czy mamy takie rzeczy jak brutalnie drogie pompy wysokiego ciśnienia, czy wtryskiwacze, które w dieslu nie są wieczne.
    Benzyna aktualnie ma dokladnie taki sam uklad wtryskowy jak diesel ktory ze wzgledu na krotszy czas testow (od 07r) nie tylko jest mniej trwaly i niepozbawiony wad produkcyjnych lecz takze tak samo drogi w naprawie jak diesel.
    Oczwiscie ostatni naprawde niezawodny diesel BMW (M57TU - 218koni) skonczyl zjezdzac z tasmy w 2005r a nowsze sa coraz gorsze ale mimo wszystko jednak lepsze jak benzynowe "turbo-padaczki".
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  9. #49
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2013
    Posty
    176
    BMW
    F01 750ix
    Skąd
    Szydlowiec
    No raczej uklad wtrysku benzyny nijak sie ma do diesla.
    Cisnienie 200bar vs 1200bar. Pompa HFPF do benzyny kosztuje raptem 550zl. Do diesla 4500zl. Wtrysk benzyny 950zl vs 2100zl. Z racji cisnienia zuzycie w dieslu jednak znacznie szybsze.

    Mnie, podoba sie koncepcja napedu elektrycznego z silnikami na kolach i zasilaniem z turbiny gazowej. Koncept jest niesamowity. Sprawnosc turbiny 90%.
    Brak skrzyni biegow i mechanicznie moga sie zuzyc tylko lozyska kol no i turbiny. Tylko na czym by zarabialy koncerny samochodowe. Moze zobaczymy cos takiego na drogach za 20lat.

  10. #50
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Bingo
    Dołączył
    May 2014
    Posty
    401
    BMW
    E46 320Ci ,A8 D3 4,2
    Skąd
    Harklowa
    Niestety tak już jest ,że nowsze auta nie są tak trwałe jak te produkowane kiedyś. Przejeździłem kilka E39 i E38 w których praktycznie nie miałem co robić jeżeli chodzi o mechanikę i elektronikę. Mając E65 735i w obydwu posiadanych egzemplarzach też wiele się nie działo. Obecnie nabyłem E60 z silnikiem N53 i mimo pełnej dokumentacji ,serwisów,faktur i mnóstwa wydanej kasy przez poprzedniego właściciela zepsuła się po 2 dniach :) Po wymianie cewki,świec, 2 wtryskiwaczy i sondy lambda odzyskała sprawność. Auto ma 170 tys. udokumentowanego przebiegu a moja pierwsza E65 prawie 400 u kolegi i nie słyszałem żeby wymieniał sondę czy cewki. Plusem jest to ,że części nie są drogie i naprawia się to łatwo ale trwałość już nie ta. Mimo tego dalej jestem za benzyniakami ,które nadal się taniej i czyściej naprawia :)
    F01 jeździłem i mogę powiedzieć ,że jest fajne .Nie miałbym jakiś specjalnych obaw co do awaryjności bo każdy nowożytny pojazd awaryjny jest więc jak padnie to trzeba naprawić a jak ma się obawy to pozostaje komunikacja publiczna i rower - pewnie wyjdzie taniej :)

Podobne wątki

  1. e32 vs e38 vs e65 - porównanie
    Przez adrian_76 w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 08-03-2016, 06:03
  2. Porównanie e65 z audi A8 D3
    Przez szatann w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 31-01-2015, 06:03
  3. [pozostale] F01 a E65/66 rożnice
    Przez Wierzbik w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 23-10-2014, 09:15
  4. E65 z przodem F01 :)
    Przez dealer25 w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 24-06-2014, 16:02

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •